İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesimi Önerileri

İnce telli saçlara sahip birçok bayan bu durumdan genel olarak şikayet eder. Şekil vermenin zorluğu bu şikayet sebeplerinin başlarında gelir. Bunun haricinde sönük ve cansız görünmesi‚ başa yapışmış gibi bir görüntü vermesi de ince telli saçlardan şikayet etmek için hatırı sayılır sebepler arasında yer alır. Bu sebepler elbette rahatsız edici durumlar olabilir. Ancak ince telli saçlara sahip bayanların da saçlarının dezavantajlarını ortadan kaldırarak kendi saçları ile barışık olmaları mümkün. Bunun için yapılması gereken birkaç teknik mevcut. Ayrıca bazı modelleri uygulayarak da saçlarınızın bu cansız ve ince görünümünden kaynaklanan problemi çözebilirsiniz.

Kısa Saç Tercihi; İnce telli saçlarınız var ise size önerebileceğimiz ilk şey kısa saç kesimleri olacaktır. Kısa saç kesimlerinden herhangi birini tercih ederek saçlarınızın olduğundan daha gür ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle asimetrik olarak saçlarınızı kestirmeniz de saçlarınız için bir artı olacaktır. Örneğin bob modeli sizin için uygun bir model olabilir. Eğer yüz tipiniz ile de uyum sağlıyor ise bu modeli uygulayarak saçlarınıza katlar da attırabilirsiniz. Olduğundan çok daha hacimli saçları bu sayede elde edebilirsiniz. Kısa saç kesimleri asimetrik ve katlı olanlar başta olmak üzere sizin için ideal tercihler olacaktır. Ancak uzun ve düz saç modellerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bu şekilde saçlarınız çok daha az ve sönük görüntü verecektir. Mümkün olduğunca hacim vermeye çalışın.

İnce Telli Saç Modelleri Resim Galerisi

Kahkül Modeller; Önerebileceğimiz bir diğer şey de kahküller. Kahkül kestirmek saçlara hacim vermek‚ onları olduğundan daha gür göstermek için en kolay ve kısa yollardan bir tanesidir. Kahkül kestirmeniz sayesinde saçlarınız karşıdan bakıldığında çok daha gür bir görünüm sağlayacaktır. Bu görüntü de ince telli saçlarınızın sebep olduğu sönük görüntüden sizi uzaklaştırır. Ayrıca yapışık görüntü sayesinde rahatsız olma durumunuz da ortadan kalkar. Bu kısa yöntem oldukça etkili sonuçları da beraberinde getirir. Dilerseniz bütün kahkül kestirebilir‚ dilerseniz yan kahkül seçebilirsiniz. Bu modellerden sizin yüz şekliniz için en uygun olan yöntemi seçmelisiniz.

Saçlarınızı Boyayabilirsiniz
Saçlarınızda daha sağlıklı bir görüntünün en kısa yollarından biri de boya uygulamasıdır. Ancak tek renk bir boya uygulaması istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlamayacaktır. Bunun yerine daha gölgeli saç boyası uygulamaları sizin için ideal olacaktır. Bunlardan ilki de röfle uygulaması. Röfle uygulaması içeriğinde birden fazla saç boyası rengi barındırır. Bu boyalar da saçlarınızda doğrudan bir hareket algısı oluşturur. Sönük ve cansız görüntüyü tam olarak ortadan kaldırır. Röfleli saç modelleri özellikle kumral tonlarda tercih edilir ve ara kısımlarına küçük parçalar halinde sarı yansımalar atılırsa ideal sonuca ulaştıracaktır.

Perma ve Benzeri Uygulamalar
Bir diğer hacim verme tekniği ise perma ve benzeri uygulamalar. Saçlarınıza yaptıracağınız dalgalar ya da kıvırcıklık saçlarınızın ince telli olma durumunu ve sebep olduğu negatif etkileri tam olarak ortadan kaldırmak için en ideal yöntemdir. Dilerseniz daha hafif şekilde dalgalı saçlar seçebilirsiniz. Ancak daha cüretkar davranabileceğinizi düşünüyorsanız kıvırcık saçlar da sizin için kurtarıcı olacaktır. Yaşınıza‚ yaşam tarzı ve giyiminize uygun olan saç modelini seçerek uzun süre sizin için kurtarıcı olacak bir model elde edebilirsiniz.

Saçlarınızı kestirmek‚ onlara kat attırmak‚ kahkül ya da perçem kestirmek‚ boya yaptırmak ve kalıcı dalgalar yaptırmak radikal değişiklikler arasında yer alır. Ancak sizin seçiminiz daha çok günlük kurtarıcı çözümlerden yana ise yapacağınız şeyler değişiyor. Bunu sağlamanın yolu da kısa süreli çözümler oluyor. Öncelikle dağınık topuzlar sizin için kurtarıcı bir yöntem olacaktır. Saçlarınızı dağınık şekilde enseden ya da yukarıdan toplayabilir‚ şekil verebilirsiniz. Bunu yaparken saçlarınızı sıkı değil de daha gevşek yapmaya özen gösterin. Bu istediğiniz sonuca yardım edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ