2023 Yılı Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

Saçlarımız bizi yansıtan en önemli sembollerimizdir. Bizi biz yapan ve bizi yansıtan özgüvenin simgesi. Doğru bir saç modeli istiyorsanız, mutlaka yüz şeklinizi bilmeniz gerekir.  Sizin beğendiğiniz saç modeli yüzünüze yakışmazken, sizin yüz tipinize uygun olan bir model son derece yakışabilir. İşe ilk olarak kendimizi tanımakla başlamalıyız. Yüz şeklimizi belirleyerek saç rengini, saç tipini ve ten renginizi tam olarak bilirseniz yüzünüze uyacak en güzel modelini seçebilirsiniz. Yüz şekilleri oval, yuvarlak, kalp, kare, uzun ve üçgen gibi çeşitleri vardır. Herkes farklı yüz tiplerine sahiptir. Her model de her yüz tipine yakışacak diye bir şey yoktur. Farklılıkları her zaman göz önünde bulundurmanız lazım.

Oval yüz için saç modelleri

En ideal yüz şeklidir. Bu yüze sahip olanlar kendini şanslı hissetmelidir. Çünkü hemen hemen bütün saç tiplerine uyum sağlar. Önceden belirlediğiniz bir model varsa internetten ya da moda dergilerinden belirlediğiniz, sorun yaşamazsınız ama kararsız bir insansanız da yüz tipinize uyacak o kadar çok modelden birini seçmekte çok zorlanabilirsiniz. Oval yüz için yapılan kısa kesimler de hiçbir yüz tipine yakışmayan, sadece bu yüz tipinde harika duran model kısa yandan ayrılmış asimetrik kesim. Daha çok erkek saç tipine benzemektedir. Oval yüz uzun saç modelleri ise yine saç tipi fark etmiyor düz, kıvırcık, dalgalı hepsine uyuyor.  Uygulayabileceğiniz en ideal model de ortadan ikiye ayrılan iri su dalgası modelidir. Oval bir yüze sahipseniz, yüzünüzü fazla kapatmayacak şekilde katlı kesilmiş saçlardan ziyade, düz hepsi aynı hizada olan modeller kestirerek yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Galerimizde Açıklamalı Olarak Yüz Şekillerine Göre Saç Modellerini İnceleyebilirsiniz

Yuvarlak yüz için saç modelleri

Bu yüz tipi biraz zordur. Toplu görünen yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek için doğru saç kesimlerini uygulamanız gerekmektedir. Bu yüz tipine sahipseniz, oval yüz gibi görünmek için başımızın üzeri kabarık olmalıdır. O yüzden de asimetrik kesimler ve tepe kısmı katlı olan kesimleri tercih etmelisiniz. Katlarının sönmemesi adına sürekli fön çekilmeli bakım yapılmalıdır. İri bukleler ve su dalgaları saçları kabarık gösterebilir. Ayrıca saçınızın önüne krepe yaparak ve arkayı da atkuyruğu şeklin de toplayarak ta yüzünüzü oval gösterebilirsiniz. Yani uzun, doğal dalgalı modellerle çene hizasından başlayan katlı modeller de size farklı bir hava katacaktır.

Kare yüz şekli saç modelleri

Kare yüz tiplerin de en çok dikkat çeken nokta, köşeli bir çene yapısıdır. Kare yüz hatları sert bir yapıya sahiptir, aynı zaman da karizmatik bir havası vardır. Yandan ayrılmış katlı saçlar, bu yüz tipine çok yakışmaktadır. Ayrıca bop saç kesimleri ve küt saç modelleri ve yuvarlak kâküllerde de bu yüz tipi için çok uygundur.

Üçgen yüz şekli saç modelleri

Bu yüz tipin de çene dikkati çekmektedir. Çeneyi arka planda bırakacak saç modelleri tercih ederseniz, daha havalı görünmeniz mümkün olur. Krepeler ya da katlı kesimler en uygun modellerdir. Katlı olmayan kesimlerden uzak durmalısınız. Asimetrik kesim bop saç modellerini de tercih edebilirsiniz.

Kalp şeklinde olan yüz tipleri için saç modelleri

Bu yüz tipinde alın ve çene önemlidir. Çene hizasına kadar saçları düz kullanmak gerekir, ayrıca kâküller de çok yakışır. Saçların uç kısımlarına doğru asla hacimli gösterecek modeller kullanılmamalıdır.

Uzun yüz tipi için saç modelleri

Uzun yüzlü kişiler upuzun düz saç modellerini tercih etmemeli, daha çok kabarık tarzda modeller kullanmalıdır. Komple kıvırcık ya da bol dalgalı saçlar muhteşem görünecek. Kısacık kesilmiş saçlar da bu yüz tipi için uygun değildir. Yüzünüzü daha kısa göstermek için düz kâküller ya da yana taranmış perçemleri tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ