Göz Kamaştıran Küllü Saç Rengi Modelleri Nasıl Elde Edilir?

Küllü saç renkleri nasıl elde edilir

Kadınların kullandığı en ilgi çekici saç renklerinden biri olarak bilinen küllü saç tonu, tarz değişikliği yapmak isteyen bayanlar için ideal bir seçim olacaktır. 2017 de popüler olmuş ve trendlerde ön plana çıkan saç modeli gençlerin olduğu gibi orta yaşlı ve saçları beyazlamış olan kadınların da sıklıkla tercih ettiği saç rengi olarak karşımıza çıkar.  Küllü saç renklerinde kendi için de tonları vardır. Mesela; küllü sarı, küllü kumral renk tonları bunlar arasında yer alır. Bu renkleri tutturmak bir hayli zor olsa da yine de bayanların en çok aradığı ve kullandığı renk tonu olarak bilinir.

Küllü saç rengi kimlere yakışır
Bu renk tonu griye yakın bir ton olduğu için soluk ve mat bir görünüme sahiptir. Ama tabi ki bunu sarı ve kumral tonları bu şekilde değildir. Eğer saçınızı küllü saç rengi boyamak istiyorsanız, cilt renginiz son derece önemlidir. Cildinizi olduğundan çok daha fazla soluk göstermesinden dolayı çok açık tonda bir cildiniz varsa önermiyoruz. Ayrıca açık tonlarda cildi olanlar ille de bu saç rengini yaptırmak isterseler, cildinizi bakımlı ve canlı göstermek amacı ile sürekli makyaj yapmanız gerekmektedir. Bu saç tonu da tıpkı bal köpüğü saç renginde olduğu gibi buğday tenli bayanlar tarafından en çok tercih edilen saç renkleri arasında yer almaktadır. Ama esmer olan bayanlar bu renkten uzak durmalıdır. Saç tonu açık olanlar istedikleri zaman bu saç rengine kolaylıkla yaptırabilir. Hiç zorlanmadan ilk yapılışta bu rengi tutturmanız kolay olacaktır. Ama koyu bir saç tonuna sahipseniz de işiniz kolay olmayacaktır. Uzun bir zaman alabilir ve oldukça sabır gerektiren bir durumdur. Mutlaka saçlarınızın açtırılması gerekir ki bu rengi elde edesiniz, ama bununla da bitmiyor en az 3-4 aşamadan geçmeden küllü saç rengine kavuşamazsınız. Bu durumda da saçlarınız çok fazla yıpranacağı için gerekmedikçe saç açtırma işlemine girmenizi önermiyoruz. Saç boyalarının içerisin de haddinden fazla kimyasal madde olduğu için beynimize bu kimyasallar zarar veriyor, hem de 3-4 aşama gerektirdiği için hem saçlarınız, hem de beyniniz çok zarar görecektir. Bu yüzden de gerekmedikçe koyu renklerde saçı olanlar bu işlemleri yaptırmamalıdır.

Küllü saç rengi nasıl elde edilir
Hem zamandan, hem de paradan kazanmak için bayanlar kendi saç boyalarını zaman zaman kendileri evde yapmaktadırlar. Dip boyaları da aynı şekilde. Eğer saçlarınız kısa ise çok daha kolay olacaktır. Küllü saç tonları içerisin de gerçekten çok güzel olan renk tonu küllü kumraldır. Almış olduğunuz çeşitli saç boyaları markaları koleston, palette, loreal paris gibi çoğu zaman bizi yanıltabilir. Bu bakımdan da alacağınız boyanın her zaman bir renk açığını alırsanız, istediğiniz saç rengini elde etmiş olursunuz. Bu konu hakkında bilgisi olan kişilerden her zaman yardım almakta fayda vardır, yoksa saçlarınız hiç istemediğiniz bir sona doğru gidebilir. Özellikle 7.1 koyu küllü, 8.1 orta küllü ve 9.1 açık sarı küllü saç boyalarını tercih ederseniz saçlarda oluşacak turunculaşma bu boyalarda asla olmuyor. Ayrıca saçlarınız boyayacağınız zaman turunculaşmaları engellemek amacı ile boyanın içerisine 2-3 yemek kaşığı su ve çok az da saç kremi eklerseniz asla turuncu bir saç elde etmezsiniz. Küllü saç boyasını hazırlamadan önce saçınızın boyuna yetecek kadar boya almalısınız ki; rahat rahat hepsini boyayalım. Bunu dışın da aldığınız boyayı küllü bir renk tonuna dönüştürmek için yapmanız gereken, 1 yemek kaşığı su bir şeker kaşığı saç kremi ve turunculuğu azaltan boyadan da bir kaşık ekleyerek tüm boyayı iyice karıştırıyoruz ve saçlarınıza uçlardan başlayacak şekilde yedirmeye başlıyoruz, en son da dip kısımlara uygulayarak beklemeye başlıyoruz. Küllü saç boyamak isteyenlere tavsiyemiz hiç durmadan üst üste bu rengi uygulamayın yoksa saçlarınız yeşil renge dönebilir. Sadece dipler açıldıkça dip boya yaparsanız bu yeterli olacaktır. Küllü saç rengi, orta yaşlarda ki bayanların için de oldukça ideal bir seçim olmaktadır. Sürekli beyazları kapatmak için de saçlarınız boyatmanız gerekiyor. Bu saç tam beyazlamış saç görünümünde olduğu için çok kullanışlı olmaktadır. Saçlarınız beyazlasa da hiç umursamazsınız çünkü, belli etmez bir renk tonudur. Haliyle belli bir yaştan sonra saçlar beyazlamaya başlıyor ve bu sıkıntıları bir nevi de olsa düşünmemek adına küllü saç renkleri muhteşem bir seçenektir.

Küllü saç rengi için bazı püf noktaları

  • Saç konusunda herhangi bir bilginiz yoksa ya da size yardım edecek birisi bulunmuyorsa, asla boyamı işlemini evinizde yapmayın. Mutlaka alanında uzman olan bir kuaföre gidin.
  • Almış olduğunuz boyaları çok iyi karıştırmanız gerekmektedir. İyi karıştırmazsa beyazları filan kapatmada soru yaşarsınız ve istediğiniz sonucu alamazsınız
  • Boyanmış saçları çok sıcak suda sık sık yıkamamalısınız. Boyanız çok çabuk akacaktır.
  • Boyalı saçlara uygun olan saç ürünlerini kullanmanız da fayda vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ