11 Trend Örgü Saç Modelleri

11 Trend Örgü Saç Modelleri

Örgü saç modelleri çok eski zamanlarda da sık kullanılan bir saç modelidir. Hem kolay yapılış hem de saçı derli toplu ve güzel göstermesi, bu modelin birçok kişi tarafından kullanılmasını sağlamıştır. Eskiden sadece tek bir klasik örgü modeli uygulanırken, günümüzde çok daha modern ve şık örgü modelleri keşfedilmiş ve çoğu bayan tarafından uygulanmaya devam etmektedir. Örgü modelleri hem çalışan bayanların sıklıkla tercih ettikleri, hem de özel günler ve gecelerde farklılık katmak isteyenlerin tercih ettikleri bir model. Her yaşta ki bayanın rahatlıkla kullanabileceği modellerden biri olması da tercih edilmesini sağlıyor. Basit bir örgü ile kısa bir sürede model verilip şık bir görünümle dışarı çıkılabiliyor. Örgü modellerinin bu denli yaygın olması, çok farklı örgü şekillerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Balıksırtı örgü modeli, mısır püskülü örgü modeli, üç boyutlu örgü, kurdeleyle yapılan ve farklı bir hava katılan örgü modelleri bulunmaktadır. Seçtiğimiz elbisenin rengiyle uyum sağlayacak kurdeleyi alıp, saçımızın örmek için ayırdığımız kısma ekleyip, örmeye başlayabiliriz. Sonuna geldiğimizde ise kurdelenin kalan kısmına şekil vererek bağlarsak yine değişik bir örgü modeli elde etmiş oluruz. Bu modeli okula gitmek için hazırlanan genç kızlara daha çok öneririz.

Modern Örgü At Kuyruğu Okul Saç Modeli

Modern Örgü At Kuyruğu Okul Saç Modeli

Çalışan kadınlar için örgü saç modelleri; Sıkı bir şekilde iç içe geçirilmiş ya da daha gevşek yapılmış olan balıksırtı modeli çalışan bayanların tercih ettikleri modellerden. Görünüşüne biraz daha hava katmak isteyenler örgülü topuz modelini de kullanabilirler. Bu modeli yapmak için öncelikle saçlar at kuyruğu şeklinde yukarıdan bağlanır.  Bağlandıktan sonra yukarıdan aşağıya klasik şekilde örülür ve örme işlemi saçın sonuna kadar tamamlandıktan sonra saçlar tepede topuz şekli verilerek dolaştırılır. En son yine bir tokayla sabitlenir ve şık bir görünüm elde edilir. Ofis için uygun olabilecek bir model daha söylemek gerekirse, açık bırakılmış saçların sadece bir tutamını örerek farklı bir hava katabilirsiniz.

Gevşek Balık Sırtı Örgü Saç Modeli

Gevşek Balık Sırtı Örgü Saç Modeli

Örgü Topuz Saç Modeli Yapılışı

Örgü Topuz Saç Modeli Yapılışı

Örgü saç modelini kullanmak isteyen bayanların illa uzun saça sahip olmasına gerek yok. Kısa saçlara da uygulanabilecek güzel örgü modelleri bulunmaktadır. İki taraftan geniş bir şekilde örülmüş olan saçlar ortada birleştirilip tokayla sabitlenebilir. Sabitlendikten sonra altta kalan saçlar açık bir şekilde de kullanılabilir ya da iki taraftan örülen saçı sabitleyen tokayla bütün saçlar toplanıp dağınık topuz yapılabilir. Her iki modelle de şık görüntü elde edilecektir. Biraz daha şirin bir görüntü oluşturmak isterseniz, sağ taraftaki saçları balıksırtı gibi örüp tokayla tutturup, aynı işlemi sol taraftaki saça uygularsanız istediğiniz cici kız görünümünü elde edebilirsiniz. Daha modern bir görünüm elde etmek isteyen kısa saçlı bayanlar ise, saçlarının her yanından tutamlar alarak balıksırtı örgü yapabilirler. Böyle bir örgü modeli hem modern gösterecek hem de saçlar açıldığında da lüle lüle doğal bir görünüm elde edilip, bu haliyle farklı bir model olarak da kullanılabilecektir.

Daha Toplu Balık Sırtı Örgü Saç

Daha Toplu Balık Sırtı Örgü Saç

Gevşek Balık Sırtı Örgü Saç Stilleri

Gevşek Balık Sırtı Örgü Saç Stilleri

Balıksırtı Örgü Saç Modeli

Balıksırtı Örgü Saç Modeli

Gevşek Örgü Saç Stili

Gevşek Örgü Saç Stili

Kolay ve Pratik Örgü Saç Modelleri

Kolay ve Pratik Örgü Saç Modelleri

Nişan ve Düğün için Örgü Topuz Saç Modeli

Nişan ve Düğün için Örgü Topuz Saç Modeli

Örgülü Salık Saç Modelleri Çok Hoş

Örgülü Salık Saç Modelleri Çok Hoş

Yan Tek Örgü Salık Küt Saç Modeli

Yan Tek Örgü Salık Küt Saç Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ