2019 Farklı Açılarlardan Topuz Saç Modelleri

2019 Farklı Açılarlardan Topuz Saç Modelleri

Saç, bayanların dış görünüşünü tamamlayan en önemli etkendir. Saçın sağlıklı görünümü hem erkekler için hem de bayanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Saçın sağlıklı görünümü kadar boyutu da ve verilen modelin yüze uygun olup olmadığı da önemlidir. Saçlar boyutuna göre çok farklı şekillerle kullanılır. Topuz saç modeli de bayanlar tarafından sık kullanılan modeller arasındadır. Topuz saç modeli hem günlük hayatta hem de özel günlerde bayanların en çok tercih ettikleri modeller arasında yerini alıyor. Özellikle bayanlar daha güzel ve alımlı görünmek için özel davetlerde topuz modelini sıklıkla tercih ederler. Uzun saçlara değişik topuz modelleri uygulanabileceği gibi kısa saçlı bayanlara da uygun topuz modelleri uygulanabilir. Hem yapılışının pratik olması hem de uygulayan kişi üzerinde şık görünümü sebeplerinden dolayı topuz saç modeli en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Her yaş ve her tarza hitap eden bir model olması da yine bayanlar arasında sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Yapılabilecek birkaç topuz modelinden bahsedelim:

Yarım topuz saç modeli: Genellikle kısa saça sahip olan bayanların en çok kullandıkları modeller arasındadır. Tarz ve stilleri sadelikten yana olanlar içi en uygun saç modeli diyebiliriz. Saçlar yarı açık, yarı toplanmış şekilde bir görüntü oluşur. Üst kısımdaki saçlar toplanır, tam tepeden veya kafanın arkasında kalacak şekilde küçük topuz görüntüsü oluşur. Hem kısa zamanda hem de kolay uygulanan ve sonucunda da şık bir görüntü ortaya çıkaran bir saç modelidir.

Ense topuzu saç modeli: Uzun saçlarda da uygulanabilecek olan ense topuzu saç modeli, daha çok kısa saçlı bayanların tercih ettikleri modellerdendir. Bu saç modelinin en güzel yanı da uzun süre kullanım sonucunda çabucak bozulmamasıdır. Yapımı da çok basit: saçlar öncelikle alt kısımdan atkuyruğu şeklinde toplanıp küçük lastik toka ile tutuşturulur. Ardından döndürülüp topuz haline getirilen saçlar birkaç firkete toka yardımıyla enseye sabitlenir. Böylelikle saça tutturulan topuz modeli, kafes şeklini alıyor. Uzun saçlı bayanlar ise atkuyruğu yerine basit örgü ile toparlayıp topuz modeli verilirse çok değişik ve şık bir model ortaya çıkacaktır. Hemen her bayanın kurtarıcısı olan topuz saç modeli, hem yapılışının vakit almaması hem de şık görünümü ile bayanların en çok kullandıkları saç modelleri arasında yerini alır.

2018-farkli-tarz-sac-modelleri

2018-ingiliz-topuzu-sac-modeli

2018-yeni-tarzda-topuzlar

ozel-bulusmalar-icin-topuz-sac-modeli

tepede-topuz-sac-modeli-2018

topuz-sac-modelinde-yeni-moda

ust-topuz-balerin-2018-sac-modeli

ust-topuz-balerin-2018-sac-modeli-farkli-bakis

yandan-orgulu-topuz-2018-sac-modeli

yan-topuz-sac-modeli-ve-makyaji-saca-ozel

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ