Bayanlara Yakışan 15 Farklı Kısa Saç Modeli

Bayan Kısa Saç Modelleri: Saçlarımız en önem verdiğimiz ve bizi simgeleyen sembollerdir. Hayatın akışına kendimizi bırakarak, olduğu gibi yaşamak zor değil. Kurallar her zaman insanı sıkar ve yaşamak istediği hayatı yaşamasına izin vermez. Bunun için hayatımız da yapacağımız her şeyde cesaretli olmalıyız. Bu saç konusun da aynıdır. Uzun süre uzun saç kullanan kişiler cesaret edip kolay kolay saçlarını kestiremezler. Dediğimiz gibi büyük cesaret gerektirir. Oysaki kısa saçlar kullanım açısından da bakım olarak ta en pratik saç kesimidir. Kolay ve hızlı şekilde şekil alır ve hayatınızı kolaylaştırmayı sağlar. Bir tarz değişikliği düşünen bayanlar bu yılın ve 2017 yılında  da daha farklı kesimlerle ön planda olacağı bir yıl olacak.

Değişik kesim tekniklerini kullanarak değişiklik yapabilirsiniz 
Bazen size farklı gelen model, o kesimi yaptırdığınız zaman sizin üzerinizde çok güzel ve şık durabilir görenleri kendinize hayran bırakabilirsiniz. Herhangi bir sevdiğiniz sanatçı ya da kuaförünüzden alacağınız tüyolar sayesinde kısa saç kesimini denemek isteyebilirsiniz. Kısa saçın size yakışmayacağını düşünüyorsanız bazı denemeler yapabilirsiniz mesela, telefonlarda ya da bilgisayarlarda bulunan yüz oyunlarıyla kendi yüzünüze kısa saç modellerini deneyebilir, peruk takarak kısa saçın yakışıp yakışmayacağını anlayabilirsiniz, en azından dönüşü olmayan bir yola girmeden, pişman olmadan bunları yapmak. Kısa saç modelleri yapacağınız mükemmel bir makyaj ve son moda kıyafetlerle harika görüneceksiniz. Bir stil yaratmak isteyenler için en önemli kıstas saçlardır. Saç modelinizi stilinize uygun olarak ve modern saç modellerini seçerek farklılık yaratabilirsiniz. Moda ve trendler sürekli değişmektedir, bunları yakalamak ve her zaman uyum sağlamak zordur. Ama moda diye de her modeli uygulamak veya giyinmek doğru değildir. Önemli olan yakışanı giyinmektir ve saç modelini de sizin özelliklerinize uyum sağlıyorsa deneyebilirsiniz.

Bayanlar İçin Özenle Seçtiğimiz Kısa Saç Modellerinden Örnekler

Kısa Saç Kimlere Yakışır?
Kısa saç modeli her yüze yakışmayabilir. Yüzünüze uygun tarzda bir saç modeli seçerseniz tarzınızda farklılık yaratabilirsiniz. Kısa saç cesur kadınların işidir, her zaman kendine güvenen ve kendinden emin bir duruş sergilemenizi sağlar. Kısa saçlar yuvarlak yüzlü olan kişilere yakışmaz yüzünüzü olduğundan daha fazla yuvarlak ve tombul gösterir. Kısa saç genellikle üçgen yüzlere ve oval yüz tiplerin de olan bayanlara çok yakışır. Asimetrik kesimli bir saç tipiniz varsa bu yılın yeni trendleri kâhküllü ve perçemli saç modelleriyle muhteşem görünebilirsiniz. Dolgun bir yüze sahip olanlar perçem kullanmalı, zayıf ve kemikli bir surata sahipseniz alnınızı kapatacak kâhküllerin yanı sıra pixie tarzı modelleri de deneyebilirsiniz. Kısa saç modelleri yüzünüze uygun olacak tarz da bir model kullanırsanız, sizi daha genç ve masum bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır. Uzun ve bakımlı olmayan saçlar kullanmak yerine modern ve kısa bir saç stilini denemeniz daha doğru olacaktır. Böylece daha bakımlı ve çekici görünürsünüz.

İnce telli bir saça sahipseniz kısa saç kesimleri tam size göre
Krepeli modeller deneyebilirsiniz mesela, saçları önden krepe yaparak kabartın ve sprey sıkarak ora da sabit kalmasını sağlayın ve hacimli bir görüntü yakalamanız mümkün. Kısa saçlarınız varsa değişiklik yapmak adına kâkül kestirebilirsiniz ve arkadan toplayarak kâkülleri ön plana çıkararak değişik bir görünüm yakalamanız mümkün. Ayrıca kısa saçlarla örgüler de çok farklı olur örgülerin modası hiç geçmez yıllardır kullanılan modeller arasında yerini hep korumuştur. Fakat moda her geçen gün değişmekte ve yenilenmekte ona yetişmek adına, sürekli güncel bilgileri takip etmek lazım. Bunu gerek moda dergilerinden, gerekse internet sitelerin de bulunan haberlerden takip ederek yeni çıkan trendleri ya da var olan modellerin nasıl güncellenip yeni tasarımlar oluşturulduğunu görebiliriz.

Ayrıca örgü modellerden örgü topuzlarda yapmak mümkündür. Bir başka model de dağınık topuzlar her yerde kullanabileceğiniz yapılışı son derece kolay ve kullanışlı bir modeldir. Saçlarımız her zaman bizim kişiliğimizi yansıtır. Kendinize olan güveniniz bile buradan belli olur. Kısa saçlar, uzun saçlara göre her zaman daha kullanışlı ve pratiktir. Bazen şekil vermek adına farklı aksesuarları deneyebilirsiniz. Mesela tokalar, taç, saç bantları ve gibi bunları kullanarak bir stil yaratabilirsiniz. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak kolay değildir. Mutlaka ayda bir kez bakımı yapmalıdır ve bitkisel ürünleri tercih etmeliyiz. Kimyasal içerikli ürünlerden uzak durarak, sağlıklı yaşamanın yollarını bakmalıyız. Besin takviyeleri alabiliriz A, K, E vitaminleri gibi. Her şey sizin sağlığınız ve güzelliğinizi korumak adına tasarlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ