2023 Dalgalı Saç Modelleri ile Doğuştan Güzellik

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saçlar, doğuştan sahip olduğumuz saç biçimlerinden biri olarak biliniyor. Kimi zaman uğraşması zor bir saç şekli de olsa, doğal görüntüsü dahi kişiye farklı bir hava katan bir model denilebilir. Dalgalı saçlar ile birçok model elde etmeniz mümkündür. Saçlarınızın biçiminin doğuştan bu şekilde olması sizi avantajlı kılan bir unsur olarak gözükmektedir. Ancak saçları kendiliğinden dalgalı olamayan kişiler de çeşitli maşa ve şekillendirici ürün yardımı ile istedikleri modelleri kolayca elde edebileceklerdir. Günlük hayatta kullanabileceğiniz birçok dalgalı saç modeli mevcutken, özel gecelerde yaptıracağınız saç modelleri için bu saç biçimi oldukça kullanışlı bir model olarak kendisini göstermektedir. Bu yazıda sizlere dalgalı saç modellerini nasıl kullanabileceğinizi ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Resim galerisinde anlatımlı olarak dalgalı saç modellerini inceleyelim

Dalgalı Saç Modelini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saçlarınızın doğal biçiminin dalgalı olması şekil verme konusunda sizi avantajlı kılan bir unsur olarak gözükmektedir. Duştan çıkıp saçınızı kuruttuktan sonra doğrudan güne başlayabilirsiniz. Elektriklenme gibi olumsuz sonuçların önüne geçebilmek adına saç bakım ürünlerinden yardım almakta fayda görüyorum.
  • Saçları dalgalı olmayan ama doğal duran dalgalar elde etmek için de yapılabilecek bazı yöntemler mevcut. Saçınızın kolay şekil alan bir yapısı varsa saçınızı gece yatmadan ya da banyodan sonra ıslak hali ile örüp, bekletebilirsiniz. Bu sayede doğal dalgalar elde etmeniz mümkün olacaktır. Örgünüzün inceliği ya da kalınlığına göre de farklı biçimlerde dalgalar ortaya çıkacaktır.
  • Maşa, saçları dalgalı bir şekil vermek için çoğumuzun kullandığı bir saç şekillendirme aracıdır. Kuaförlerde kullanılan bir alet olduğu kadar evlerde kullanıma uygundur. Maşa ile hem gündelik hem de geceye uygun şık modeller yapılabilmektedir. Doğal bir görünüm sevenler maşadan sonra kalıp şeklinde durmaması için elinizle dalgaları dağıtabilirsiniz. Saçlarının doğal şekli dalgalı olanlar dahi daha geniş dalgalar elde etmek için maşa kullanabilir.
  • Saç şekillendirici ürünler, saçlarınıza dalgalı bir şekil verme esnasında en büyük yardımcınız olacaklardır. Saçları kendiliğinden dalgalı olan kişiler saç köpüğü sayesinde hızlıca saçlarına şekil verebilirler. Saçlarınıza maşa gibi bir işlem uyguladığınız takdirde de saç spreyi sabitlemeniz ve korumanız için en uygun ürün olarak gözükmektedir. Ancak saç spreyi çoğu zaman kalıp gibi bir görüntüye sebep olabilmektedir. Su bazlı bir şekillendirici kullanarak daha doğal bir görüntü elde ederken aynı zamanda saçınızı dış etkenlerden korumanız da mümkün olacaktır.
  • Dalgalı saçlar her türden saç boyu ile uyumlu bir görüntü sergilemektedir. Kısa saçlara dalgalı şekil verildiği takdirde dinamik bir görüntü elde edebilirsiniz. Bazı kısa saç modelleri ile de retro bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Dalgalı saçlara en çok yakışan boyun ise orta uzunluktaki saçlar olduğunu söyleyebilirim. Asimetrik katlar ile de orta boydaki dalgalı saçlara hareket katılabilir. Dalgalı bir saç modeli, uzun boylu saçlara ise romantik bir hava katacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ