2017 Gözde Bob Saç Kesimi

Bob Saç Modelleri; Kısa saçlılar için en başta olmak üzere bayanların gözde saç modellerinin başında bob saç modeli geliyor. Bob modeller bir dönem popüler olup kaybolan modeller arasında yer almadı. Popüler olduğu günden bu yana her sezon bob modelleri görmeye devam ettik. Bundan sonra da göreceğe benziyoruz. Bob saç modelleri yıllardır kabul görmeye ve trend olmaya devam ederken bir diğer taraftan da farklılıkları da içermeye başladı. Farklı tarzlarla da uygun olan bob saç modelleri bulmak mümkün.

Kısa saçlar genelde bayanlar arasında daha cüretkar olanların tercihi olmaktadır. Kısa saçlar biraz marjinal bir algı oluşturmayı sağlarken diğer taraftan da kısa saç modelleri kolay kullanımları ile rahatına düşkün ve zahmetsiz şıklık arayanların dikkatini çekmektedir. Ancak kısa saçlar şekil vermenin zorlu ve kısıtlı olması sebebi ile kaçınılan da bir tarz olabilir. Bu durumun aksini ise bob saç modeli ile sağlayabiliriz. Bob saç modeli her gün ayrı bir şekil verme ihtiyacı doğurmayacak olması ve bunun yanında sahip olduğu farklı tarzı sayesinde diğer kısa saç modellerinden ayrılıyor.

Bob saç modelleri de kendi içerisinde farklı birçok modele sahip. Bu modelin farklı versiyonları farklı yüz tiplerine ve farklı yaş grupları ve tarzlara hitap edebiliyor. Bob saç modellerine şimdi daha ayrıntılı olarak bir bakış getirelim. Öncelikli olarak kısa ve düz bob saç modelinden bahsedebiliriz. Bu saç modeli bob modelin ilk ve klasik modelidir.

İşte Bu Yılın En Trend Bob Saç Modelleri

Klasik Bob Saç Modeli
Klasik bob modeli en fazla yüz şekline ve kendine güvenen bayanlara hitap eder. Kısa ve düz olması ile hacmi az bir model olduğundan yüzü daha çok ön plana atar. Bu da güzelliğine güvenen bayanlar tarafından tercih sebebi olmasını sağlar. Bu modeli kullanmaması gerekenler ise fazla kiloları olan‚ yüz bölgesinde de yuvarlak bir yapı sahibi olan bayanlardır. Bob saç modeli fazla kilolara sahip olan bayanları olduğundan daha da kilolu gösterebilir.

Kilolu bayanların da kullanabileceği bir bob modelinden bahsetmek gerekirse o da dalgalı bob modelidir. Bob saç modeli gösterdiği değişim ile birlikte artık dalgalı saçlar ile de kullanılabiliyor. Ancak bu dalgaların normalden fazla hacimli olmaması gerekli. Bunun dışında kıvırcık saçlılar için bob modeli uygun olmamaktadır.

Bob modeli orta boydaki saçlarda da kullanılabilir. Klasik bob modeli çene hizasının fazla altına inmeyen bir uzunluğa sahip idi. Ancak artık daha uzun boyda da bu tarz saç modellerini görüyoruz. Orta boydaki saçlar için bob modeli daha sakin ve daha şık bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bob modelinin orta boyuttaki versiyonu ayrıca çok farklı yaş gruplarına da hitap edebilmektedir. Kısa modelde olduğu gibi marjinal bir havaya sahip değildir. Bu yüzden daha olgun bayanlar da rahatlıkla kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ