2023 Kısa Bob Saç Modelleri

Bob saç modelleri, yıllardır en çok yurt dışında yaygın olarak kullanılıyordu. Fakat son zamanlar da ülkemiz de de oldukça yayılmaya başladı. En çok ünlülerin tercih ettiği bu model, popülerliği artırma da oldukça etkili. Bob saç modeli aslında bizim bildiğimiz küt saç modelinin, yeni trendlerle ve son modalarla harmanlanarak yeniden vücut bulmuş halidir. Moda diye adlandırdığımız şey aslında, var olan şekil ve modelleri modernlikle buluşturarak farklı ve birbirinden güzel ve ilginç modelleri ortaya çıkarma çalışmasıdır. Saçlarınız da bir değişiklik yapmak istiyorsanız, mutlaka seçiminizi bob kesimden yana kullanın.  Hem tarz değişikliği yapmış olursunuz, hem de farklılık yaratırsınız. Yüz tipinize ve saç tipinize uyacak şekilde en doğru modeli belirlersiniz, asla pişman olmazsınız. Saç şekliniz, sizi siz yapan en önemli şeylerden biridir, stil yaratmada en başta gelen konudur. Monotonluktan sıkıldıysanız artık demode olmuş saç stilleri size sıkıcı geliyorsa, bob saç modelleri tam da size göre. Saç modellerimiz aslında bizim kişiliğimiz de ortaya koyar, bizi yansıtır. O yüzden tarzımızı yansıtacak şekilde model seçmek son derece önemli. İlk çıktığı zamanlar da yurt dışında dünyaca ünlü pop starlar tarafından kullanılmaya başlayan bu model, daha sonra ülkemizde de kullanılmaya başladı ve ünlülerin de bir numaralı tercihi durumuna geldi. Son zamanlarda çok konuşulan bu model görenleri kendine hayran bırakıyor. Hemen hemen bütün saç tipleriyle uyumlu olan bob model, küt saça benzer yalnız farkı, arkasının bombeli ve önlerinin de asimetrik olmasıdır. Genellikle kulak hizasında ya da bira daha uzun olabilecek model ve çeşitleri mevcuttur. Lob modeller ise bunların biraz daha uzun kesilmiş halidir.

Kısa Bob Saç Modellerinden Örnekler

Bob saç modeli hangi yüz tipleri için uygundur

İnce ve uzun bir yüz tipine sahipseniz, bu model tam size göre. Yuvarlak yüzlü kişiler için ise, bu model uygulanabilir fakat saç boyunu uzun tutmanız yararınıza olacaktır, kısa olan saçlar da çok yakışmamaktadır. Yuvarlak yüzlü kişilere, lob saç modelleri daha çok yakışmaktadır, tercihlerini o yönde yapmaları daha doğru olacaktır. Genel olarak baktığımız zaman bütün yüz tiplerine uygun görünmektedir.

Bob saç modellerinin avantajları nelerdir?

Şekil verme ve bakımı; Oldukça kolaydır. Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz zahmetsiz bir model olarak karşımıza çıkıyor. Saç modeli kadar saç kesiminin de kusursuz olması son derece önemlidir. Düzgün ve profesyonel bir şekilde saç kesimi yaptırmışsanız zaten şekilli bir model olduğundan şekillendirmeyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Bob saç modellerinin asimetrik şekilde kesilmiş modelleri de son derece modern ve gösterişli duraktadır. Eğer farklı bir tarz istiyorsanız, bu modelde uygulanabilir. Kısa saç kesimleri arasında olduğu için kullanımı oldukça rahattır. Özellikle yaz aylarında bunaltıcı uzun saçların yerine, içinizi ferahlatacak ve size farklı bir hava katacak bob saç modellerini mutlaka deneyin. Yaz dönemleri için oldukça idealdir. Eğer ince telli bir saça sahipseniz, hacim vermek adına bob saç modellerini kullanabilirsiniz. Katlı kesilmiş ya da düz olan bob modeller ince telli ve sönük saçlar için kurtarıcı durumundadır.

Bob saç modelleri

  • Bob küt saç modelleri: Önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezonun trendleri arasında sıkça yer almış olan bob küt saç modelleri, en çok tercih edilen modeller arasındaki yerini korumaktadır. Genellikle düz saça sahip olanların tercih ettiği bu model göz dolduruyor. Çok fazla kıvırcık saça sahipseniz, bu modelleri denemeyin, ya çok kısa ya da uzun saç modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Çünkü saçlarınız çok fazla kabaracaktır. Bunu engellemek adına da sürekli saç şekillendirici ve saç kremleri kullanmanız gerekmektedir.
  • Ombra saç rengine sahip bob modeli: 2016 yılında en çok tercih edilmiş olan bu model, ombre saç stiliyle birlikte çok şık durmaktadır. Popülerliği yüksek tutan bu model hafif dalgalı saçlarda muhteşem durmaktadır. Çok kısa değil de omuz hizasında kestireceğiniz bir saç boyu ile oldukça uyumlu olacaktır.
  • Dalgalı bob saç modeli: Hem dalgalı, hem de düz saçlara rahatlıkla uygulanabilecek bir bob saç modelidir. Birçok mekânda ve özel günlerde rahatlıkla kullanılacak, son derece zarif ve gösterişli bir modeldir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ