2023 Islak Saç Trendi ve İlgi Çekici Modeller

Islak Saç Trendi

Moda dünyasında sıkça kullanılan bir model haline gelen ıslak saç modelleri, her uzunlukta saçlara ve modellere farklı şekillerde uygulanmaktadır. Son zamanlar da moda trendlerine damgasını bulan bu model birkaç sezondur varlığını sürdürmektedir. Birçok ünlünün uygulamış olduğu bu tarz görenleri kendine hayran bırakıyor. Yapımı çok pratik olan bu model, hem oldukça kullanışlı, hem de çok farklı bir tarza sahiptir. Kendinize bir stil yaratmak istiyorsanız, bu modelleri mutlaka denemelisiniz. Hem ünlülerin, hem de stil sahibi kişilerin tercih etmiş olduğu bu modeli ilk defa Beyonce kullanmıştır.

Islak saç uygulaması nasıl yapılmalıdır?

Bu modeli uygulamadan önce şunu bilmelisiniz ki;  ıslak saç şekilleri her saç tipi için uygundur. Bunun için herhangi bir saç kesimi ya da değişikliği gerektirmez. Mesela dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahipseniz, önceden düzleştirmeniz gerekmez. Kısa ya da uzun saçlı herkes rahatlıkla verilen önerileri yerine getirerek, bu saç şekline sahip olabilir. Bu modeli yapmadan önce, saçlarınızı yıkayın ve bir havlu yardımı ile hafifçe kurulayın. Daha sonra bunun için gerekli bazı malzemeler kullanmanız gerekmektedir. Jöle, köpük gibi  ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken dikkat edeceğiniz önemli nokta saç diplerine gelmemesini sağlamak olacaktır.  Eğer saç diplerine gelirse, hem görüntüsü kötü olur, yani saçlarınız yağlanmış gibi görünebilir, hem de saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Bu saç şeklin de önemli olan, saçınızın yapısını bozmadan ısıyla şekil verilmemektedir. Islatıyoruz ve bu kozmetik ürünleri kullanarak tarakla şekil veriliyor. Yani saçlar nemli iken saç şekillendirici sprey ve köpükler kullanarak saçlara istediğiniz tarz da şekiller verebilirsiniz. Bu saç şekillerinin yayılmasından itibaren çok gözde olmuştur ve bu konuyla alakalı şekil verici ürünler piyasaya sürülmeye başlamıştır. Bu ürünleri kullanarak muhteşem saçlara sahip olabilirsiniz. Islak görünümlü bu saç modellerinden en çok kullanılanı arkaya doğru taranmış şeklidir.

Islak Saç Modellerinden Örnekler

Çalışan Kadınların En Büyük Problemlerinden Biride Saçlar
Günümüz de çalışan kadınların çoğalmasıyla beraber, kadınların en büyük problemlerinden biri olan saç şekil verme sorunu da ortaya çıkmıştır. Her sabah işe gitmeden önce sıklıkla yaşanan bu sorunlarda bu tarz saç şekillerine de yer verebilirsiniz. Bazen uzun uzun saç yapmaya vaktiniz olmayabiliyor, ya da saçınızı yıkıyorsunuz, kurutmaya zaman yok böyle zamanlar için kurtarıcı görevi üstlenmiş bir saç modelidir. Saçlarınız nemliyken sprey ya da saç şekillendiricileri sıkarak ıslak görünümlü saç modelleri elde edebilirsiniz. Islak görünümlü saç modellerini birçok yerde kullanabilirsiniz. İster gece davetlerinde, günlük hayatınız da, özel yemek davetlerinde, iş hayatında ve yazın denizden çıktıktan sonra saçlarınıza şekil vermeniz gerektiği zamanlar da kolaylıkla uygulayabileceğiniz muhteşem bir saç önerisi. Genellikle arkaya yatırılmış şekilde kullanılan bu modeller de makyaj uygulaması da son derece önemlidir. Seksi ve çekici bir görünüme sahip olmak için kırmızı ruj ve dumanlı göz makyajlarını deneyerek muhteşem görünebilir ya da gözleri ön plana çıkararak, siyah göz makyajıyla da muhteşem görünebilirsiniz.

Bir de unutulmaması gereken şey; şekil vermeye başlamadan önce saçınızı nereye doğru şekil vereceğinize çok iyi karar vermelisiniz. Çünkü ıslak saçlar kuruyunca, verdiğiniz şekil gün boyu devam edecektir. Saç spreyi ve saç şekillendirici köpükler saça sıkılacağı için serleşecek ve saça müdahale etmeniz zorlaşacaktır. Yanlardan ya da ortadan da ayırarak yapabileceğiniz bu modeller hayatınıza renk katacak. Herkesin deneyeceği ve kullanacağı bu model değişik modellerle de kullanılarak göz dolduruyor. Farklılık yaratmak isteyen bayanlar, mutlaka bu modeli denemelidir. Demode modellerin dışın da kendiniz de stil değişikliği yapmak isterseniz bu modellere bakmadan geçmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ