2018 Kahkül Saç Modelleri

Yılların eskitemediği saç şekillerinden biri de kahküller. Yıllarca aynı saç modelini kullanmak insanı bunaltabilir. Çok büyük değişiklikler olmasa da küçük detaylarla da farklılık yaratmak mümkün. Mesela kahkül. Kısa saça sahip olanlar uzatmak istemez, uzunlar da kısa saç istemez böyle durumlarda tarzınızı değiştireceğini inandığımız kahküller imdadınıza yetişir. Her saç tipine uygulanabilecek tarz da olan bu kahküller  görenleri hayran bırakıyor. Saçlar kadınları temsil eden en önemli simgedir. Bu yüzden kişiliğimizi ön plana çıkaran, fiziksel görüntümüz ve saçlarımızla görüntümüze şıklık ve farklı bir hava katmak çok önemlidir. Kahkül kesmek son derece kolaydır. İlkokul ve lise yıllarımız da sıklıkla karşılaştığımız kahkül olayını kesmeyi kendimiz denemişizdir. Genellikle okul çağında bulunan gençlerin tercih edebileceği bir tarz dır. Sevdikleri ünlülerin saç modellerine özeniyorlar ya da birbirlerinden görerek yaptırmak istiyorlar.  Bunun dışında bir çok insanın da kullandığı modeldir.

Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kendin de yeni bir tarz oluşturmak ve farklılık yaratmak isteyen kişilerin ilk tercihi kahkül modelleridir. Burada en önemli kriter, yüzünüze yakışmasıdır. Çünkü önce kahkülü kestirip sonra da  yakışmadığını düşünen bir çok kişi vardır. Bunun için de kuaförlerde bulunan takma kahkülleri yüzünüze deneyerek kestirmelisiniz pişman olacağınız kesimler yaptırmamak gerek. O yüzden hep dediğimiz gibi kendimizi çok iyi tanımalıyız. Yüz tipimizin nasıl olduğunu bilince daha rahat edersiniz. Yüz tipinizin nasıl olduğunu anlamak için size bir püf noktası vermek istiyorum. Elimize kalem alıyoruz, alnımızda saçımızın bittiği noktaya, çeneye ve şakaklara birer nokta koyuyoruz, daha sonra bu noktaları birleştiriyoruz ortaya çıkan şekil, sizin yüz şeklinizi belirtmektedir. Yüz şekli modelleri oval, uzun, kare, yuvarlak ve üçgen gibi modeller mevcuttur. Kahkül modelleri kişiyi olduğundan daha genç ve güzel göstermektedir.

Yuvarlak yüze sahip olanlar, kahkülü gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Yuvarlak yüzlü olan kişilere kaşların üzerinden kesilen tarz daha çok yakışmaktadır.

Oval bir yüze sahipseniz, kahkül seçimin de daha çok avantajlıdır. Bütün kahkül modelleri oval yüzlü kişilere yakışır. Ama en çok hafiften uzun olanlar ve yandan ayrılmış şekilde kullandıkları zaman çok daha çarpıcı ve güzel bir görünüme sahip olacaklardır.

Kare yüz şeklin de ise, yüz hatlarını biraz olsun yumuşatmak adına kahkül tercih edilebilir. Kalın şekilde kesilmiş olan kahküllerle harikalar yaratabilirsiniz.

Bütün yüz tipleri için ortak olan bir nokta vardır oda alın yapısı. Alnı geniş olan bayanların yaptıracağı bütün kahkül modelleri yakışır ama küçük ve dar bir yapıya sahipseniz yapılan hiçbir model yakışmayacaktır. Bunun için ise daha çok asimetrik kesimler yaptırarak kullanabilirsiniz.

Kahkül Saç Modellerinden Örnekler

Saç Tipiniz İçin En İdeal Kahkül Seçimi Hangisidir?

  • Düz ve dalgalı saça sahipseniz sizin için en ideal kahkül seçimi uzun ve yandan yapılacak olan tarzdır. Bu model yüz hatlarınızı ön plana çıkararak güzelliğinize güzellik katacaktır.
  • Düz saçlara sahipseniz, uzun ve kalın kahkül sizin için en uygun seçenektir. Geniş bir yüz şekline ve düz saçlara sahipseniz bu kahkül tam size göre.
  • İnce ve dalgalı saçınız varsa, çerçeve bir kahkül kestirerek farklılık yaratabilirsiniz.

Kahkül kullanımı zordur ve büyük cesaret isteyen bir modeldir. Şekil vermesi zaman alabilir, ama biz kadınlar konu güzellik olunca her şeyin üstesinden gelebiliriz. Örneğin orta boy bir saçınız varsa her şekle kolayca sokabilirsiniz. Bu saç tarzında en çok tercih edilen model, kahküllerdir. Bu model de kahkülleri ön plana çıkarmak istemediğiniz zamanlarda, saçları dağınık bırakarak saçlara dikkat çekilmesi sağlanır. Topladığınız zamanlarda da kahkülü ön plana çıkarmanız mümkündür. Genellikle topuz örgü topuz modellerine kahkül uygulaması çok yakışmaktadır.

Kısa ve küt saç modeline sahipseniz, kahkülün modelini de kısa tutmak daha çok yakışacaktır. Kısa olan kahküller uzun süre istediğiniz uzunlukta maalesef kalmaz. Uzadığı zaman kuaföre saçınızın uzunluğuna göre, kahkül boyunu ayarlamak mümkündür.

Uzun kahküllü saç modellerine sahipseniz hiç merak etmeyin Şanslısınız. Her saç şeklini deneyebileceğiniz ve değişik modeller uygulayabileceğiniz tarz da bir saç şeklidir. Değişik örgü modelleri de deneyerek farklı bir tarz yaratabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Sonuç olarak kahkül modelleri nerede nasıl görünmek istiyorsanız o şekilde görünmenizi sağlar. Her zaman bakımlı ve güzel olmak sizin eliniz de değişik saç stillerini de deneyerek bir kendiniz için bir adım atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ