2018 Cool Erkek Kısa Saç Modelleri

Saç trendleri sadece bayanlar için değil‚ erkekler için de artık eskiye nazaran çok daha ayırt edici ve çok daha yenilikçi modeller sunuyor. Birbirinden farklı erkek saç modelleri ile tarzına güvenen‚ bakımına ve görünümüne özen gösteren beyler farklı modeller ile şıklık oluşturuyorlar. Erkek modelleri güncel modelleri ile beylere cool bir görüntü oluşturmayı vaat ediyor. Şimdi özellikle popüler olan ve güncel olan erkek saç modellerine bir göz atalım.

Son dönemde göze çarpan cool erkek saç modelleri arasında ilk sırayı asimetrik kesimler alıyor. Asimetrik kesimlerde ise en popüler olan modeller saçların yukarıda uzun bırakılarak şakak kısımlarında oldukça kısa olduğu modeller. Bu saç tarzları öncelikli olarak genç yaştaki erkeklere hitap ediyor. Justin Bieber ile birlikte popüler olan bu saç modeli akımı her geçen gün daha fazla kabul gördü ve birçok erkek tarafından benimsendi. Şimdi sokakta sık sık karşılaştığımız bir saç modeli olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Üst kısımlarda uzun‚ kenarlarda kısa saç modeli uygulamasında en ideal sonuca ulaşmak için saçların düz olması önem kazanıyor. Hafif dalgaya sahip saçlarda da bu güzel bir görüntü verebiliyor. Kısacası ince telli saçlara ve düz saçlara sahip beyler bu modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Ancak bazı erkeklerde ise bu modeller istenilenin aksine kötü ve cool olmaktan uzak bir görüntüye ulaştırabilir. Bu riskli grup ise kalın ve inatçı kıvırcıkları olan saç tarzı. Bu tip bir saç yapısı ile bu modeller birleştiğinde istenilen görüntü elde edilmesi oldukça zor olmaktadır.

Gelelim bir diğer saç modeli olan kısa saçlara. Bu saç modeli de Hollywood ünlüleri ile hayatımıza girdi. Son yıllarda özellikle Amerikan filmlerindeki başarılı erkek oyuncuların saç modellerine bakarsak birçoğunun saçlarının 2‚ 3 ya da 4 numara tıraşlı olduklarını görüyoruz. Bu kısa ve zahmetsiz model hem erkeklere müthiş bir kullanım kolaylığı sağlıyor‚ hem de kendine has çok özel bir hava veriyor. Siz de bu tarz makine tıraşı modelini tercih ederek çok cool bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu modelin ise bazı önemli noktaları bulunuyor. Bilindiği gibi saç modellerinde yüz tipi oldukça önemli olan bir nokta. Her yüz şekline ve hatlarına her saç modeli uyum sağlamayabilir. Bunun için öncelikli olarak kendi fiziksel yapımız hakkında fikir sahibi olarak saç modeli seçimi yapmalıyız. Aksi taktirde güzel bir görüntü elde etmeye çalışırken tam aksine kötü bir görüntü sağlamış olabiliriz.

Erkeklerde kısa saç modelleri kullanılabilmesi için en ideal yüz şekli dengeli yüz şekilleri olmaktadır. Fazla yuvarlak ya da fazla keskin hatlara sahip olan bir yüz tipine eğer bu tarz bir saç modeli uygulanırsa hedeflen ilenin aksi bir görüntü elde edilir. Kısacası bu tarz bir modeli tercih edebilmek için yüz hatlarına ve görünümüne güvenen bir bey olmanız gerekiyor. Bu tarz marjinal modeller yüzü ön plana çıkardığından oldukça kritik olmaktadır.

Uzun saçlar her sezon en popülerler arasında olmasa da cool bir görüntü vermek isteyenlerin akıllarına gelen ihtimaller arasında kuvvetli bir yer tutuyor. Her sezon gördüğümüz uzun saç erkek modelleri bu bağlamda yine karşımıza çıkan bir başka model çeşidi. Uzun saçlarda da yüz şeklinize uyum sağladığını görmenizde fayda olacaktır. Ayrıca bakımı oldukça önemli olan uzun boydaki saçlarınızı hak ettiği şekilde kullanabilirseniz gayet şık ve cool görünebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ