2019 Hızlı ve Kolay Yapılan Saç Modelleri

Kadınların en çok şikayet ettikleri konuların başında şüphesiz ki saç şekillendirme gelmektedir. Sürekli kuaföre gitmek hem maddi açıdan külfet olacaktır, hem de insanı yorar. Hal böyle olunca evimizde kolaylıkla yapacağımız hem de pratik olan modeller arayışına girmek zorunda kalındı. Çalışan bayanların ya da çocuklu bayanların pratikliğe oldukça ihtiyacı vardır. Son yıllar da gelişmiş olan teknolojik gelişmelerle beraber internet erişimi evlerimizin içine kadar girmiş bulunuyor. Böylelikle bilgisayarımızda yüzlerce modelle karşılaşmak hem mümkün, hem de imkansız değil. Çok kısa sürede bir çok model öğreneceğiniz ve uygulamaya geçebileceğiniz modeller elinizin altında. Biraz maharetiniz varsa ve internet bağlantınız da varsa istediğiniz zaman da ve saatte erişebilirsiniz. Bugün saçlarımı nasıl yapsam sorularının da yanıtını alabilirsiniz. Pratik ve kolay diye adlandırdığımız saç modelleri baştan savma modeller anlamına gelmemelidir. Bazen çok kolay gibi görünen bir model bile çok zamanınızı alabiliyor. Mantığınıza yatan ve kolayca kavrayabileceğiniz ve sizin tarzınızı yansıtacak bile model illaki vardır. Her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz bu kolay saç modelleri şıklığıyla da göz doldurmaya devam ediyor.

Uzun Saçlarla Yapılan Kolay Saç Modelleri
Her saç tipin de olduğu gibi, uzun saçlarla da yapılabilecek bir çok kolay model mümkündür. Kısa saçlara göre gerçekten daha avantajlı durumdalar. Saçlarımız kadınları ifade eden ve ona bir anlam katan en önemli simgelerimizdir. Saçlarımız kısa olunca yapacak model sayısı sınırlı olduğu için gezintiyi artırırız. Okula giden çocuklar ve gençler için de geçerlidir. Pratik modeller her zaman hayat kurtarmaktadır. Uzun saçlara bakmak gerçekten zordur. Buna rağmen herkes uzun , bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister.

Kolay Saç Modellerinden En İlgi Çeken Örnekler

Saç bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaparsanız emin olun, saçlarınız daha sağlıklı ve istediğiniz modele girecek söz dinleyen saçlar haline gelecektir. Uzun saç modellerine bir göz atalım.

  • Günlük topuz modeli: Yapımı oldukça kolay olan bu model, acil zamanlarda yardımcınız durumunda . Yapılışı ise saçları iki taraftan kulak arkasına doğru kıvırıyoruz ve ikisini birleştirip bağlıyoruz. Alt tarafı at kuyruğu şeklinde olan modelin içinden o at kuyruğunu geçiriyoruz ve aşağıya çekiyoruz. Daha sonra kalan kısmı tekrar içine sokarak tokalarla sıkıca tutturuyoruz kullanıma hazır harika bir model.
  • Balık sırtı örgü modeli: Bu da oldukça pratik bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Örgüyü yapmak için saçı üçe ayırıyoruz, ilk sırayı elinde tut ikinciyi birinci ile birleştirip üçüncüyü de alttan üste yerleştir. Saçın ucuna kadar gevşek bir şekilde tekrarlıyoruz. Bunu saçın iki tarafı için yapabiliriz bunun için diğer taraftan da aynı işlemi uygula ve kullanmaya hazır bir tarz yarat.
  • Boğumlu at kuyruğu modeli: Okul çağında olan genlerin pratik bir şekilde uygulaması adına yapılacak bir modeldir. Bunun için, saçımızı tepeden çok sıkı bir şekilde bağlıyoruz  daha sonra bu yaptığımız at kuyruğunun ister kendi saçınızla, isterseniz de renkli lastiklerle aralıklı şekilde bağlıyoruz, saçın uzunluğuna göre 5 ya da 6 boğum yapılabilir.
  • Örgülü ense topuzu modeli: Hem kolay, hem de çok sevimli bir tarzı olan bu model oldukça ilgi çekici görünmektedir. Saçı ikiye ayırıyoruz ve ikisini de örüyoruz. İkisi de eşit ve sıkı olması gerekir daha sonra arkada ikisini bağlıyoruz. Saçınız daha uzunsa iki düğümde atabilirsiniz. Dışarda kalan parçaları da görünmeyecek şekilde tutturuyoruz.

Kısa saçlar için kolay saç modelleri
Her gün değişik model ve  tarz da kıyafet giyinmeyi seven bayanlar, saçlarına da bir o kadar özen gösterirler ve farklı modeller denemeyi ve tarzlarında farklılık yaratma peşinde olurlar. Maalesef kısa saçlar da yapılacak model sayısı sınırlıdır. Uzun saçlarda olduğu gibi  çeşit yoktur. Buna rağmen kolayca yapabileceğiniz saç modelleri mevcuttur. Kısa saçları çeşitli aksesuarlar da kullanarak olduğundan daha şık ve çekici bir hale getirebiliriz. Mesela, saç bantları, tokalar  ve taçlarla görünümünüze ayrı bir hava katabiliriz. Bir kaç öneri verecek olursak kısa saça sahip bayanlar, dağınık topuz modelini ya da örgü topuz modellerini deneyebilirler. Zaten kısa saçlar için en ideal saç modelleri örgülerdir. Toka ya da bantlar yardımıyla saçlarınıza değişik bir görünüm sağlayabilirsiniz ya da daha şık görüntü elde etmek isterseniz, değişik tarzda olan şapkalar kullanabilirsiniz. Değişik şekillerde bulunan taçlar ve bantlarla saçlarınıza hareket katmanız mümkündür. Her kadın özeldir ve her zaman bakımlı ve güzel görünmek hepimizin hakkı. Kendiniz de farklılık yaratmak ve  değişik bir görüntü elde etmek için saçlarımızı ve bizi biz yapan her şeyi  en iyi şekilde muhafaza etmemiz gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ