2018 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

2018 Yuvarlak Yüze Saç Modellerini 18 Güzel Saç Kesimi Örnekleri ile Konumuzda Anlatacağız.

Uzun ve katlı kesim modelleri ile birlikte kahküllü, perçemli ve kısa saç tipleri yuvarlak yüzlü kadınları çok çekici yapıyor. Yuvarlak yüzlere yakışan saç modelleri ve kesimlerine şekil verme konusunda yardım isterseniz konumuz da detayları ile beraber bahsedeceğiz.

Yuvarlak yüzlü hanımlar için ideal saç modelleri;

Yuvarlak yüzler için yüzümüzün geniş olması ve uzunluğu hemen hemen aynı ölçülerdedir. Keskin kenarlı bir taraf olmaz. Yuvarlak yüz şekline sahip kadınların yüzleri dairesel bir tipte ve yüz hatlarını son derece belirgin yaparak oval gibi bir görüntü oluşturmaya çalışılmalıdır.

Bu sebeple yüzümüz hem uzun hemde ince şekilde bir görüntü oluşturması amaçlanır. Yüz şeklimizin çok daha uzunca gözükmesi için doğal dalga ve çene hizamızda katlı saç modellerini tercih etmeli veya uzun uzun perçemli saç modelleri seçenekler dahilinde olmalıdır.

Saç kesimindeki uzun katlar;

Saçlarını uzun katlar ile kestiren hanımların çok daha ortada belirgin bir şekilde elmacık kemikleri olabilmekte. Yuvarlak yüzlü hanımların yaptırabileceği harika saç kesim modelleri arasında mutlaka olmalıdır. Denemelidir.

Peki Uzun Katlı Kesim Saçlara Şekil Verem İşlemi;

Nemli saçlarımıza birazcık şekillendirici kremler sürülebilir ve büyükçe bir fırça ile saçlar kurutma makinesi kullanılarak güzelce kurutulur.  Birde ısı koruyan spreylerden kullanırsak vede düzleştiren demir ve düzleştirme işlemi ile son nokta konulur.

Şirin ve Kısa Model Saç Kesim Şekilleri;

Saçlarınızın ön taraflarını biraz uzun bıraktığımız da bir yana doğru kaymalıdır. Bu şekil saç modellerinin kafanın tepe kısmından yüksekçe ve hacimli olmalıdır. Bu tarz yuvarlak yüzü çok daha oval bir görüntü oluşturur.

Şekil verme işlemi ise;

Saçlara şekil vermek için şekil veren köpüklerden fazlaca kullanmalıyız. Fırçalayarak ve fön yardımı ile 1-1/4 “ yuvarlak fırçalardan olacak. Kuru saçlarımıza fön makinemizle sürekli elde tutarak şeklimiz verilir. Uzunca süre beklendikten sonra ise saç spreyi kullanılarak şekil verme işlemi sonlandırılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ