2018 Victoria Beckham Saç Modelleri

Saç modelleri modasında bazı isimler dünya çapında bir trendin belirlenmesinde oldukça etkili oluyor. Başta Hollywood ünlüleri olmak üzere onların giydikleri‚ sürdükleri hemen her şey bir sonraki yılın modası hakkında bize fikirler vermeye yetiyor. Bu durum saç modelleri alanındaki trendler için de geçerli. Saç trendleri konusunda ise modayı belirleyen birkaç isim başı çekiyor. İlk akıllara gelen isimlerden biri ise şüphesiz Victoria Beckham.

Victoria Beckham dendiğinde akla gelen en önemli noktalardan biri şüphesiz saç modeli. Yıllar önce kestirdiği asimetrik saçları ile gündeme gelen Victoria Beckham o günden sonra saç modelleri arasında bir akımın başını çekti. Bob modeli olarak bilinen bu asimetrik saç modeli kendisi ile o kadar bütünleşti ki modelin adının Victoria Beckham modeli olduğunu söyleyen bile çok fazla kişi var.

Gelelim modelin ayrıntılarına. İlk gördüğümüz hali ile bu modelde saçlar omuz hizasının üzerinde ve asimetrik idi. Başın bir tarafında kısa olarak başlayan saç modelinin arka tarafında saçlar aynı kısalıkta devam ediyor. Ancak başın diğer tarafına geçerken hafif kavis alan saçlar daha aşağıya doğru inmeye başlıyor. Buradaki eğim ise modeli farklı yapan en önemli detay.

Victoria Beckham Saç Modelleri Anlatımlı Olarak Galerimizde

Beckham Modeli
Beckham modelinde kısa taraftaki saç uzunluğu ortalama olarak kulak memesi hizasında bulunuyor. Diğer tarafta ise boyun kısmına kadar uzayabiliyor. Modelin bu hali ile ilk gördüğümüz versiyonu en klasik görünümüydü. Modelin uygulandığı ve ideal görüntüyü verdiği hali için elverişli olan saçlar ise düz olan saç tarzı idi. Düz saç modelinde bu asimetri daha çok ön planda olduğu için gayet güzel ve farklı bir görüntü veriyor.

Zaman içerisinde klasik Beckham modeli değişimlere uğradı. Bu değişimlerin kaynağı da elbette akımın öncüsü olan Victoria Beckham oldu. Aynı modeli farklı versiyonları ile değiştirerek kullanılan Beckham sıradan olmaktan uzaklaşmak için de birçok bayana öncülük etti. İlk zamanlarda tek bir tarzda aynılaşmış olarak çıkan modeli şimdi çok daha farklı şekilleri ile görüyor ve uygulayabiliyoruz.

Farklı Saç Tiplerine Uygun Modeller; Bahsetmiş olduğumuz gibi Beckham modeli ilk çıktığında sadece düz saçlı bayanlara hitap edebilen bir modeldi. Ancak zaman içerisinde bu yargı tam olarak kalktı. Şimdi farklı saç tiplerine sahip bayanlar da aynı modeli uygulamak konusunda çok daha özgürler. Beckham saç modeli şu sıralar dalgalı ve daha hacimli saçlarda da uygulanıyor. Düzdeki kadar farklı bir görüntü vermeyen dalgalı saçlardaki uygulaması da sıradanlıktan uzak değişik bir görsellik sunuyor. Bu model daha hacimli saçlara sahip olmak isteyen‚ enerjik ve salaş görünümden hoşlanan genç bayanlara hitap edebilir.

Bu saç modelinin diğer bir değişimi ise boy konusunda oldu. Uzun süre kulak memesi hizasında görmeye alıştığımız bu model artık farklı boyutlarda da kullanılabiliyor. Dilerseniz daha uzun tercih etmeniz de mümkün. Tam uzun boyda model kendini göstermese de orta boyda ya da omuzlarınıza değen uzunluktaki saçlarınızda bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede Beckham modelini kullanmak isteyen ancak kısa saç kestirmeye cesaret edemeyen bayanlar için de bir alternatif oluşmuş oldu.

Bildiğimiz gibi Beckham modeli marjinal grupta sayılabilecek bir saç modeli idi. Ona bu özelliği katan şey ise sahip olduğu asimetri idi şüphesiz. Ancak bu modelde asimetri olayı artık daha çok sizin yorumunuza kalmış. Dilerseniz iki uç arasındaki yükseklik farkını azaltabilir‚ daha makul ve daha normalleştirilmiş bir model elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ