2023 Kadınlar ve Erkekler İçin Jöleli Saç Modelleri

2023 Kadınlar ve Erkekler İçin Jöleli Saç Modelleri. Kıvırcık saç yapmanın belki de en kolay yöntemlerinden biri olan saç jölelemek, en eski yöntemlerden biridir. Son zamanlarda yeni yeni aletler ile de saçları kıvırcık yapabiliyoruz. Maşa, bugidi, saç şekillendirmekte kullanılan ürünler ve perma gibi yöntemlerde de saçları kıvırcık yapmak mümkün hale geliyor. Düz saça sahip olan bayanlar, her zaman kıvırcık saça özenirler, tabi ki kıvırcıklarda düz saça, artık istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde saç modeli yapmanız mümkün. Dediğimiz gibi en kolay ve en pratik olan yöntem, saçlarınızı jölelemektir. Jöle sayesin de saçlarınıza hacimli ve baştan çıkarıcı bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Saç jölelemenin herhangi bir kriteri yoktur. Saçlarınızın temiz olması gerekmez, her saç tipi için gayet uygundur. Ama her ne olursa olsun, siz yaptığınız bütün saç modellerini temiz saça uygulamaya özen gösterin, çünkü saçlarınız daha parlak ve daha güzel görünecektir. Yağlı saçlara uygulanan jöle ise dağınık bir görünüme yol açabilir.

Jöleli Saçlardan Örnek Modeller

Peki, saça  jöle nasıl uygulanır?
Saçlarınızı jölelemek istiyorsanız, elinize biraz jöle alın, bu jöleyi elinizde iyice yedirin daha sonra saçlarınızı öne eğerek, saçlar aşağıya doğru inmelidir. Jöleli olan ellerle saçlar tutam tutam alınarak jöleye bulanır, parmağınıza da sararak bukleler elde etmeniz mümkündür. Bu sayede kıvırcık bir saç elde edilir. Jöleler, kısa sürede saçın yapısına işleyerek, şekil almasını ve istediğiniz görünümü elde etmenizi olanak sağlar. Jöle diğer saç şekillendirme yöntemlerinde de oldukça etkili olmaktadır. Maşa ya da bigudi yapmadan önce, temiz olan saçlarınıza saç şekillendirici ürünlerden kullanıyorsunuz. Daha sonra da üzerine jöle sürerek iyice yediriyoruz ve üzerine de işlem uygulanıyor. Bu şekilde saçlarınıza şekil verirken, daha kalıcı ve daha hacimli görünecektir. Hemen bozulmasına olanak vermez.

Ayrıca saçlara ıslak bir görünüm vermek için de jöle kullanılabilir. Saçlarınızı arkaya doğru tarayarak, jöle sürüyoruz tarakla şekil veriyoruz kuruyunca hala ıslakmış gibi bir görüntü yaratabiliyor. Düz saçlara ve kısa saçlara oldukça sık uygulanır. Artık saçları kıvırcık yapmak çokta zor değil. Her şey bir değişim yaşıyor, bunda kozmetik teknolojide etkilenerek her geçen gün karşımıza yenilikler çıkarıyor. Eskiden sadece gazete kâğıdından saçlarını sararak kıvırcık yapma işlemlerinin ardından, bugün ise bu konu ile alakalı birçok cihaz ve aparatlar yerini almış bulunuyor. Mesela bigudiler her boyutu var, ince, kalın ya da orta boy. Maşalarda aynı şeklide kalın ve ince tarafı var. Her şey sizin mutluluğunuz ve güzelliğiniz için inşa edilmektedir. Bu cihaz ve aletler sayesinde istediğiniz o muhteşem buklelere sahip olabilirsiniz. Jöleyi elinize yedirip basit bir saç kıvırcık işi yapacağınız gibi ayrıntılı olarak maşadan öncede sürerek daha kalıcı saçlar elde etmek mümkündür. Bu işlemleri isterseniz evinizde yapın isterseniz de kuaföre yaptırabilirsiniz. Yapmayı bilmeyenlerde video kanallarında bakarak değişik saç modelleri öğrenebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ