2019 Yılında Moda Olacak Saç Modelleri

Her yıl değişen ve gelişen modaya ayak uydurmak için, bayanlar ya da erkekler bir çaba içine girerler. Yeni trendleri yakından izleyerek kendilerinde farklılık yaratmak isterler. Güzel ve her daim özel görünmemiz için kıyafet, aksesuar, çanta ayakkabı, makyaj gibi aksesuarlarda sürekli bir değişim gözlenmektedir. 2019 yılına damgasını vuran renklerin başında bal köpüğü saç renkleri ve saç modelleri ilk sırayı almaktadır. Bunun dışın da ise, karamel, çikolata kahve gibi renkler gelmektedir. Modanın getirdiği esintiler çok hızlı değişmektedir, hal böyle olunca herkes bu senenin yeni model ve renklerini düşünmeden edemiyor. Çünkü bunları biran önce öğrenip saçlarına uygulamak ve şık bir görünüme sahip olmak isterler. Geçen yıllarda en çok kumral, kızıl, siyah ve sarı renkler kadınların en çok kullandığı modeller arasında olmuştur. Bu senenin en çok beğenilen saç modelleri ise daha çok parlak ve canlı renkleri tercih etmektedirler.

Günümüz de “bohem” adı verilen bir akım var olmakta. Peki nedir bu akım;  Umursamaz, boş vermiş, hiçbir şeyi kafaya takmayan gibi kişilerin yaşadığı yaşam tarzı. Bu düşünce ve yaşam tarzının getirileri de her şeyi etkilemektedir. Tabi ki saç modelleri ve hatta saç renkleri bile çok fazla etkilenmiştir. Yani kısaca rahat olan her model 2016 yılına damga vurmayı başarmıştır. Bir başka model ise vazgeçilmez güzellikte ki örgüler. Örgü modelleri her kesimden insanın kullandığı ve çok beğendiği modeldir. Orta yaştan ilkokul çağında ki çocuklar bile örgü modellerini sıklıkla kullanırlar. Kullanımı hem rahat, yapımı kolay hem de hemen bozulmadığı için oldukça kullanışlı bir model olarak karşımız çıkıyor. 2016 yılının en çok tercih edilen modellerinden birisi de dağınık topuz modelleridir. Düğün, davet ve özel günler de sıklıkla tercih edilebilecek tarzda olan  modellerdir. Bu modellere ek olarak örgüler de eklenirse muhteşem bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Moda Saç Modellerinden Örnekler

Kadınlar değişimi her zaman sevmiştir. Onların ruhuna hitap edebilecek olan saç değişimleri yapmaları çok doğal bir süreçtir. Çünkü herkes zaman zaman farklılık yaratmayı ve farklı görünmeyi ister. Saç modelimiz ve saç rengimiz bizim kişiliğimizi ön plana çıkaran ve bizim kişiliğimizden izler taşıyan simgelerdir. Saç rengini sık sık değiştiren bayanlar asla değişimden ve yeniliklerden korkmaz.  Fakat kuaföre gittiğin de saç kestirmekten ya da hiç boyatmadığı bir rengi uygulamaktan korkan kişiler cesur olamaz. Kendimize bir iyilik ve  farklılık istiyorsanız her zaman korkmadan yeniliklere açık olmak lazım. Tabi ki herkesin kişiliği tercihleri farklıdır. Herkesten aynı şeyleri yapmasını ya da aynı şeyleri düşünmesini beklemek yanlış olur. Her zaman bakımlı ve güzel olmak için değişimden kaçmayın derim.

2019 yılında en çok tercih edilen ve kullanılan saç modelleri ve renkleri hakkında biraz bilgi verelim.

  • Doğal topuzlar, artık eskiden olduğu gibi kabarık, sımsıkı ve sprey dolu saçlara uygulanmış o topuzlar geri de kaldı. Son yıllarda insanlar artık doğal olan modellere yönelmiş durumda. Her yerde kullanabileceğiniz tarz da düğün de salon da ya da önemli bir gecede rahatlıkla kullanabileceğiniz rahat ve salaş durumda ki modeller rövanşta.
  • Bohem tarzı; rahat olarak adlandırdığımız bu model, hafif dalgalı ve omuzdan biraz daha uzun olan modellerde kullanılıyor. Ayrıca bohem tarzı, renkli saç tiplerini de beraberin de getiriyor.
  • Örgü saç trendi; artık davetlerde özel günlerde hatta gelinlerin bile sıklıkla tercih ettiği model konumundadır. Bu yılda gerçekten hem doğal, hem de çok şık bir model istiyorsanız mutlaka örgülerle tanışın. Saç aksesuarları da kullanarak çok farklı bir tarz yaratacağınız modeller elde etmek mümkündür.
  • Ombre saçlar; son yılların en moda renklerinden birisi de ombre modellerdir. Kalıplaşmış bir şekilde, herkesin dilinde olan ve bir çok kişinin mutlaka denemiş olduğu bir model olarak karşımıza çıkıyor.
  • Renkli saçlar; önceleri farklı tarzından dolayı pek tercih edilmeyen rengarenk saçlar son yıllarda özellikle bohem akımının etkisinde kalarak özellikle gençler tarafından çok tercih edilmeye başladı. İlk defa yurt dışın da denenmiş olan bu renkler pembe, yeşil, mavi şeklin de uygulanarak farklı bir hava katmaktadır. Özellikle gri tonların da olan küllü renkleri kullanabilirsiniz, en azında çok abartılı bir yapıya sahip değil.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ