Karamel Kahve Saç Renginin Mükemmel Duruşu

Kahverengi saç rengi verdiği doğallık ile birlikte her zaman en çok tercih edilen saç renklerinin başında geliyor. Ancak kahverengi de birçok tona sahip. Her biri farklı koyulukta ve farklı bir tarzda olan bu renkler arasında dönem dönem popüler olanlar ön plana çıkıyor. Son birkaç sezonda ise ön plana çıkan renklerden biri karamel kahve tonu. Bu renk tonu ten renklerinden birçoğu ile uyum sağlayabiliyor. Verdiği sıcaklık ve enerji ile birlikte bayanların gözde renkleri arasında yer alıyor.

Karamel kahve rengi özellikle genç bayanlara ve genç kızlara yakışan bir renk. Kendi arasında ise birçok farklı tonaja sahip. Herkes kendi için en ideal tonu farklı uygulamalar ile oluşturabiliyor. İsteyen daha koyu bir karamel tonu elde ederken‚ bazıları ise daha açık‚ bal rengine dönük bir karamel kahvesi elde edebiliyor. Bu konuda seçim tamamen kişisel zevklere göre değişiyor. Karamel kahve saç rengi uygulamasında bir başka trend de açık renkli ışıltılar. Bu rengin üzerine karamel tonunun birkaç ton açığı ışıltı atılması sonucu çok daha şık bir sonuç elde edilebilir.

Karamel rengi saçların elde edilişi saç renginize göre değişkenlik gösteriyor. Bu ton akma ile birlikte turunculaşma problemine oldukça yatkın bir boyadır. Böyle bir durum söz konusu olmaması için daha profesyonel bir kuaförden yardım alınması gerekiyor. Özellikle siyah saçlara sahip bayanların karamel tonunu evlerinde elde etmeleri mümkün değildir. Ancak kahverengi saçlı bayanlar altın renginin açık tonlarına saçlarını boyayarak karamel tonlarını yakalayabilirler. İlk uygulamada istenilen sonuç elde edilemediği taktirde ikinci kez uygulanabilir. Eğer açık renkli saçlarınız var ise doğrudan koyu karamel saç boyası ile karamel saçlara sahip olabilirsiniz.

Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi karamel kahve saç rengi hemen her cilt rengi ile örtüşebilen‚ uyum sağlayabilen bir renk tonudur. Elbette bu noktada en uyumlu olacak cilt rengi beyazdır. Beyaz tenli bayanlara her renkte saç tonu yakıştığı gibi karamel kahve tonlar da yakışacaktır. Beyaz tenin verdiği solgun görüntüden yakınan bayanlar için ise karamel tonu tam bir kurtarıcı olacaktır. İçerisinde barındırdığı sıcak tonlar ve parlaklık sayesinde yüz olduğundan daha canlı ve güzel görünecektir. Kumral ve esmer tenli bayanlar da karamel tonlarını kullanabilirler. Özellikle siyah ve koyu kahverengi saçların verdiği sert ve karanlık ifadeden kurtulmak isteyen bayanlar da bu rengin sıcaklığı ve yumuşaklığından faydalanabilirler.

Gelelim karamel kahve tonlarındaki saç rengi ile en güzel duracak olan saç modellerine. Bu saç rengi en fazla uzun saçlara yakışan bir renktir. Özellikle en ideal sonuç hafif su dalgası uygulanmış hali ile çıkar karşımıza. Dalgaların verdiği görüntü ve hareketin oluşturduğu yansımalar karamel kahve saçların ışıltılarını çok daha iyi yansıtabilir. Eğer saçlarınız dalgalı değil de düz ise ve dalga uygulamak istemiyorsanız benzer bir etkiyi katlı saç kesimleri ile de elde edebilirsiniz. Uzun saçlarınıza uygulayacağınız açık katlar da saçlarınızdaki altın ve karamel ışıltıları çok güzel yansıtacaktır. Bu modelleri tercih ederek gösterişli ve enerjik saçlara sahip olabilirsiniz. Yüzünüz canlı görünür ve aynı zamanda daha genç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Elbette karamel tonları sadece dalgalı ya da katlı saçlarda kullanılmak zorunda değil. Düz saçlara da uygulanabilir. Düz saçlarda uygulanmasında en iyi neticeyi almak için yapmanız gereken geçişli bir boyama oluşturmak. Özellikle diplerden koyu kahve tonlarında başlayıp uçlara doğru daha fazla karamele dönüşen bir saç rengi elde edebilirseniz bu uygulama düz saçlarınızda gayet başarılı bir sonuç verecektir.

Karamel saç renkleri uzun saçlı bayanlarda oldukça zarif ve etkileyici bir görüntü vermeye yardımcı oluyor. Ancak bu durum kısa saçlı bayanların karamel tonlarında saçlara sahip olamayacağı anlamına gelmiyor elbette. Kısa saçlarda da karamel tonları kullanılabilir. Bu tarz bir kullanımda da saçların hareketli bir modele sahip olması avantajlı olacaktır. Düz bir model ise ışıltılı bir boya uygulaması yapılabilir. Kahkül ve perçemler bu noktada kısa saçlar için ideal bir seçim olacaktır. Karamel saçlarda kahkül kullanımı yüzü daha güzel gösterecek bir detay olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ