2023 Yaz Kısa, Rahat ve Tarz Pixie Saç Modelleri

Son yılların en moda olan saç tiplerinden biridir. Gerçekten kendine güvenin bir ifadesidir. Cesaretli bir insansanız ve kendinize yeni bir stil yaratmak istiyorsanız bu saç kesim tarzı tam size göre vakit kaybetmeden deneyin derim. Pixie saç kesim modelleri, 1960’lı yıllarda çok kullanılan modellerden biriydi. O saç tipi son zamanlar da gençler arasında da çok moda olmaya başladı. Önceki yıllarda yabancı bir çok ünlünün tercihi arasındaydı, tıpkı bob ve lob modellerde olduğu gibi fakat artık pixie model de yeni trendler arasındaki yerini alarak saç modelleri arasında bir çığır açmış durumda.

Yüzyıllardır kadınların en önem verdiği şeyleri saçları idi tabi ki uzun olan saçlar. Fakat geçen yıllar gösterdi ki çalışma hayatının verdiği koşuşturmaca, çocuk sahibi olmak gibi bir çok sebep kadınları kısa saç kullanmaya itmiştir. Hem kullanımı kolay hem rahat olan bu modellerin en çok beğenileni de kuşkusuz pixie modeli. Daha kadınsı, etkileyici ve çarpıcı görünmek için mutlaka denemeniz  gereken bir model. Her türlü saç modelinde ve kesiminde olduğu gibi saç uzunluğu, rengi ve yüzümüzün şekli gibi hangi yüze hangi saç tip yakışır gibi soruların cevabını bulmadan bu kesimlere yaklaşmayın derim. Mutlaka kuaförünüzle paylaşın. O en uygun seçimi sizin için bulacaktır sizin tek yapmanız gereken gerekli cesareti göstermeniz gerisi gelir zaten . Ama çok önemli bir karar bu çünkü;  pixie saç modelleri oldukça kısa bir model. Büyümesi için çok zaman gerekebilir sıkılmadan bekleyebilirseniz ve farklılık yaratmak isterseniz tercih sizin.

Pixie saç modelleri kimlere yakışır?
Cesaretli olan her bayana yakışan bir modeldir. Yuvarlak yüze sahip olanlar bu modeli denememelidir. Bu yüz tipine yakışmıyor. Oval ve biraz kare gibi duran yüzlerde muhteşem duruyor. Yuvarlak yüzlü olanlar kahkül deneyebilir, kahkülle daha şık durur.  Uzun boylu olanların da bu modeli denemesi uygun olmayabilir. Çünkü boyunuzu olduğundan daha  fazla gösteriyor hoş olmayabilir. O yüzden bu saç modelini kısa boylular, zayıflar ve çene  yapısı kısa olanlar kullanırsa da çok etkileyici bir görüntü yakalayacaklarına eminiz. Ayrıca elmacık kemiklerini ortaya çıkaran bu model de boyun yapısını da daha uzun gösteriyor. Şimdi yüz  tiplerini inceleyelim:

  • Oval yüz tipine sahip olan bayanlar en şanslısı. Çünkü hangi modeli istiyorsa istediği gibi yaptırabilir, tamamen özgür.
  • Yuvarlak yüz tipine sahipseniz, kestireceğiniz pixie modeli yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu da çirkin bir durum oluşturur. Bir yandan da yuvarlak yüzlü olmaktan şikayet edenler için yuvarlaklığını azaltmak için kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Normalde kahküllü modelleri tercih ederseniz genç ve dinamik bir görüntüye sahip olabilirisiniz.
  • Uzun yüzlü bir cilt tipine sahipseniz, işiniz zor olduğundan daha fazla uzun gösterecektir yüzünüzü. Böyle kişilerin daha çok lob, bob ve kısa kütlü saçları tercih etmesi harika olacaktır, bu yüze sahip olan kişilere muhteşem bir şekilde yakışıyor. Her model herkeste güzel görünecek diye bir şey yok herkesin farklılıkları vardır en iyisi kendimizi tanımak ve uzman ellerden yardım almak göreceksiniz her şey daha güzel olacak.
  • Kare yüz tipine sahipseniz, de pixie modelleri yakışır çene ve yüzümüzü uzun göstermeden doğallığını koruyacaktır.


Kalın telli saçlara en çok yakışan modeldir. Dalgalı saçlar üzerin dede muhteşem durmaktadır. Çok kısa bir model olduğu için  son derece rahat ve kullanışlı bir modeldir. Pixie saç modelleri, ince telli saçlarda son derece sönük ve cansız durmaktadır ve sürekli yağlandığı için sürekli duş almak gerekir. Kahküllü pixie saç modelleri 2023 yılında çok moda olmuştur. Kahkül kısmını biraz daha kalın bırakarak daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. İkinci bir öneri olarak ta, kısa katlı saç kesim modelini deneyebilirsiniz. Bu modelde size ayrı bir hava katacaktır. Asimetrik kahküllü şeklinde tasarlanan modellerde, gençler arasında en çok tercih edilen bir modeldir. Yan kahküllü pixie saç modeli de en çok tercih edilenler arasında. Kullanımı da çok kolay ve zahmetsiz olan bu tarz güzelliğinize güzellik katacaktır.

Pixie modeli her ne kadar erkeksi bir görünüm yaratsa da şık kıyafetlerle ve muhteşem bir makyajla son derece güzel görünebilirsiniz. Bu gününe kadar bir çok saç kesimi deneyip şekil vermekte saatlerinizi aldıysa, artık saç şekillendirme ,jöle gibi ürünlerden bıktıysanız hemen kuaförünüze danışıp bilgi alarak ve en önemlisi cesaret göstererek pixie modeline geçebilirsiniz kendiniz de farklılık yaratabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ