2018 Çok Kullanılan Örgü Topuz Saç Modelleri

Örgüler son dönem trendleri arasında moda olan ve en çok kullanılan saç modelidir. Hareketli geçen iş hayatın da ya da normal zamanlar da saç modeli bulmakta zorlanabiliriz. Bu tempolu hayata da ayak uyduracak tarz da modeller uygulanırsa saçlarımız bozulmadan uzun süre kalır. Hem yapılışı kolay, pratik doğal bir görünüm sağlayan ve de oldukça şık bir model. İlkokul çağında ki çocuklar da da çok moda olan bu modeller büyük, küçük herkesin tercihi durumun da.

Son yıllarda oldukça popüler olmuş bir modeldir. Eskiden beri var olan bir model olmasına rağmen hiçbir zaman demode olmamıştır devamlılığını ve yerini hep korumuştur. Sadece geçen zaman çerçevesinde bu örgü topuz modelleri yeni çıkan trendler ve yeni modellere uyum sağlayarak kendini güncellemiş ve yenileyerek son zamanlarda moda da yaşanan gelişmelere ayak uydurmayı başarmıştır.

Bunun dışın da örgü, topuz modelleri, hayatımızın her alanın da kullanabileceğimiz tarz da modeller le karşımıza çıkmakta. Günlük hayatta özel bir yemekte, düğünlerde çok basit bir örgü topuz modeliyle de muhteşem görünebilirsiniz. Yapılışı da çok kolay olan bu topuz modelleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu tarz örgü modelleri kuaföre gidip yaptırabileceğimiz gibi evde interneti olanlar için bilgisayar da da yüzlerce model mevcut birazcık mahareti olan bayanlar gerçekten harikalar yaratabilir.

Örgü Topuz Saç Modellerinden Örnekler

Özellikle çalışan bayanlar her gün saç modeli yapmakta zorluk yaşarlar 
Bilinen demode modellerden sıkıldıysanız işte örgüler ve örgü topuzlar tam size göre. Kadınların en çok ilgi duyduğu modeller arasında olmayı başaran modeldir. Topuz modellerin de olduğu gibi örgü modellerin de de çok fazla çeşitlilik söz konusudur. Hal böyle olunca da örgü ve topuzları da birleştirip bir araya getirerek çok farklı bir tarz yaratmak mümkündür. Örgü topuz modelleri hem saçlarımızı toplamanın hem de şık bir model uygulamanın en pratik yollarından birisidir. Saçlara masalsı ve sempatik bir görünüş katan örgü topuzlar yapılan değişik örgü teknikleriyle de son derece göz kamaştırıyor.

Örgüler çok eski yıllardan beri kullanılır kökenleri antik çağa kadar gider. O zamandan bu zamana kadar gelen bu detaylar bayanların suratında bir sevimlilik ifadesi vererek olduğundan daha genç görünmelerini sağlamaktadır. Her zaman yardımınıza koşarak hayat kurtarıcı bir göreve sahip olan bu örgü topuz modelleri şık ve zarif modelleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Katıldığınız her yerde bu saç modeliyle alakalı olarak tam not alacağınıza eminiz.  Şaşırtıcı bir şekil de antik çağdan itibaren bu yaşadığımız çağa kadar hiç tükenmeyen kapanmayan bir çağ gibi örgü çılgınlığı devam etmektedir. Her saça, her yaşa ve her tipe uyum sağlayacak özelliktedir. Çok kolay örgü modelleri mevcuttur ama bazı modeller var dar ki içinden çıkamazsınız hal böyle olunca da biraz zaman çaba ve emekle her şeyin üstesinden geleceğinize eminiz. Örgülü topuz modeli yaptırırken gevşek olan modelleri denerseniz saçlarınız daha çok gür gözükür.

Örgü topuz modelleri nelerdir?

  • Örgülü dağınık topuz modeli, hem klasik bir model hem de oldukça rahat. Gevşek şekilde yapılmış olan model son derece hacimli ve hareketli görünüyor. Önden taç şeklin de örgü örülerek arkada topuz şeklinde birleşerek bu modeli oluşturuyor. Tabi bu modelle tıpkı bir prenses gibi hissedeceksiniz. Özellikle gelin adayları da son zamanlar da oldukça doğal görünen modelleri tercih ediyor bu model de tam ona göre
  • Çifte örgülü taç saç modeli, saçlarınızı iki taraftan balık sırtı örgü tekniği ile örerek Hollanda büküm ile saçınıza bir taç takıyor havası verir gibi sarıyoruz yanlardan bir tutam saç ayırıyoruz
  • Yüksek topuz örgü modeli, kadınlar tarafından çok sık tercih edilen bu modelin yapım aşaması kolaydır ve çok kullanışlı bir modeldir. Genellikle uzun ve orta uzunlukta bulunana saçlarla bu modeller yapılabilir.
  • Kısa saç kesimin de burgulu alçak topuz, bu modelde son derece şık ve zariftir.
  • Kısa saçlarla da örgü topuzlar yapmak mümkündür ama kısa saçlar da bazı aksesuarlar kullanmak lazım, saçınız kısa olduğu için her taraftan çıkıp çabuk bozulma riski vardır bu yüzden tel tokalar spreyler ve benzeri ürünler kullanarak farklılık yaratabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ