Günlük ve Davetlere Özel Örgü Saç Modelleri

Örgüler, hayatımızı her alanında rahatlıkla kullanabileceğimiz oldukça şık ve zarif modellerdir. Yüzyıllardır örgülerin modası hiç geçmemiştir. Sadece farklılaşarak her sene değişen trendlerle, modellerine yenisini ekleyerek gelişimini tamamlamıştır. Kadınların kurtarıcı modelleri arasında olan saç örgüleri oldukça popülerdir. İlkokuldan, liseye kadar hatta genç bayanların dahi tercih ettiği demode olmadan kullanılan tek model. Birbirinden farklı ve değişik tarzda birçok yeni modelle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Genç yaşlı demeden herkesin severek yaptırdığı bu modelleri, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.  Örgüler topuz modellere uygulandığı zaman da muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Örgü saç modellerini, isterseniz eviniz de kendiniz yapabilirsiniz, isterseniz de kuaföre giderek fraklı tarzlarda modeller deneyerek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile artık İnternet evimize kadar girdi ve her işimizi internetten yapmaya başladık. YouTube ya da farklı kanallara aracılığıyla saç modellerini, yüzlerce video arasından beğendiğiniz modellere bakarak saç yapılışını öğrenebilirsiniz. Burada size sağlanan avantaj ise, yüklenmiş olan videoları defalarca izleyebilirsiniz, süresi yoktur. Herkesin saç şekli ve yüz tipi farklıdır, her model herkese yakışmaz, size en uygun olacak modeli belirleyerek onu saçınıza uygulayabilirsiniz.

Örgü saç modeli kimlere yakışır

Örgüler her zaman kurtarıcı olarak bilinen modellerdir. Genelde uzun saçlara örgü modeli daha uygun olarak bilinir, fakat bilinenin aksine,  kısa saçlar için de birçok model mevcuttur. Kısa saçlar her zaman, kadınların özgür iradesiyle seçtiği bir tercih meselesidir ve özgürlüğün, rahatlığın simgesidir. Kısa saçlarda örgüler, her zaman havalı ve şık durmaktadır. Oldukça pratik ve kolay olması ise hayata karşı zaman kazanmanızı sağlar. Biraz el çabukluğu, birazda beceri ile üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yoktur. Uzun saçlar için de oldukça şık ve zarif modeller mevcuttur. Herkes kendi zevkine göre modeller yaptırarak kullanabilir. Bazı örgü modellerinden bahsedelim.

  • Balık sırtı modeli; saçları iki parçaya ayırın, sağ taraftan ayırdığın saçın tutamından alıyoruz ve sol taraftan da birleştiriyoruz, aynı şekilde iki tarafta ki saçların tutamlarını çapraz olarak alıp, karşı tarafa atıyoruz. Üst tarafları daha sıkı tutarsanız model daha muntazam duracaktır.
  • Şerit örgü modeli; saçlarınızı sağ, sol ve ortadan üç eşit parçaya ayır, arkada kalan kısmı da topuz yapıyoruz. Önden ayırdığınız saç tutamlarını örerek arkada birleştiriyoruz.
  • Taç şeklinde örgü; saçı kulaktan başlayıp, diğer kulağa kadar olan üst kısmı ayırıyoruz. Bir tutam saç alıp, üç eşit parçaya ayırıyoruz ve bir iki kez düz örgü örüyoruz. Alın tarafında ayırdığınız saçları, örgüye ekleyerek modeli tamamlıyoruz kalan kısmı da saçın altına toka ile tutturuyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ