2018 Işıltılı Saç Modelleri ve Renkleri

IŞILTILI SAÇ MODELLERİ

Her dönem  olduğu gibi bu senenin  de moda trendlerinden biri olan ışıltılı saç modelleri, popülerliğini korumaktadır. Bütün saç renklerine ve saç tiplerine uygulanan bu model, bildiğinizin dışın da sadece sarı saçlara uygulanmıyor her saç tipi için uygundur. Bazı kadınlar değişiklik yapma konusunda çekimser davranır. Uygulanacak modelin yüzüne yakışmayacağı ya da tarzını yansıtmayacağını düşünerek korkak davranır. Çok büyük değişikliğe cesaretiniz yoksa en azından ışıltılı saç modellerini uygulayarak farklılık yaratmanız mümkündür. Saç renginize uygun olacak şekilde, bir iki ton açık ya da koyu renk ışıltı yaparak tarzınızı değiştirebilirsiniz. Saçınıza doğal bir görünüm veren bu saç modeli ile bütün dikkatleri üzeriniz de toplamayı başarabilirsiniz.

Işıltılı saç rengi saçlara zarar verir mi?

Bütün saç boyalarında olduğu gibi ışıltılı saç renklerinde de kimyasallar mevcuttur. Saçımıza uyguladığımız her işlem saçlarınıza ve saç diplerinize  zarar verir. Işıltıları saçınızın tamamına uygulatmıyor iseniz, sadece  saçların aralarına yapılıyorsa normal şekilde yapılan boya gibi çok zararı olmaz. Bu yüzden her zaman doğal içerikli ürünleri tercih ederek bu zararları en aza indirmek gerekir.

Işıltılı Saç Modellerinden Örnekler Resim Galerimizde

Işıltı hangi saç renklerine yakışır

Kadınların saç rengi yaptırma konusunda en çok merak ettiği konulardan birisidir. Beğendiği modelin hangi saç tipine ya da hangi saç rengine daha uygun ocağı bununla alakalı olarak birkaç örnek verelim.

  • Kahve ve sarı ışıltılı saç renkleri dünyaca ünlü starların bile tercih ettiği, son derece kullanışlı ve şık bir modeldir. Genellikle kuaförde yaptırmanız daha uygun olur ve daha sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.
  • Kestane kahve saç rengi de çok tercih edilen bir modeldir.
  • Kumral ışıltılı saç rengi, bu renkte bu senenin en moda renkleri arasındadır. Işıltılı saç renklerini saçınızın tamamına yapacağınız gibi uçlarına da uygulayabilirsiniz.
  • Kızıl ışıltılı saç rengi de en çok tercih edilen modeller arasında.

Evde ışıltı nasıl yapılır?

Saçlarınız da farklılık istiyorsanız ve bir değişikliğe karar verdiyseniz ışıltılı saç modellerini mutlaka deneyin. Tamamen doğal bir görünüme sahip olan bu modeli, eviniz de kendinizin de yapması mümkün. Kuaföre gitmeden de bunu yapmanız çok kolay. Bazı püf noktalarına dikkat ederek halledebilirsiniz. Bu senenin trend renklerinden olan kumral tonların da bir saça sahipseniz, açık olmayan bir sarı renk tonu seçmeniz gerekir loreal, palette ve koleston gibi markaları tercih edebilirsiniz. Aldığımız boyayı, üzerinde yazan talimatlara göre hazırladıktan sonra ince balyajlar yaparak 7-8 yerden ayırıyoruz. Bu ayırdığımız tutamlara, uçlarına daha çok olacak şekilde boyayı sürerek alüminyum folyoya sarıyoruz. Hepsine bu işlemi uyguluyoruz. 30-40 dakika bekliyoruz ve yıkıyoruz.

Saç rengi çikolatalı kahve, koyu kumral ve kestane renklerinde ise balköpüğü tonlarını tercih edin göreceksiniz çok yakışacak.  Işıltı yapmanın en zor olduğu renk tonu şüphesiz ki  siyah. Normal şartlarda da siyah renkten, açık tonlara dönmekte çok büyük zaman ister ve zordur. Ten renginiz koyu ise ışıltı size yakışmayabilir. Biraz daha açıksa koyu karamel ya da kızıl kahveler sizin en çok tercih edebileceğiniz ve yakışacağını düşündüğümüz renk tonlarıdır. Saçlara ışıltı yaptırmanın maliyeti de yüksektir. Bulunduğunuz bölgeye göre bu fiyatlar değişmektedir. Küçük bir ilde ve ilçede yaşıyorsanız 80-150 arasında fiyatlar değişmektedir. Ama büyük şehirlerde yaşıyorsanız maliyet daha fazladır. 250-800 arasında değişir. Işıltılı renk tonlarını ve modellerini evde yapma imkânınız var, bu yüzden saçınızın tonunu belirleyerek ona uygun boya alarak evde yapabilirsiniz. Hem maliyeti düşük olur hem de zaman kaybı olmaz. Her şey sizin güzelliğiniz için, denemeye değer.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ