Kız Çocukları İçin 2019 Sevimli Saç Modelleri

Dünyaya geldikleri ilk günden itibaren hayatımızın merkezine koyduğumuz çocuklarımızı en iyi ve en güzel şekilde bakımlı olarak görmeyi kim istemez ki. Kıyafet gibi ihtiyaçlarının yanın da saç şekilleri de çok önemlidir. Farklı bir çok model ve tarzı deneyerek küçük prenseslerimizi muhteşem görünmelerini sağlayabiliriz. Genellikle büyüklerde olduğu gibi çocuklar da  da popüler olmuş ve en çok kullanılan model örgü modelleridir. İster açık, isterseniz de toplayarak küçük topuzlarla değişik modeller yapabileceğiniz bir çok seçenek mevcuttur.

Düğün, bayram ve özel günlerinizde bir telaş sarar, bütün anneleri çocukların bu özel gününde ilgi çekici olmasını ve özel olmasını istedikleri için değişik model arayışı içine girerler. Siz de biraz çaba göstererek çocuğunuzu kuaförden çıkmış gibi bir tarz yaratabilirsiniz. Değişik modeller bilmiyorsanız, son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile evlerimize internetin girmesiyle birbirinden farklı bir çok model elimizin altında olmakta 10- 15 dakikanızı ayırarak bu videoları izleyebilir ve farklı modeller öğrenebilirsiniz. Tabi ki yetenek işi herkes beceremez. Şimdi farklı saç stillerine bir göz atalım.

Kız Çocuklarınız İçin Saç Modelleri

Çiçekler Kullanılarak Yapılan Saç Stilleri
1 ve 3 yaşındaki çocukların saç modelini yapmak tamamen size kalmış daha küçük oldukları için herhangi bir tercihleri olmayacaktır. İstediğiniz modeli ve saç kesimini yaptırmakta özgürsünüz. Ama 3 yaşından sonra ki çocukların mutlaka tercihlerine kulak vermeliyiz. Artık büyümeye başladıklarının farkına varmalıyız. Beğendikleri ve hayranı oldukları birine benzemek gibi özelliklere sahip olacaklardır. O yüzden onların istediği gibi saç modeli, rengi denemek isteyeceklerdir ve hatta takıntı haline getireceklerdir. Burada en büyük iş her zaman olduğu gibi annelere düşmektedir. Çiçekler, taçlar ve çeşitli renkler de bantlar kullanarak saçlarına hareket katabilir ve güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri
Bazı modelleri yapması uzun zaman alabilir,  bu zaman uzadıkça çocuklar da sıkılacaklardır. Bazı pratik olan modelleri denemek her zaman iyidir. Çocuklar arada sıkılıp elleriyle bozabilir. O yüzden örgü modelleri en idealdir, hemen bozulmaz, daha uzun süre dayanır.

Ters Balık Sırtı Modeli; Çocuğunuzun saçlarını ikiye ayırıyoruz iki taraftan da balık sırtı örüp birleştiriyoruz.

Balerin Topuzu; Saçı arkaya doğru tarayarak tepeye sıkıca at kuyruğu yaparak topluyoruz. At kuyruğu yapılan saçtan biraz ayırarak kalan saçla da bülbül yuvası şeklin de bir topuz yapılacak ve kalan saçıda bu topuzun etrafına sararak işlemi tamamlıyoruz.

Mısır Örgüsü; Saçları ortadan ikiye ayırıyoruz. Kulak seviyesinden başlayarak iki taraftan da ayrı ayrı mısır örgüsü örüyoruz ve uçlarını bağlıyoruz.

Çapraz Örgü; Saçları ortadan ikiye ayırın, kulak seviyesinden tepeye doğru 4 parçaya ayırın. Ardından 2 parçayı örün ve tam orta da birleştiğin de tel tokayla tutturuyoruz. Ortada kalan saçı da düz olarak örmeye devam edin örgüyü teke düşürüp aynı işlemi diğer tarafta da uygulayıp işlemi bitiriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ