2023 Orta Yaş Havalı Kadın Saç Modelleri

Her bayanın çok beğendiği bir saç modeli mutlaka vardır. Fakat sizin beğendiğiniz saçın sizde hoş durduğunun hiç bir zaman garantisi yoktur ne yazık ki. Yüz şeklinize hangi saç modellerinin daha çok yakışacağı konusunda kararsızlıklar yaşıyorsanız, ne yapmalıyım diyorsanız bu konuda size tavsiyelerde bulunabilirim.

Saç kesimi biz bayanların her zaman en büyük yeniliği olmuştur ve amaç her zaman daha havalı olmaktır. Havalı görünmek için upuzun saçlarınızı kısacık kestirmemize gerekte yoktur . İhtiyacınız olan tek şey saçınıza hareket katacak ufak bir iki dokunuştur. Bu dokunuş sizi farklı kılabileceği gibi havalı görünmenizi de sağlayacak. Önemli olan tek nokta uygulatacağınız saç kesim modellerinin yüz tipinize uymasıdır.

Nişan partisi, doğum günü kutlaması ya da şık bir akşam yemeği hepsini geçtim sıradan bir arkadaş buluşmasında bile çok rahatlıkla kullanabileceğiniz havalı saçları yapmak artık çok daha kolay.

Havalı saçlar nasıl yapılır, neler yapmalıyız? Gelin örneklerle birlikte beraber bakalım
Eğer çok fazla uğraşmak istemiyorsanız ya da sıradan bir gündesiniz ama yine de havalı görünmek istiyorsanız düşük atkuyruğu modeli bunun için çok uygundur. Nasıl yapabilirsiniz kısaca açıklayalım. Saçlarını yandan ayırın, geriye doğru tarayın ve ardından düz görünümlü bir atkuyruğu elde etmek için krem saçlarınıza uygulayın. Daha sonra saçlarınızı ensenizde toplayın ve atkuyruğu oluşturup, küçük bir lastik tokayla sabitleyebilirsiniz. Tokanın görünmemesi için küçük bir tutam saçınızı atkuyruğundan dışarı çıkarıp, lastik tokanın etrafına sarıp tel tokayla sabitlerseniz istediğinizi elde edebilirsiniz.

Yarım topuz modeli; Size cool ve şıklık katacak bir modelimiz daha var. Yarım topuz modeli. Bunu yapmak en fazla 3 dakikanızı alacak. İnce dişli bir tarakla saçlarınızı ortadan ayırın ve üst kısımlarını geriye doğru toplayarak lastik toka takın. Saçlarınızı lastiğin içinden geçirirken, yarısının lastiğin altında kalmasını sağlayın ve böylece istediğiniz yarım topuz modelini elde etmiş olursunuz.

Yarım örgü modeli; Bunların dışında bir de örgü modellerimiz var. Yapımı hem eğlenceli hem de her yerde çok kolay şekilde kullanacağınız yarım örgü modeli size istediğiniz gibi bir hava katacaktır.

Saçlara krem uygulaması; Saçlarınızın kolay ele gelmesi için az miktarda krem uygulayın. Ardından elinizden geldiğince yandan ayırıp, uçlardan başlayarak tarayın. Daha sonra saçlarınızı ayırdığınız tarafa doğru boynunuzdan başlayarak örün ve tokayla sabitleyin. İşte dışarı çıkmaya hazırsınız.

Kesim İstiyorsanız Bunun İçinde Örneklerimiz Var
Saçlarınızı kestirmek istiyorsunuz fakat karar veremiyorsanız ünlülerden yardım alabilirsiniz.

Taylor Swift; Bob saç kesimi klasik modellerden biri olsa da her seferinde tarz duruyor ve bunu Taylor Swift bile kullanıyor. Bu model çene hizasında kesilerek elde edilen küt saçlarla elde ediliyor.
Rosie Huntington-Whiteley; Ben o kadar kısa saç kullanamam diyen bayanlarımız için Lob saç kesimi havalı olmak için bir kenarda sizi bekliyor. Rosie Huntington-Whiteley kullandığı bu saç modeli omuz hizasında kesilen küt saçlarla elde ediliyor.
Beyoncé; bob saç modeliniz kullanan bir ünlümüz daha. Ayrıca Beyoncé saçlarına hava katmak için saç kıvrımından uçlarına kadar olan kısmını maşanın etrafına sarıyor ve ortaya müthiş bir görüntü çıkarıyor.
Kim Kardashian; uzun katlar eklediği saçları çok havalı duruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ