2018 Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri

Kız çocukları küçük yaşlarda bile güzelliklerine düşkündür. Hal böyle olunca saç modelleri de ön plana çıkmaktadır. Kız çocuklarında saç modelleri çok fazla çeşitlilik gösterebilir. Bu çeşitlilik için çok sayıda alternatifiniz mevcut. Bu saç modellerinden dilediğinizi çocuklarınızın saçlarında uygulayabilirsiniz. Ancak bu modellerin onların yaşlarına uyum sağlamasına özen göstermek gerekiyor. Onları küçük bir kadınmış gibi göstermek yerine çocukluklarını ve doğallıklarını vurgulayacak modelleri tercih etmeniz son derece önemli.

Kız çocukları için uygun olan saç modellerine bir göz atalım. Öncelikle örgüler kız çocukları için son derece önemli ve şık modellerin başında geliyor. Kızınızın saçları eğer uzun ise örgü modelleri konusunda çok fazla seçeneğiniz var. Bu modelleri uygulama konusunda oldukça özgürsünüz. Öncelikli olarak örgüleri salık saçlarda kullanabilirsiniz. Okul ve benzeri ortamlar için salık saçlar uygun olmasa da okul dışında kız çocukları rahatlıkla kullanabilir.

Salık saçlı örgü modellerinde küçük tutamları kullanabilirsiniz. Saçların sağ ve sol tarafından iki ayrı tutamı birbirine simetrik olacak şekilde alıp örün. Daha sonra bu örgüyü arka kısma doğru devam ettirin. bu iki küçük tutamı arkada küçük tel tokalar ile saça tutturabilirsiniz. Bu şekilde bırakarak sade bir model oluşturabilirsiniz. Ancak daha farklı bir bitiş de mümkün. Bu ördüğünüz iki parçayı saçın arka‚ orta tarafında farklı bir tutam ile birlikte birleştirip bir örgü daha oluşturabilirsiniz. Bu örgüyü de arkaya kadar devam ettirip bu şekilde daha toplu ve farklı bir model elde etmiş olacaksınız.

Daha toplu saç modelleri istiyorsanız farklı modeller de deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi saçın ön tarafında büyük bir parçayı yana doğru örmek olacaktır. Saçın örgüsünü arkaya doğru devam ettirirken diğer taraftan da küçük saç parçalarını örgüye dahil edin. Bu şekilde şelale tarzı bir örgüyü çocuklara uygulayabilirsiniz. Arkada bu örgüyü büyülterek tüm saçı dahil edin. Saçın uzunluğuna göre arkada bu örgüyü sabitleyerek modeli tamamlayabilirsiniz. Bu sayede daha farklı bir model elde etmiş olacaksınız.

Kız çocukları için uygun olan saç modellerinden bir başka tanesi de at kuyruğunun uygulamaları. At kuyruğu her yaştan bayana uyum sağlayan bir model olduğu kadar çocuklara da oldukça uygun olacaktır. Saçın arka üst kısmında toplayacağınız saçlar çocukların günlük hayatta daha rahat kullanımını sağlar. Ayrıca okula giderken de bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu modele bir farklılık katmak isterseniz saçınızı toplamadan önce bazı parçalarını örmeyi deneyebilirsiniz.

At kuyruğunu küçük yaştaki kızlarda iki ayrı parça olarak da uygulayabilirsiniz. Özellikle 12 yaşına kadar olan kız çocuklarında saçın iki kısmında toplayabilirsiniz. Topladığınız parçaları örmeniz de bir farklılık oluşturmayı sağlayabilir. İkinci bir alternatif de bu saç tutamlarını topladığınız yerde döndürerek sabitlemektir. Bu da başka bir model olarak kız çocukları için uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ