Çok İlgi Çeken Bal Sarısı Saç Rengi Modelleri

Sarı saç birçok bayanın vazgeçilmez saç rengi olmakla birlikte birçok kişinin de hayatında en az bir kere kullanmayı istediği ancak cesaret edemediği bir renktir. Ancak sarı saç rengine geçiş yapılacaksa öncelikle kendi özelliklerimizi tanımalı‚ buna uygun olan tonu doğru şekilde seçmeliyiz. Güzel bir tercih ve uygulama ile çok iyi sonuçlar elde edilebileceği gibi aksi taktirde kişiyi olduğundan çok daha yanlış ve kötü bir sonuca sürükleyebilir.

Sarı saç rengi tonları arasında çok fazla alternatif bulunuyor. Bu alternatifler sayısız olsa da bazı dönemler bazı renkler daha ön plana çıkarak bazı tonlar ise daha demode bir algı oluşturabiliyor. Son yıllarda trend olan bir saç rengi olarak bal saç renginden bahsetmekte fayda var. Bal rengi sıcak tonu ile birçok ten rengine sahip bayana yakışıyor ve size tek başına alımlı bir hava vermeye yardımcı oluyor.

Öncelikle bal saç renginin iddialı bir renk olduğunu söylemekte fayda var. Bu yüzden bu rengi uygulamayı düşünen bayanların dikkatli olması gerekiyor. Dikkat çekici olmaktan ve çarpıcı bir algı oluşturmaktan hoşlanan biri iseniz sizin için ideal olabilir. Ancak daha çok sadelikten yana olan ve fiziksel özellikleri ile dikkat çekmekten hoşlanmayan bir bayan için bu çok iyi bir tercih olmayabilir.

Sahip olduğu sıcak tonajı ile birlikte bal rengi saçlar kendini taşıyan kadına alımlı bir hava verir. Ancak hangi ten rengine sahip olduğunuz da bu aşamada önemli bir parametre oluyor. Bal rengi sarı renkler arasında çok fazla ten rengine hitap edebilen bir renk. Öncelikli olarak beyaz tenli bayanlara çok yakıştığını söyleyebiliriz. Bu şekilde oldukça soft (yumuşak) ve şık bir hava elde edilebilir. Beyaz tenli ve renkli gözlü bayanlarda çok aydınlık bir hava yakalamaya yardımcı olan açık bal rengi saçlar güzel ve doğru bir makyaj uygulaması ile bir araya geldiğinde çok güzel bir sonuç oluşturabilir.

Bal rengini sarı saçlar içinde daha fazla tercih edilebilir yapan özelliği onun daha doğal ve kumrala yakın bir tona sahip olması olabilir. Karşıdan bakıldığında sarı bir ton olsa da dikkat ettiğinizde çok yapay duran bir renk olmadığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Buna sebep olan faktör ise şüphesiz içerisinde barındırdığı kumrallıktır. Bu kumrallık bal saç renginin her ten rengine uyum sağlayabilmesine neden olur. Ayrıca bal rengi kendi içerisinde de çok çeşitli tonları barındırır. Daha kumrala yakın ya da daha sarışın olmasını sağlamak sizin seçiminiz ile şekillenir. Ayrıca küllü bal rengini kullanmak da avantaja dönüşebilir.

Bal rengini uygulayabilmek için beyaz tene sahip olmak şart değil. Daha koyu tenli bayanlar da rahatlıkla bu rengi tercih edebilirler. Şimdi kumral ve buğday tenli olan bayanların nasıl bir uygulama yapması gerektiğinden bahsedelim. Bu renk tonuna sahip tenli bayanlar da rahatlıkla bal rengi saçlara sahip olabilirler. Eğer açık tonlarda bir bal rengi kullanmak istiyorlarsa yapmaları gereken saçların içerisine kumral yansımalar atmaktır. Bu şekilde geçiş daha yumuşak şekilde sağlanır. Ya da daha küllü bir bal rengi kullanarak kendilerine yakıştırabilirler. Koyu renkli bal tonlarında ise çok daha rahat bir uyum sağlayabilirler.

Son olarak esmerler için bal renginin uyumuna değinecek olursak harika bir sonuç oluşturmamakla birlikte asla kullanılmayacak bir renk de değil bal tonları. Ancak dikkat etmeleri gereken çok açık ve marjinal bal sarısını tercih etmemeleri. Bal renginin sıcak ve kumralımsı tonları ile uyum elde edebilirler. Bunun haricinde ise küllü bal rengi tonlarını kumral yansımalar ile kullanırlarsa esmer ten rengi ile daha rahat uyum sağlayabilirler. Ancak esmerlere mümkün olduğunca en açık tonlarından kaçmalarını tavsiye edebiliriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ