2019 Yılında Balyajlı Saç Modelleri Modası Esecek

2019 yılının en çok konuşulacak saç modellerinden biri de balyajlı modellerdir. Evet, yıllardır hayatımız da hep var olan balya, röfle gibi modellerin modası hiç geçmiyor. Yıllar geçse de hep varlar. Özellikle bu yıl değişik renk seçenekleri ve ışıllarla beraber kullanılarak çok kişinin tercihleri arasına girmeyi başarmıştı. Bu durum yeni yılda da daha fazla olacağa benziyor. Hayatımızın her alanın da bakımlı ve güzel olmak gereklidir ve doğal bir süreçtir.

Geçen yıllar insanlardan çok şey alıp götürüyor tabi ki 20’li yaşlarla, 40’lı yaşlar bir olmaz bu yüzden hem cildimize, hem saçlarımıza hem de bütün bedenimize yeteri kadar özen göstermeliyiz. Böylece bu süreci en aza indirmek ya da yavaş gelişmesi için katkıda bulunmamız gerekir. Yeni yıl yaklaşıyor ve insanlar bu özel günde muhteşem görünmek için yeni arayışlara girmeyi başladı, son trendleri ve modayı takip etmeye başladılar. Gerçekten 2019 yılında çok ses getiren balyaj modelleri, 2017 yılında da popülerliğini korumaya devam edecek. Bu balyaj ve buna benzeyen uygulamalar yıllardır var fakat hep karıştırılıyor bunların ayrımı nasıl olacak buna bakalım.

İşte Balyaj Saçlı Örnek Modeller

Röfle: İnce saç tutamları şeklinde sık bir şekilde uygulanan bir uygulamadır. Genellikle saçın ana renginden birkaç ton daha açık olacak şekilde uygulama yapılıyor. Diğer uygulamalarla karıştırılıyor böyle olunca da saça atılma sıklıkları ve kalınlıkları ile alakalıdır.
Balyaj: Balyaj diğerlerine göre daha doğal bir yöntemdir. Uygulama sıklığını kendiniz nasıl istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz. Bu sene yapılan uygulamalar genel de saç uçlarına krepe şeklinde yapılmıştır.
Gölge: röfleye çok benzer tek farkı biraz daha seyrek yapılır. Mevcut olan saç renginin 1-2 ton açılmasıyla yapılan ışıltıdır.

Bu açıklamalar da gördüğümüz gibi son derece birbirine yakın olan bu modeller saçlarımıza canlılık bir ışıltı katmak için varlardır. Ama bunları yaparken kuaförün dikkat etmesi gereken nokta, uygulanacak rengin saçımızla ve cilt rengimizle uyumlu olmasıdır, yoksa yapılan bu uygulamalar bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilir. Herkese her renk ya da modeller uygulanmaz herkesin özelliklerine göre yapılmalıdır. Bu modeller makyajı çok sever mesela, gölge daha çok sarıya yönelik olduğu için kırmızı tonlarda bir makyaj ve gözleri ön plana çıkaracak etkileyici bir makyaj uygulayarak etkileyici görünebilirsiniz.

Balyaj bu uygulamaların en doğal halidir. Yapılan balyajın daha güzel ve etkileyici olması için saçların sağlıklı olması, şekil verilmiş olması, fön çekilmiş olması ve balyaj yapılmadan önce saçın düzgün bir şekilde kesilmiş olması gerekmektedir. Yapılan balyajın son derece şık durmasını istiyorsanız mutlaka bu tavsiyelere uymalısınız.

Balyaj uygulaması evde yapılabilecek bir uygulama değildir. Saçın bütününü tamamen boyamakla, balyaj yapmak aynı şey değildir. İstemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamak için mutlaka alanında uzman bir kuaföre giderek balyaj uygulamasını rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Balyaj uygulamaları kişinin ten rengiyle uyumlu olmalıdır. Kişinin ten rengine uygun olarak seçilmiş olan balyaj rengi, görünümünüze ışıltı ve canlılık katacaktır. Balyaj saç modellerinin birçok çeşidi vardır.

 • Kaynak balyaj: Balyaj teknikleri için de en iyi seçeneklerden biri olan bu uygulama, kaynağı saç diplerinde uygulanır saç renginize uygun olarak yapılabilir bu şekilde yapılan kaynak, yeşil, kırmızı, mavi, sarı ve birçok renk seçeneğiyle tarzınızı değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz.
 • Füme/ gri balyaj: Gri tonlar da bir saç rengine sahip olmak için bu balyalar size göre. Saçın tamamına değil de bir kısmına uygulanacak olan bu balyalar sayesinde dumanlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınız parlak ve sağlıklı bir görünüme sahipse bunu uygulayın, mat ve soluk bir rengi varsa bu renkten uzak durun derim
 • Sarı balyaj: Doğal bir sarışın görünümü elde etmek için bu uygulama tam size göre. Seyrek şekilde uygulanarak vurgulanmak istenen yer ön plana çıkar.
 • Çikolata ve karamel balyaj: Çok farklı bir tarza sahip olan bu balyaj gerçekten göz dolduruyor.  Bu renkte yapılacak uygun bir cilt tipiniz varsa farklılık yaratabilirsiniz.
 • Kırmızı- kızıl balyaj: Değişiklik seven bayanlar bu renkleri mutlaka deneyin. Alışılmış renklerin dışında monotonluktan uzak hareketli bir tarza sahip olmak için, değişiklikten korkmayın yeniliklere her zaman açık olmak gerek.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ranagül K. dedi ki:

  Yıllardır saçlarım röfleli, bazan olatin renklere kadar cesaretle dönüyorum, daha önce saçlarım bu yoğun açıcı kimyasallara dayanamaz ya kurur ya kopuyordu, bilginiz olsun ben artık Liquid Mega Keratin kllandıktan sonra saçlarım hiç bir yıpranmaya uğramıyor, çok ama çok memnunum.

  1. Filiz Yılmaz dedi ki:

   Ranagül tavsiyeniz için teşekkürler.

BİR YORUM YAZ