Enerji Dolu Kısa Saç Modelleri 2018

Saçlar tüm insanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle bayanlar için güzelliğini tamamlayıcı bir unsurdur. Bazı erkekler tamamen saçını sıfıra vurdurup saçsız olmayı kendilerine yakıştırabilirler fakat bayanlar için görsel açıdan önemli olan unsurların başında yer alır. Saçlar bayan veya erkekler tarafından isteğe ve zevke göre kısa veya uzun şekillerde kullanılabilirler. Kısa saç, kulak hizasında veya kulak hizasından biraz daha uzun olan saç modelidir. Özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalan insanların ilk yaptıkları şeylerden biri saçlarının boyunu kısaltmaktır. Hem rahatlamak için hem de güzel görünmek için kısaltılan saçlar, çok farklı modellerde kullanılabilmektedir. Kısa saçlar uzun saçlara göre daha kolay ve daha az zamanda şekil alırlar.

Saçların daha gür ve kolay şekil almasını istiyorsak belli başlı bakımları ihmal etmememiz gerekiyor. Cilt bakımına ne kadar önem veriyorsak ve dış etkenlerden korumaya çalışıyorsak saçlarımıza da aynı şekilde gereken bakımı göstermeliyiz. Eğer saçımıza gereken önemi göstermezsek sağlıksız ve cansız bir hal alıp kopup dökülmeye başlayacaktır..

Uzun saçlar daha çok modelde şekil verilebildiği için eskiden daha çok tercih edilirdi. Fakat günümüzde kısa saç modellerinin artması, rahat ve kolay kullanımı, aynı zamanda şık ve modern göstermesi bakımından daha çok tercih edilen saç kesimleri arasında yerini almıştır.

Gününü çok yoğun geçiren ve saçını şekillendirmek için aynanın karşısında uzun vakit geçiremeyen insanlarında kolay şekil vermeleri açısından kısa saç kesimini tercih ettiklerini görebiliyoruz. Tabi saçımızı kestirmeye karar verdikten sonra ilk yapmamız gereken şey bize hangi tarz saç kesiminin daha çok yakışacağına, yüzümüze hangi saç kesiminin daha çok uyum sağlayacağına karar vermek.

Bu aşamada bu işten anlayan birilerinden yardım almak gerekebilir. Saç kesimi uzmanlık gerektiren bir iştir. Herhangi birinde gördüğümüz bir model, bizi olduğumuzdan daha olgun ya da daha küçük gösterebilir. Saçımızın kalın telli veya ince telli olması, sık veya gür olması gibi yapısı da önemli tabii. Saç kesimine karar verirken bunların hepsi düşünülerek karar verilmeli.

Kısa saç kesimlerine bir göz atalım; Saçlarında perçem seven kişilerin tercih edebileceği yandan perçemli ve aralara kat atılmış olan kısa saç modeli gayet şık duran ve kolay şekil alabilen saç modellerindendir. İnce telli saçlara sahip olan bayanlar rahatlıkla tercih edebilirler. Dalgalı saçlara sahip olanlar ise saçlarına kulak hizasına kadar katlar attırıp şık ve modern bir şekilde kullanabilirler.

İş kadını havasını saçlarına katmak isteyenler ise asimetrik kısa saç kesimini tercih edebilirler. Asimetrik kısa saç modelinde kısa sürede fön çekip çok modern bir görüntü oluşturabilirsiniz. Saçlarınızı çok kısaltmak istemiyorsanız omuz hizasında kestirip yine düz veya dalgalı olarak kullanabilirsiniz. Eğer tarzınızla fark oluşturmak istiyorsanız ve cesaretliyseniz kulak hizasından yukarı doğru gittikçe kısalan katlı tarz kısa saç modelini kullanabilirsiniz.

Bob saç kesimi de yine son zamanlarda adını çok sık bir şekilde duyduğumuz, birçok yüz şekliyle uyum sağlayabilen bir model. Çene hizasındaki bob kesimi ise kullanımı ve duruşundaki şıklığıyla tam aradığınız saç kesimlerinden olabilir. Bu saç kesimi düz saçlara yakıştığı gibi dalgalı saçlara sahip olan bayanlara da çok yakışacaktır. Saçınızı kestirirken verilebilecek en gözel modelleri sizlerle paylaştık. Yoksa siz hala nasıl kestireyim diye düşünüyor musunuz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ