Gösterişli Düz Saç Modelleri 2023

Saçlarımız bizim her şeyimizdir. Ama saçlarımızın bakımı ya da yaptığımız modeller hakkında bilmediğimiz o kadar çok nokta var ki. Saç şeklimiz yapacağımız modellere yön vermektedir. Bu konuda düz saçlı kadınların çok şanslı olduğu düşünülür. Çünkü kadınlar genellikle pürüzsüz ve ipeksi saçlara sahip oldukları için diğer kadınlara oranla saçlarına daha az işlem uygularlar. Doğal hali ile güzel bir tarz yaratabilirler. Düz saçlara sahip olan bayanlar model konusunda da şanslıdır çünkü kolay şekil alırlar. Saçları için birçok model bulabildikleri gibi saçları işlem yapmaya açıktır. Hatta öyle ki fazla çaba harcamadan saçlarını sadece tarayarak bile dışarı çıkabilirler. Düz saçlı kadınların asıl dikkat etmesi gereken şey saç bakımıdır. Çünkü saçlarının sağlıklı görünebilmesi için iyi bir saç bakımı şarttır. Aynı şekilde düzenli bir şekilde saç kırıklarının da kesilmesi gereklidir.

Düz Ve Uzun Saçlar
Düz ve uzun saçlara sahip olmak isteyen birçok kadın bulunmaktadır. Kadınların bazıları düz saçlarına kıyamayıp kestirmeye cesaret edemiyor olabilir. Fakat şunu bilin ki saçlarınız yaratıcılığa açık olduğu için küçük değişiklikler ile çok farklı modeller yakalayabilir kendinize yeni bir hava katabilirsiniz. Kestirmeye kıyamıyorsanız saçlarınızı farklı bir renge boyayarak değişikliği yakalayabilirsiniz.

Düz Saçlı Kadınlar İçin Kesim
Saçlarını kısa kullanmak isteyen bayanlar için birçok alternatif kesim modeli bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta bu modeller arasından size en uygun olanı seçebilmektir. Uzun saçlar kısa kesilerek daha maskülen modeller olarak kullanılabileceği gibi kat verilerek hacimli modeller olarak da kullanılabilir. Böylelikle yüzünüzü daha ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin minyon bir yüz şekliniz varsa atkuyruğu şeklinde sıkıca toplanmış ya da ortadan ikiye ayrılan saçlar sizin için daha uygundur.

Düz Saç Modellerinden 15 Muhteşem Örnek Resim Galerimizde Sizleri Bekliyor

Düz Saçlara Örnek Modeller
Pixie Saç Modeli
Son yıllarda sıkça kullanılan Pixie saç modeli, bayanlara ayrı bir hava katmaktadır. Eğer minyon bir yüze ve uzun bir boyuna sahipseniz bu model kesinlikle denemelisiniz. Bu sayede daha genç bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Saçınızı kestirdikten sonra çok bir çaba sarf etmeden sadece tarayarak dışarı çıkabilirsiniz. Pixie saç modelinin bir avantajı da saçlarınıza ısı işlemi uygulamanıza gerek kalmamasıdır. Bu sayede saçlarınızı yıpranmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bob Saç Modeli
Bob saç modelleri kendi içerisine birçok kategoriye ayrılmaktadır. Fakat düz saçlara sahip kadınlar bob saç modelinin herhangi bir modelini kullanabilirler. Ancak katlı veya küt kesilmiş bob modelleri düz saçlı kadınlar için daha kullanışlıdır. Ayrıca kadınlara daha hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Bu saç modelini kâkül ile de kullanabilirsiniz. Yüz hattınızı öne çıkarır çünkü bu modelde enseniz ve boynunuz açıkta kalır. Bu saç modeli düz saçlarınıza sıra dışı bir görünüm kazandıracaktır.

Katlı Saç Modelleri
Düz ve uzun saçlarını ön plana çıkarmak, saçlarına dolgunluk katmak isteyen kadınların ilk tercihi katlı saç modelidir. Çok katlı bir kesim yaptırırken saçlarınızın uçlarında yoğunlaşan katlar size daha hoş bir görünüm katacaktır. Bu saç modelini isterseniz kâhkül ile isterseniz kâhkülsüz de kullanabilirsiniz. Katlar saçlarınızın uçlarında yoğunlaşacağı için saçlarınızın sağlıklı görünmesini de sağlayacaktır.

Kahküllü Saç Modeli
Kâhkül düz saçlı kadınların yüzleri ile saçları arasında ki dengeyi yakalar. Kâhkül için bir önemli unsur daha vardır; o da yüz şekliniz. Ama endişelenmeyin çünkü yüz şekline uygun bir kâhkül boyu veya modeli mutlaka vardır. Ama oval yüzlü kadınlar bu konuda daha şanslıdırlar. Çünkü hem oval bir yüz hattına hem de düz ve uzun saçlara sahip oldukları için müthiş bir görünüme kavuşurlar. Bu nedenle çok hoş görünümler elde etmek için kâhkül daha idealdir. Kâhkül kesimi isterseniz yandan ayırarak isterseniz de düz kâhkül kestirebilirsiniz.

V Saç Modeli
V kesim saç modeli, ince ve düz saçlı bayanlar için klasik bir seçimdir. Özellikle sarışın kadınların ince, düz ve uzun saçlarını da harika bir görünüme sahip olunabilen bir modeldir. Ama düz ve uzun saçlarınız varsa da bu modele rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için saçlarınız biraz inceltilir daha sonra V kesim yapılır. V saç modeli ile ombre modelini birleştirerek bir arada da kullanabilirsiniz. Bu sayede sıra dışı güzelliğe sahip olabilirsiniz. Bu saç modelini hem gündelikte hem de özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Yandan Ayrılmış Saç Modeli
Saçlarını kestirmek istemiyorsanız saçlı yandan ayrılmış saç modeli istediğinizi elde edebilirsiniz. Düz saçlarınız bu model ile daha hoş bir görünüm elde edecektir. Günlük yaşantınızda da özel günlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ