Evde Yapılabilecek Muhteşem Saç Modelleri 2023

Her kadının kolaylıkla uygulayabileceği modeller çok çeşitlidir. Her zaman bakımlı ve güzel olmayı hepimiz isteriz, ama her zaman 7/24 kuaföre gitme olasılığımız maalesef yok. Hal böyle olunca da kadınlar evde yapabileceği modelleri keşfetmeye başladı. Değişiklik ve arayışlar içine girerek farklı modeller keşfetmeye başladı. Yapımı oldukça kolay olan bu modellerle 5 dakikada bile harikalar yaratmanız mümkün. Bu modelleri tüm kadınların öğrenmesi ve yapması mutlaka gereklidir. Bazen hayat kurtarıcı özelliğe sahip olan bu modeller, gerçekten göz dolduruyor. Hangi saç tipine sahip olursanız olun mutlaka her saç tipi için uygulanacak modeller mevcuttur. Her şey aslın da sizin hayal dünyanıza kalmış. Saçını gelişigüzel toplayıp evden çıkmak istemeyen bayanlar bu oldukça kolay modelleri uygulayabilirler.

Gelişen teknolojiyle birlikte birçok yenilik hayatımıza girdi bunlardan birisi de internet bilgisayarı olan ve internet bağlantısı olan evler de mutlaka 5 dakikanızı ayırarak harikalar yaratabilir tarzınızı değiştirebilirsiniz. Bilgisayar da yüzlerce modelin arasından kendinize en uygun olanlarını deneyerek, bazen de bu modelleri kendimiz biraz daha farklılaştırarak ya da küçük detaylar da ekleyerek bambaşka bir stil yapabiliriz değişim sizinle başlar stil sahibi olmak için her zaman değişimden yana olmanı gerekmektedir. Bazı kadınlar saç yapmaya saatlerce uğraşırken bazıları da el pratikliğinden dolayı ve gerçekten kısa sürede yapılabilecek tarz da olan modelleri denediğinden olabilir çok çabuk şekil vererek bir adım önde olmayı başarıyorlar.  Bu evde uygulanacak modelleri yaptığınız da her zaman kuaförden yeni çıkmış gibi olacaksınız. Kuaförlerde zaman geçirmek hem maddi anlamda hem de sürekli saçlarınız yüksek ısıyla temasta olacağı için saçlarınızın çok fazla yıpranmaması adına en güzeli kendimizin bir şeyler yapması ve kendimize bir şeyler katmasıdır. Kuaförde harcadığınız zamanı kendinize ve sevdiklerinize ayırarak hem de maddi açıdan yıpranmadan farklı bir tarz yaratmak mümkün.

Evde Yapılabilecek Basit Saç Modellerinden Örnekler

Farklı kıyafetler, farklı saç modelleri
Saç modellerini her gün farklı farklı kıyafetlerle kullanmayı seven bayanlar, bu kıyafetlere uygun saç modelleri olsun isterler. Hal böyle olunca da saçları her zaman birilerine yaptırmak insanı yoruyor. İlk baktığımız zaman gerçekten çok zor gibi görünen bir modelin yapımı aslında son derece basit olabiliyor. Evde yapılacak modeller deyince ya da kolay modeller kavramını kullandığımız zaman hemen aklınıza baştan savma ve kötü tarz da modeller gelmesin. Kesinlikle birbirinden şık ve zarif tasarımlar evde de yapılabilir. Öncelikle sizin istemeniz lazım, gerisi kolay.

Evde yapılacak modeller

  • Evde krepe yapımı: Çok zor gibi görünen bu modelin yapımı oldukça basit bunun için krepe tarağına ihtiyacınız var bu tarağın ucu incedir ama bu fırçanız yoksa herhangi bir tarakta olabilir. 2-3 parmak kalınlığında ön taraftan saç ayrılır bunu tarayarak çok sağlam bir şekilde tutmalıyız, bu bölge gevşek olursa krepe güzel olmaz çabuk bozulur. Saç yukarıya doğru taranarak krepe işlemi gerçekleşir sıkıca tutturulur ve sprey sıkılarak bu modeli elde etmiş olursunuz.
  • Topuz Saç Modelleri: Evde yapılacak kolay saç modellerinden birisi de vazgeçilmezlerimiz arasında olan topuzlar. Topuzun da birçok çeşidi vardır. Sağlam bre şekilde yaparsanız göreceksiniz muhteşem görünecek.
  • Örgü Saç Modelleri: Gerçekten kurtarıcı görevi görürler her kişiye yakışan bir modeldir. İster örgü topuz isterseniz de farklı örgü teknikleriyle istediğiniz modeli elde edebilirsiniz.
  • Düğüm: Bir diğer evde yapılacak kolay model de saçlarınıza düğüm atın, bu düğüm sayısını ikiye üçe çıkarırsanız gerçekten çok farklı bir model elde etmiş olursunuz.
  • Fiyonk: Bu model de ön yandan saçlarınızdan bir tutam alarak arkada birleştirip kurdele bağlar gibi fiyonk şeklinde saçlarınızı bağlıyorsunuz ve kendinize has bir model elde etmiş oluyorsunuz.
  • Saç Bantları: En büyük saç kurtarıcılarımız arasın da saç bantları gelmektedir tarzınızı yansıtacak bir model mutlaka bulacaksınız. Yaratıcı saç aksesuarları arasında yerini alan bu bandanalarla da ister açık ister toplayarak farklı bir tarz yaratmanız mümkündür.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ