2023 Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri

2023 için Kadınlara Özel Farklı Yüz Tiplerine ve Şekillerine Göre Saç Modellerini Bu Makalemiz de Takipçilerimiz için Galerimiz de En Havalı Saç Modellerini Derledik.

Biz kadınlar gerçekten seçim yapmakta oldukça fazla bir şekilde zorlanmaktayız. Bunun nedeni ise detaylı bir düşünce yapısına sahip olmamızdan gelmektedir. Zorlandığımız konulardan birisi de saç modelleridir. Saç modellerini seçmek için farklı farklı modelleri deneyerek saatlerce süren düşünme işleminden karar veririz. Saç modelleri seçerken işimizi zorlaştıran konuların başında ise her saç modelinin her yüz şekline yakışma mamasıdır. Birçok farklı yüz şekli bulunmasından ötürü her saç her yüz şekline yakışmamaktadır. Bu durumda seçimimizin daha zor olması anlamına gelmektedir.

Oval , kare , üçgen ve yuvarlak olmak üzere birçok farklı yüz şekli bulunmaktadır. Saç modeli seçerken yüz şeklimiz ile saç modeli arasında bir uyum olduğuna dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde şıklık seviyemiz bir tık düşecektir. İlk olarak yapmamız gereken ise hangi yüz şekline sahip olduğumuzu belirleyip öyle hareket etmeliyiz.

Kare yüz şeklinde yüz çehremiz sanki bir kareyi anımsatmaktadır. Kulak hizasından çeneye kadar düz bir şekle sahiptir. Bu görünüm bazı kadınlar tarafından beğenilmeyip kapatılmak için uğraşmışlardır. Bu tip bir yüz şekline sahipseniz hacimli ve dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı olabildiğince açık ve kulak ve çene bölgeniz kapalı saç modeli seçmelisiniz. Orta veya kısa Bob saç modelleri sizin için ideal seçenekler arasında yer alacaktır.

İnsanlarda bulunan bir diğer yüz şekli ise ovaldir. Oval ve yuvarlak yüz şekilleri birbirlerine çok benzemektedirler. Yaptığımız araştırmalara göre oval ve yuvarlak yüzlere hemen hemen çoğu saç modeli yakışmaktadır. Oval veya yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz şık ve düzgün bir yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Bu da demek oluyor tercih edeceğiniz saç modellerinden yüz güzelliklerini kapatıcı modeller seçmeyiniz.

Son olarak ise üçgen yüz şekli bulunmaktadır. Bu yüz şeklinde çene oldukça ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle olabildiğince çeneyi arka plana atacak saç modellerine yer vermeliyiz. Ve asla kısa saç modelleri tercih etmemeliyiz. Mümkün olduğunca uzun saçlar kullanınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ