2018 Orta Boy Göz Alıcı Saç Modelleri

Uzun saça sahip olan bayanların, saçını kısa kestirmeye cesareti yoksa yani yüzünüze yakışıp yakışmayacağı konusun da endişeleriniz var ise, omuz hizasın da bulunan saç modellerini deneyebilirsiniz. Son zamanlar da birçok sezonda ön plana çıkmış olan bu model, son yılların trendleri arasında bulunuyor. Modayı sıklıkla takip edenler bilir ki;  trendler her geçen sene değişip farklılaşıyor. Hal böyle olunca da birçok yeni model piyasaya çıkmaktadır. Yeni yıla girmeye az kala, şu günler de bayanlar yeni yıla hem bakımlı, hem de oldukça etkileyici bir giriş yapma yarışına başladılar ve omuz hizasında bulunan bu modeller de çok moda olmaya başladı. Uzun zamandır aynı modeli kullananlar,  değişiklik yapmayı düşündüğü zaman ilk önce bu birbirinden güzel ve şık saç modeller, bir göz atmaları gerekir.

Orta Boy Saç Modelleri Resim Galerisi

Kendinize bir tarz yaratmak için yüzünüze uyacak en iyi modeli belirleyerek kuaförünüze kestirmelisiniz
Genellikle bütün saç tiplerin de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller, görenleri kendine hayran bırakıyor.  Kadınlar arasın da tercih edilen en popüler modellerden biridir. Orta boy saç kesimleri, diğer saç kesimlerin göre daha havalı ve sizi olduğunuzdan daha genç gösterir. Oldukça çekici bir saç kesimi isterseniz, katlı kesimler tam size göre. Orta boylar da kestirmiş olduğunuz saçlarınız da birçok değişiklik yapabilirsiniz. Bunlar arasın da perma, röfle, gölge, ışıltı, ombra ya da farklı saç boyaları ile güzelliğinize ve ışıltınıza herkesi hayran bırakacaksınız. Saçlarınız bizim kişiliğimizi yansıtan sembollerimizdir. Bizi biz yapan ya da hayatınıza dokunup anlam katan en değerli varlıklarımız. Bu denli önem verdiğimiz saçlarımızın, her daim bakımlı ve güzel olması için bakımını düzenli yapmalıyız. Bu saç tipi, girdiğiniz her ortam da büyük beğeniler toplamanızı sağlayacak ve stil sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kısa saç modeline yakın olan bu modelleri yapan kadınlar, her zaman kendinden emin ve kendine güvenen kişiler olarak hayatlarına devam etmektedir. İster düz, isterseniz de kıvırcık saç tipi fark etmiyor, her saç tipi için ideal olan bu saç model, bu sezon da olduğu gibi 2017 yılının da trendleri arasındadır. Tarzınızı siz kendiniz belirleyeceksiniz. Sportif, klasik ya da normal şekilde istediğiniz modeli, yüz tipinize uyacak şekilde kestirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Renkler
Orta boy saç renklerin de bu sene en çok kullanılan renkler ombra, kahve çikolata renkleri, balköpüğü de çok tercih edilen renkler arasındadır.  Saçlarınıza  vereceğiniz katlar, kâküller ya da ışıltılar da tarzını yansıtmanızı ve sizi çok farklı bir boyuta taşımakta faydalı olacaktır. Orta boy bir saça sahipseniz, bununla ilgili yapabileceğiniz yüzlerce çeşit model mevcuttur. Evde de rahatça ve pratik bir şekilde yapacağınız modeller mevcuttur. Kuaförden çıkmış  gibi bir hava yaratacağınız modeller, oldukça kullanışlıdır ve her yere uyum sağlayacak niteliktedir. Birçok yeni ve farklı saç modelini de bilgisayardan yâda akıllı telefondan bakarak öğrenebilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

Omuz Hizası Saçlar
Omuz hizasında bir saça sahip olmak istiyorsanız, saçınızın az olması gerekir, saçı çok olanlar ya da kalın telli saçlarınız var ise, çok fazla kabarabilir ve durum da hoş olmaz. Bu durum özellikle kıvırcık saçlı olup ta bu tarz bir kesim yaptıranların başına sıklıkla gelir. Yani dalgalı ve kalın saça sahip olan bayanlar, mutlaka katlı kesimleri tercih etmelidir. Aksi halde sürekli saç şekillendirici köpük ve düzleştirici kullanmak zorunda kalabilirler. Kıvırcık  saç kabarır ve istediğiniz şekli vermekte çok zorlanırsınız. Bu orta boy saç modelleri, genellikle tüm yüz şekilleriyle uyumludur. Ama kare bir yüzünüz varsa, bunu yumuşatmak amacıyla katlı kesimleri tercih ederek, bu yüzünüzdeki sert ifadeleri yumuşatmanız mümkündür. Eğer oval ve yuvarlak yüzünüz varsa, küt saç modellerinden vazgeçmeyin en çok yakışan modeldir. İnce telli saçlara sahip kişiler, genellikle bop modelleri tercih etmelidir, uzun ya da kısa olabilecek bop ya da lob modeller tarzınızı tam anlamıyla yansıtmanızı sağlayacaktır.  Bop kesimler, saçlarınızı daha hacimli ve güzel gösterecektir.

2018’de de En Gözde Modeller
2017 ve önce ki dönemlerde her zaman trendlerde ön planda olan orta boy saç modelleri, 2018 yılında da en gözde modeller arasında. Her geçen gün yenilenen ve geliştirilen moda trendleriyle beraber, farklı birçok model ortaya çıkmıştır. Yeni yıla muhteşem bir şekilde başlamak isteyen bayanların tercihi, orta boy saç modelleri olmalıdır. Düz, katlı, perçemli, lob, bop ya da daha farklı birçok modeli deneyerek farklılık yaratabilirsiniz ve  bütün gözleri üzeriniz de toplamanız mümkündür. Her şey değişimle başlar. Uzun saçlarına kıyamayan bayanlar, en azından bu tarz modellerle tanışarak yeni bir stil yaratabilirler ve kendilerine güvenen, ne istediğini bilen güçlü bir karakter olarak varlığınızı devam ettirebilirsiniz. Çünkü saç stiliniz de sizi yansıtır. Sizi siz yapan, en değerli varlıklarımız, hayatınıza değer katmak maksadıyla yeniliklere her zaman açık olmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ