2023 Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri

Erkeklerin en büyük aksesuarlarından bir tanesi de hiç kuşkusuz ki saçlarıdır. Son zamanlarda erkeklerde uzun saç modası göze çarpmaktadır. Kendilerinde değişiklik yapmak, kendi tarzını yaratmak için baylarda saçlarına yöneliyor ve  özellikle uzun saç kullanımına ağırlık veriyorlar. Erkeklerde uzun saç modelleri dediğimizde saçlar neredeyse belinde olan erkeklerin varlığının yanında  omuz boyunda saç uzatan erkekler de var. Tamamen cesaret ve özgüvenle alakalı bir durumdur. Yakışana da gerçekten çok güzel oluyor.  Uzatmaya karar verdiğimiz saçlarımız için karşımıza  yakışıp yakışmayacağı,  nasıl şekil verileceği gibi sorular karşımıza çıkıyor. Bu saç modelinin özellikle 15 – 30 yaş aralığındaki erkekler tarafından tercih edildiği gözlemlenmiştir.

Uzun saç kullanan erkekler için uzun saç bakımı ve kullanışı baya zahmetli bir durumdur. Uzun saç kullanmaya karar verenlerin biraz sabır ve dikkatli şekilde bakımını yapmalarını, istedikleri seviyeye geldiğinde ise kuaförlerine giderek kendi yüzlerine ve vücut tiplerine göre uygun bir model vermelerini de tavsiye edebiliriz.

Erkekler için uzun saç modellerine baktığımızda; dalgalı, kıvırcık ve düz uzun gibi seçenekler bulunmaktadır. Önemli olan hangisinin yüze yakıştığıdır.

İşte Bu Yılın Trend Erkek Saç Modelleri

Erkekler de Uzun Saç

Küçük ve minyon yüz tipine sahip erkeklere kısa saç modellerini önerebiliriz. Çünkü uzun saç küçük yüzlüleri daha da küçük göstermektedir.Düz kesim yuvarlak yüzlü erkeklerde daha hoş durur. Uzun ve zayıf yüzlü erkekler hem kısa hem uzun saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirler. Katlı model kesim tavsiye edebileceğimiz bir modeldir. Bunun haricinde uzun boylu erkekler için uzun saç modelleri önerilirken, kısa boylu olan erkekler için daha kısa saç modelleri tavsiye edilmektedir.

Baktığımızda erkek için uzun saç modelleri küt kesimlerden oluşmaktadır. Ancak şu günlerde karşımıza sık sık asimetrik kesimler de çıkıyor. Asimetrik kesimler hoş görünümlere sahip olmanızı sağlasa da kullanımı biraz sıkıntılı bir modeldir. “Ben yapabilirim.”diyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

Saç tipiniz düzse uzun model çok yakışır. Burada önemli olan nokta saçlarınız hacimli görünmesidir. Bunu saçlarınızı uzman ellere teslim ederek ve katlı kesim tercih ederek sağlayabilirsiniz.

Eğer saçlarınızın kıvırcıksa işiniz gayet kolaydır. Kıvırcık uzun saç modelleri erkek bakımından çok caziptir. Bu saç modeline sahipseniz yapmanız gereken biraz kat verdirmek olacaktır. Saç kremi kullanmanız, daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Özellikle hafif dalgalı uzun saç modeli kullanan erkek bir de sakalını uzattıysa o hava ile dünyanın 7 harikası varsa 8. olmaya aday olabilirler. Giyim tarzıyla da fark yaratan bu erkekler  girdikleri ortamda tarzı ve rahatlığıyla oldukça hızlı bir şekilde fark edilirler.

Uzun Saçları Şekillendirme

Uzun saçlı erkekler saçlarını şekillendirmeden evvel kesinlikle yıkamalıdır. Yani saçlar temiz olmalıdır. Çünkü fon kazanacağı için, yıkandıktan sonra fönle, jöleyle, köpükle daha rahat şekil verilebilir.  Daha sonra saçlarınızı ister toplanabilir, vigo uygulanarak kıvırcık bir hale getirilebilir, ördürülebilir, doğal halinden memnun olanlar doğal bırakarak değişik şekiller de kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ