2023 Gelin Saç Modelleri

2023 Gelin Saç Modelleri. Hayatınızın en güzel anın da muhteşem görünmek sizin hakkınız. Gecede bulunan en güzel ve en çekici kadın olarak her yönüyle kusursuz görünmek, bakımdan geçer. Makyaj gelinlik ve en önemlisi saçlar. Duvağınıza yakışacak ve gelinliğinizi tamamlayacak güzellikte büyüleyici bir konsept. Gelin saç modelleri sayılamayacak kadar çok ve birbirinden güzel şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Gelin Saçı Seçimin de Ten ve Saç Rengi Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ten ve saç rengimiz hayatımız da önemli bir çok şeyi etkiler. Saç kesimi, makyaj, boya, kıyafet ve hatta gelin olurken bile ona uygun olarak model ve renkler tercih edilmelidir. Şık, güzel ve etkileyici görünmek isteyen bayanlar bu yazıyı mutlaka okumalıdır.

Sarı Saçlı ve Açık Tenli Bayanlar; Bu saç tipine ve tene sahip kadınlar genelde gelinliğe yakışması açısından  örgü topuzları, bukleli saçları tercih ediyor. Bu modeller onların saç rengine ve tenlerine uygun olduğu için birbirini tamamlar ve gelinliğin için de harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bukle yapılan saçlar bozulmadan doğal bir şekilde gelinliğin üzerinde açık bırakılarak etkileyici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Esmer Tenli ve Siyah Saçlı Bayanlar; Siyah saça sahip olan kadınlar da genellikle taç ya da gelinlikle uyumlu olabilecek tarz da inci toka yada direk ,inciler kullanılarak farklılık yaratabilirsiniz. Dağınık topuz şeklin de ya da bukleler yapılarak doğal bir görünüm elde edip, siyahın asilliğini yansıtabilirsiniz. Siyah saçlı bayanlarda, gelinliğin üzerine kahkül de kesilerek bütün gözleri üzerinde toplamayı başarabilirsiniz.

Kızıl Saçlı ve Beyaz Tenli Bayanlar;  Bu saç rengi, gelinlik üzerinde çok çarpıcı bir görüntü sağlar. Çok abartılı modeller yerine, daha sade ve güzel modeller tercih etmek hem daha doğal, hem de daha şık olur. Bazı aksesuarlar kullanarak görüntüyü daha da güzelleştirebiliriz. Mesela inci tokalar, gelin tacı gibi…

Gelin Saç Modellerinden Örnekler

Kadınların en önemli günlerinden biri olan düğün günlerinde, saçları da çok etkileyici olmalıdır. Bu saç modelleri de her geçen yıl değişmekte farklı farklı modeller ve trendler hayatımıza girmektedir. Gelin saç modellerini yapmadan önce bir çok detayı bilmekte fayda vardır. İnsan önce kendini tanımalıdır. Yüz tipini, şeklini, saç rengini tonunu ve en önemlisi kişisel zevk ve isteklerini iyi belirlemelidir. Yapacağı bütün işlerde kolaylıkla yapar ve tercihlerini kısa sürede gerçekleştirir. Yoksa öbür türlü, model seçene kadar akşam olur . Gelinliğin şekli, yüz şekli, saç rengi ve boyu, saçın tipi, gibi özellikler önemlidir. Ne istediğimizi bildikten sonra, bunlar çok uzun zamanınızı almayacaktır.

2023 Yılının En Çok Kullanılan Gelin Saç Modelleri

  • Elbise tarzında kullanılan gelinlikler için , duvak kullanımı tercih etmeyenler için atkuyruğu şeklinde yukardan toplayarak ve üstten bombeler yaparak sade bir görünüm elde edilmiş olur bu tarzlarda doğal bir görünüm elde etmek mümkün bu senenin trendi doğallıktan yana.
  • Keskin topuzlar kullanımı bu yılda yaşanmadı daha çok dağınık topuzlar şeklinde ve aksesuarların kullanıldığı bir dönem oldu dantelli gelinlik tercih edenler bu tarz topuzları ve örgülü topuzları kullandılar hatta örgü topuzlar ve diğer örgü modelleri yıla damgasını vurdu.
  • Nostaljik bir geçiş yaşanmış durumda bu sene, vintage saç modelleri, saç bantları ve saç örgü modelleri gelinlerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında.
  • Askılı ve işlemeli gelinlik tercih edenlerin bu sene açık saça rağbet etikleri görülüyor. Küçük bazı detaylar ekleyerek çok farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Straplez tarzında gelinlik tercihi olan gelin adayları, daha çok küçük renkli ve beyaz çiçeklerle örülmüş taçlar  ve dağınık topuz modelleriyle farklılık yaratabilirsiniz. Ayrıca sıkı ve gevşek tarz da olan topuz modelleri bu tarz gelinlik tercihi olan gelin adaylarının güzelliklerine güzellik katacaktır.

Bu yılın tartışılmaz en moda trendi, kuşkusuz örgülü modeller olmuştur. En çok tercih edilen model konumuna gelmiştir. 2018 yılının saç modelleri cesur, çekici ve  iddialı görünen  saç modellerini bünyesinde barındırmayı başarmıştır. Yeni bir hayatın ilk adımı olan düğünlerde, son derece cildimize, tipimize uygun olan saç modelleri biraz abartıya kaçmış makyaj ve muhteşem bir gelinliğe sahip olarak o güzel günleri ölümsüzleştirmek herkesin hakkıdır. Seçimlerinizi çok iyi yaparak pişman olmamak adına bütün tercihlerimiz de olduğu gibi saç modelimizi de çok iyi belirleyip  bu güzel günü taçlandırmak gereklidir.

Büyük Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Büyük Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Değerli Taşlarla Süslenmiş Gelin Saçı Modelleri

Değerli Taşlarla Süslenmiş Gelin Saçı Modelleri

Değişik Gelin Saçı Modelleri

Değişik Gelin Saçı Modelleri

Gelin Saçı

Gelin Saçı

Sarışınlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Sarışınlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Uzun Gelin Saçı Örnekleri

Uzun Gelin Saçı Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ