Kolay mı Kolay Lüle Saç Modelleri 2023 Modası

Lüle Saç Modelleri

Düz olan saçları, kıvırcık yapma işidir bukleler. Saçlarınızı lüle lüle yapmanın birçok yöntemi vardır. İsterseniz maşa ile isterseniz de buklelerle eviniz de rahatlıkla kıvırcık saça sahip olabilirsiniz. Ama tabi ki bu işlem kalıcı olmaz, saçlarınız sıcak ile buluştuğu an da böyle bir etki yaratıyor, ama saçlar suya girince de hemen bozuluyor. Bunlar tabi ki geçici çözümlerdir. Ancak saçlarınızın uzun süre kıvırcık ve lüle lüle olmasını istiyorsanız perma yaptırabilirsiniz. Bildiğiniz üzere permalar da isteğinize göre ince ya da kalın olabiliyor ve 4-5 ay kadar bir süre dayanabiliyor. Hal böyle olunca da dalgalı ve kuru olan saçlar da saçlar biraz daha uzun süre kıvırcık kalabiliyor. Yağlı ve düz olan saçlar da ise daha az kalıp, çabuk bozuluyor. Tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur, süresini siz belirleyebilirsiniz. Yıllardır lüle saç yapımın da abartılı şekilde modeller yapılmaktaydı, ama son zamanlar da bazı değişiklikler yapılarak, uçlarına da yapılabiliyor. Her şeyin bir modası vardır. Bu yüzden saç modellerinde de her sene bir şeyler değişiyor ve var olan modeller ve şekiller de kendini güncelleyerek farklılaşıyor, moda trendlerinde her zaman adından bahsettiren bukle ya da lüle saç modelleri, her zaman da olmaya devam edecek.

Lüle Saç Modellerinden Örnekler Anlatımlı Olarak Galerimizde

Hiçbir zaman demode olmayan ve vazgeçilmeyen en doğal modeller arasında ki yerini koruyor
Saçları düz olan kişiler dalgalı, dalgalı olan kişiler de düz olan saçlara her zamana özenirler, insanlar hep bu şekilde hayatına devam etmektedir, kendilerine de olmayan bir şeyi geçici de olsa sahip olmak ister. Artık gelişen teknoloji ile beraber, istediğiniz modeleler ve saç şekillerine saç maşaları, kozmetik ürünleri, cihazlar, aparatlar ve destekleyici ürünler sayesin de istediğiniz görünüme ulaşmanız mümkündür. Ayrıca ince ve kalın istediğiniz kalınlıkta bigudi çeşitleri, maşalar ve saç kurutma makinalarında takılı olan perma aparatları ile saçlarınızı bukle yapmanız mümkündür. Saçlarınızın sağlığına zarar veren sıcaklık etkisi, saç kurutma makinesi, saç maşası gibi aletler saçlarınızın kırılmasını sağlar. Çok sık kullandığınız zaman saçlarınız da var olan nemi alarak, saçlarınızın kurumasını ve haliyle saçlarınızın çok daha çabuk kırılmasını sağlıyor. Kırılmış olan saçlar da cansız ve sönük bir görünüm almaktadır. Saçlarınızın her daim hacimli ve sağlıklı bir görünüme sahip olması için saçlarınıza zarar veren maşalardan uzak durmak lazım. Onları kullanmadan da saçlarınız lüle yapmak mümkündür.

Maşa kullanmadan lüle yapılışı nasıl olmaktadır?

İlk olarak saçlarınızı yıkayın, sonra havluya suyunu almak koşuluyla kuruluyoruz. Daha sonra piyasalarda bulunan birçok saç şekillendirici üründen biri olan bukle köpüğü, adı altında satılan ürünler bukle ve lüle yapımı için oldukça kullanışlıdır. Hava yağışlı ise saçların kabarmasını engelleyecek ve buklelerinizin çabuk bozulmaması için satılan, saç kremlerinden de sürerek saçlarınızın kurumasını bekliyoruz. Saçlarınızı istediğiniz tutamlarda ayırarak, örüyoruz bu örgüler ne kadar uzun süre kalırsa, lülelerde o kadar dayanıklı olacaktır. Ya da bugidilere sararak da lüleler elde edebiliriz. Lüle yapılışın da dediğimiz gibi, kalın ya da ince olmasına siz karar vereceksiniz ve ona göre saracaksınız.  Ama şunu da söylemekte yarar var, evet maşa kullanmak saçlarınızın yapısına zara veriyor her zaman doğal yöntemler seçmeliyiz ama maşa kullanmadan yapmış olduğunuz saç bukleleri ve lüleler daha dayanıksız olur ve çabuk bozulur.  Size tavsiyemiz, her zaman bu tarz modelleri yaptırmak yerine, arada bir yaptırarak hem saçınızı uzun süre ısıya maruz bırakmazsınız, hem de kimyasal maddeleri sıklıkla kulamdan saçlarınızın yapısına ve sağlığına da zarar vermemiş olursunuz.

Lüle saç modelleri

  • Sık ve ince lüleli saçlar, bu modeli elde etmek için ince bir maşaya ihtiyacınız vardır. İnce ince sararak istediğiniz modeli elde etmiş olursunuz ama kuaförde de yaptırmakta fayda vardır.
  • Uzun ve dolgun lüleler, orta kalınlıkta bir maşa kullanarak elde edebileceğiniz bu model, hacimlerinin bozulmaması için saç spreyi kullanmak gerekebilir.
  • Deniz kızı lüleleri, bu model yukardan değil de biraz daha aşağıdan başlar, farklı bir tarz yaratmak isteyenler için oldukça doğal bir modeldir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ