İz Bırakan Kısa Saç Modelleri 2018

Kısa saç modelleri, her sezona damgasını vuran kuşkusuz ki son zamanlarda da moda olan saç modelleri arasında yer alıyor. Daha çok rahatına düşkün olan hanımlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kısa saçlarla dışarı çıkarken hazırlanmak çok uzun sürmez fakat uzun saçlara sahip olan hanımlar dışarı çıkacakları zaman öncelikle saçlarına nasıl bir şekil vereceğine karar verecek sonra da saçlarını şekillendirmek için saatlerce aynanın karşısında vakit harcaması gerekecektir. Kısa saç modelleri yüzün tamamını ortaya çıkaracağından riskli olabilir. Kadınlar için saçlarını kısaltmak kolay verilecek bir karar değil. Eğer kısaltıldıktan sonra model olarak beğenilmez ise geri dönüşü pek mümkün olmuyor. Eski haline dönmesi için uzun bir süre beklemek zorunda kalınabilir. Eskiden uzun saç modellerine daha çok şekil verilirken günümüzde kısa saça da birçok model uygulanabilmektedir. Kısa saç modeli hem daha rahat bir kullanım sağlar, hem de daha şık bir görünüm sağlar. Yaz aylarında sıcak havanın etkisinden kurtulabilmek için ilk başvurulan yol saçları kesmektir. Çalışan bayanların da tercihi kısa saç modelleridir. Çünkü sabah işe giderken hazırlanıldığında saçlara model vermek için saatlerce aynanın karşısında vakit geçirmeniz gerekmez. Çok daha kısa zamanda çok daha şık bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihi kısa saç modelleridir.

Saçlarını bir anda kısacık yapmaya cesaret edemeyen bayanların ilk önce omuz hizasında saç kesimini denemeleri önerilir. Çünkü uzun saçları yıllar boyu kullandıktan sonra bir anda kısa bir saç modeline geçiş yapmak kolay bir süreç değildir. Saçlarını alışık olmadığı şekilde kısa kestiren bayanlar, kesim işleminden sonra birkaç hafta yeni saçlarına alışamaz ve saçlar güzel olsa bile pişmanlık duyarak depresyon dönemine girebilir. Böyle bir dönemi atlatabilmenin en kolay yolu ise saçları bir anda kısacık kestirmeden omuz hizasında kestirmelidir. Bu süre zarfında yeni saç stiline alışması çok daha kolay olacak ve kısa saç modelinin yüzüne yakışmadığı düşünülüyorsa da daha kısa kestirmekten vazgeçilecektir. Omuz hizası saç kesimi aralarda küt kesimlerle daha bir şık görünmek isteyen ve saçlarına farklılık katmak isteyen bayanların tercih edebileceği bir başka model.

Kısa saçlar, saçları ince telli yapıya sahip olan bayanların rahatlıkla karar verebileceği bir model. Çünkü kısa saç kesimi, saçların daha hacimli ve dolgun bir görünümde olmasını sağlayacaktır. Kısa saçlı kadınlar hiç şüphesiz sahip oldukları bu saçları ile özgüven ve güzelliği birleştirirler.

Asimetrik ve dalgalı kısa saç kesimi, saçlarını ne kısa ne de uzun kalmasını isteyen bayanların tercih ettikleri saç modellerinden. Asimetrik saç kesimi ile saçlar, kulak veya boyun hizasında kestirilebilir. Bu tarz bir saç kesimini ister fön çekerek, ister bukleler oluşturarak ya da hiçbir işlem yapmadan öylece doğal görünümle kullanabilirsiniz. Tabi ki her saç modelinde olduğu gibi bu saç modeline de karar verirken yüzün sahip olduğu şekil önemli. Yüz ile saç uyumu yakalanmış ise bu saç modeli rahatlıkla kullanılabilir. Az sayıda bayanın tercih cesaret edebildiği asimetrik ve dalgalı saç kesimi modelini kendi saçınıza uyguladığınız taktirde kendinize olan güveniniz de artacaktır.

Katlı kısa saç modeli, uzun ve orta boy saçlı kadınların kolaylıkla sahip olabilecekleri saç modellerindendir. Katlı kısa saç modelleri, saçları olduğundan daha yoğun ve daha sağlıklı gösterecektir. Burada da yine yüz şekliniz önemlidir. Yüz şekline uygun olmayan bir saç kesimini tercih ettiğinizde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Modern kısa saç kesimleri, makyaj ve moda olan kıyafetler ile bütünleştiğinde harika bir görünüm sağlayacaktır. Saç modeline karar verirken en önemli detay her zaman söylediğimiz gibi yüz şekline uygun olan doğru saç kesimini bulmaktır. Eğer saç kesimini yüze en uygun ve modern kısa saç modellerinden seçerseniz hem şık hem de modern görünüm sağlayabilirsiniz. Kısa saç kesimleri, verdiği rahatlık ve kullanım kolaylığı ile günden güne kadınların en çok talep ettiği modeller arasında yerini almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ