2018 Yılı İnce Telli Saçlara Sahip Erkekler İçin Kesim Önerileri

Mevsim değişikliklerinden dolayı, bayanlar da olduğu kadar erkeklerde de birçok saç sorunu meydana gelmektedir. Özellikle kış mevsimine girdiğimiz dönemler de saçlar adeta evre geçirir ve farklılaşır. Mutlaka ona göre bakım yapmanız önerilir. Bu mevsim değişiklikleri için de meydana gelen sorunlardan birisi de saç dökülmeleridir. Bunun için bitkisel içerikli kürleri uygularsanız, kimyasal ürünlerden uzak kalırsanız, daha az zararla saçlarınızı kurtarırsınız. İnce telli saçlar her zaman sorunlu saç tipidir. Saçlar çok ince olduğu için yapışık ve sönük bir görüntüye sahiptir ve kolay kolay şekil almazlar. Ama saçlarınızın kesim tarzını uygun şekilde kestirirseniz, saçlarınız daha gür ve güçlü görünebilir. Çoğu erkek ince telli saçların ehemmiyetini anlamak istemez. Çünkü kellik problemi yirmili yaşlarda başlar ve önlem almazsanız da çok kısa süre içerisin de saçlarınız dökülmeye başlar. Güçlü ve sağlıklı olan saçlar kolay kolay dökülmez. Bu esnada devreye doğru saç kesimi girer. Eğer doğru bir kesim yaptırmış iseniz, kel olan bölgelerin görünümünü en aza indirir. Ama kusurları kapatmaz, bunun için tedavi şarttır. Mesela, eczanelerde satılan bazı serumlar ve saç bakım ürünleri saçlarınızın dökülmesini önleyebilir. Saçlarınızı her zaman kısa kestirmeniz sizin yararınıza olacaktır. İnce telli saçlara sahip olan erkekler, genellikle katlı ve dağınık saç modellerini tercih etmelidir. Saç kusurlarını kapatmanız da faydalı olacaktır. Şimdi ince telli saçlar için bazı önerilerimiz var bunları inceleyelim.

İnce Telli Erkekler İçin Saç Modelleri

Katlı ve dağınık saç kesimleri; ince teli bir saça sahip olan erkeklerin yaptırmış olduğu en popüler saç kesim şeklidir. Erkekler saçlarının dökülen ya da incelen bölgesine çözüm için katlı dağınık modeli yaptırmalıdır. Fırça yardımıyla kabartarak dağınık bir görünüm elde edersiniz. Genel de bu kesim de orta kısımlar da dağınık olmaktadır.

Her bölgede aynı seviyede saç kesimi yapılmalıdır. Bu saç kesimi için kendinizi usta ellere bırakmanız gerekmektedir. Ustaca yapılacak bu model de saçlarınızın seyrek kısımların dan  itibaren her yeri eşit olması gerekir. Eğer kesim düzgün yapılmamışsa, kabartma yöntemini düzgün bir şekilde yapamazsınız. Özellikle üst tarafı ustaca düz kesilmiş saçın kabartma yöntemi uygulayarak yana doğru yatırabilir ve ince telli ve seyrelmiş saçlarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ