2018 En Tarz Perma Saç Modelleri

Perma, saçları kimyasal malzemeler kullanarak istediğiniz tarz da ve modelde olması için saçı kıvırcık hale getirmektir. Geçmişten bugüne kadar kullanılmış olan ve demode olmayan bu modeller, her dönemde mutlaka ilgi görüyor. Her saç modelinin de mutlaka kitlesi vardır. Bu modellerden vazgeçemeyen insanlarda mevcuttur. Özellikle uzun saçlı bayanlar saçlarını bu şekilde beğenmiyorlar ve kıvırcık yapma adına perma gibi yöntemlere başvuruyorlar, bazı insanlarda kıvırcık sevmiyor kalıcı fönle düzleştiriyor, yani tamamen zevk meselesi, herkesin tarzı farkıdır. Her şeyin bir modası vardır.

Saç modelleri de her sezonda yenilenerek ve farklılaştırılarak yeni yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Perma modelleri de modayı takip edenlerin bildiği üzere çok talep edilen bir modeldir. Perma modelleri saçlarınız da 3 ile 5 ay süre ile kalmaktadır. Özellikle dümdüz bir saça sahipseniz, daha önce de permanız bozulabilir. Hafif dalgalı saça sahipseniz ise permanın bozulma süresi uzayabilir, çünkü saç dalgalı olduğu için çabuk bozulmaz.

Çekici ve havalı görünmek için birçok kadın dalgalı saç modellerini tercih etmektedir. Düz ve seyrek saça sahip olanlar, genellikle permalı saç modellerini tercih ediyorlar. Perma yaptırırken saç tipiniz de önemli bir etkendir. Kalın telli saçlara sahip olanlar perma konusunda oldukça şanslıdır, çünkü yaptırmış olduğunuz perma daha uzun süre kalacaktır. Perma yaptırırken mutlaka kuaförünüzle istişare yapmalısınız, permanın ne kadar kıvırcık olması gerektiği, saç tipinize göre perma seçmelisiniz ayrıca bakımını düzenli yaparak daha uzun süre kullanarak bozulmasını engellemiş olursunuz.

Perma Saç Modellerinden En İlgi Çekici Örnekler

Bildiğiniz üzere perma saçlarınızı kıvırcık yapma işlemidir. Bu yüzden de 2018 yılın da çok rağbet göreceğe benziyor. Birçok saç modelin de olduğu gibi permalı saç modelleri de bu senenin ve 2018 yılının da en çok beğenilen trendleri arasın da yerini almıştır. Kabarık bir şekilde olan saç modellerini, seven bayanları tercihi arasın da olan permalar ile saçlarınıza kolayca şekil verebilir ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınıza şekillendirici köpük ya da saç spreyi kullanarak yaptığınız zaman birkaç gün bozulmadan kalmaktadır.

Permalı saç bakımı nasıl olmalıdır?

  • Saçlarınızı çok fazla yıpratmamak adına perma 3 defadan fazla yapılmamalıdır, bu şekilde 3ile 5 ay arasın da bir dayanma süresi bulunmaktadır. Çok sık perma yaptırmak, saçlarınızın sağlığına zarar verir ve kendini toplaması zaman alır.
  • Perma yaptırdığınız zaman saçlarınızı hızlı bir şekilde değil de hafif dokunuşlarla yıkamalısınız, saçları çok fazla birbirine karıştırmadan, saçlarınızın köklerine zarar vermeden.
  • Banyodan çıkmadan önce nemli olan saçınıza saç kremi ya da koruyucu saç serumları kullanarak saçlarınızın nemli kalmasını sağlayın, saç diplerinin kuruması başınız da kaşıntıya sebebiyet verir ve de daha parlak ve hacimli görünür.
  • Yağlı olan saçlar da perma uzun durmamaktadır, en ideali kuru saçlardır. Yaz dönemlerin de ise saçlar daha fazla yıpranacağından, yüksek korumalı saç kremleri tercih edilmelidir.
  • Saçlarınız için önemli olan bazı vitaminleri sıkça tüketmeniz gerekir; A, E ve B vitaminleri, vücudumuz, hem de saçlarınız için çok değerlidir. Saçlarınız perma sırasın da yüksek ısıya maruz kalacağı için çok fazla yıpranmaktadır, o yüzden bu vitaminleri çokça alırsak bu yıpranmaların önüne geçebiliriz. Şu da unutulmamalıdır, perma yaptırmadan önce mutlaka kullanılacak kimyasal ilaçtan kulak arkasına biraz sürerek zarar verip vermeyeceğini anlayabilirsiniz, bu şekilde alerji testi yapabilirsiniz. Bazı kişiler bu konu da çok hassas olmaktadır, kafa derisin de kaşıntı, saç dökülmesi ya da deride kızarıklık gibi şikâyetleriniz olursa mutlaka alerjik bir durum olmuş demektir.

Perma saç fiyatları
Düz saç sevmeyen kişilerin yaptırmış olduğu bu saç modelinin de her şey de olduğu gibi bir bedeli vardır. Bu tarz saç modellerini yaptırırken size tavsiyemiz, evde yapmayın uzman kişilerden yardım alın en iyi sonucu elde etmek adına bu şarttır. Fiyat konusun da ise, bulunduğunuz ile ve mekâna göre farklılık göstermektedir. Mesela küçük bir şehirde ya da ilçede yaşıyorsanız 40 ile 150 arasında bir fiyat, büyük şehirde yaşıyorsanız da 250 ile 800 arasında fiyatlar değişmektedir.

Perma çeşitleri nelerdir?
İri dalgalı perma ve ince perma olmak üzere ikiye ayrılır. Uzun ya da kısa saç fark etmez, bütün saçlara uygulanabilir.

  • İri dalgalı perma; su dalgası olarak ta bilinen bu model, özellikle uzun saçlı bayanlar için idealdir. Bu saç tipi oldukça doğal görünümdedir. Bu model uygulanırken kalın bigudiler kullanılmaktadır, bütün perma işlemlerin de kimyasal bir ilaç yardımıyla uzun süre kıvırcık hale getiriyorlar. Uzun ve kalın telli saça sahip olan bayanların, tercih etmesi uygundur. Hem yapılışı hem de kullanımı çok rahattır.
  • İnce perma; küçük bigudiler kullanılarak elde edilmiş bir modeldir. İnce telli saçları ve seyrek saça sahip bayanların tercihidir, daha kabarık ve hacimli bir görünüm elde etmenizi sağlar. İnce telli saçlar her zaman yağlı ve sönük görünür bu görüntüyü yok etmek ya da kendiniz de bir farklılık yaratmak adına bu perma modellerinden size en uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ