Lise Mezuniyetinde Yapılabilir Saç Modelleri

2018 Yılında Mezuniyet Günlerimiz için Lise Dönemi Mezuniyetinde Yapılabilir Kolay ve Havalı Saç Modellerini Konumuzda Beğeninize Sunduk.

Hayatınızın en önemli ve unutulmaz günlerinden biri olan mezuniyet baloları. Kusursuz ve muhteşem bir gece geçirmek adına elbiseden, çantaya, ayakkabıdan, saçlara kadar her şey mükemmel olmalı. Bayanların kıyafet ve diğer aksesuarlarından önce, kişiyi ön plana çıkaran kuşkusuz saçlarıdır. Böyle özel geceler de her zaman bakımlı ve gösterişli olmak için de kendinize yakışan ve tarzınızı yansıtacak bir saç modeli seçmeniz yerinde olacaktır. Tabi ki kıyafetinizle de son derece uyumu yakalamalısınız. Böylesine anlamlı ve özel bir gece de saç modelinizi belirlerken çok dikkatli davranmalı, bazı kriterleri göz önün de bulundurmalısınız. Mesela saçların rengi, uzunluğu, yaşınız, elbisenin boyu, bulunduğunuz mekân bunlar önemli faktörlerdir. Lise mezuniyet törenin de bulunacaksanız yaşınız daha çok küçük, bu yüzden de yaşınıza uygun kıyafet ve saç modeli seçerek uygun bir makyajla kombin edebilirsiniz. Dediğimiz gibi her şeyin bir modası vardır, bu saç modelleri de her geçen yılda farklılık göstermektedir. Kendinize uyacak modeli belirleyebilmek için de mutlaka son trendleri takip ederek modaya uygun ve sizin tarzınızı yansıtacak şekilde modeller belirlemeniz doğru olacaktır.
Mezuniyet törenleri genelde bir çağın kapanıp, diğerinin açılması gibi bir durumdur. Yeni bir başlangıç. Yılardır birlikte olduğunuz kişilerden ayrılarak üniversite hayatına atılmaya başlayacağınız bir dönem. Bir veda… Bu özel gece de son derece şık görünmeniz gerekir. Çünkü çektireceğiniz hatıra fotolarına yıllar sonra da baktığınız da hep kendinizi güzel görmelisiniz. Bunun için elbisenin dışında, saç, makyaj bunlar da son derece önemlidir. Mezuniyet geceleri için tasarlanmış modellere baktığımız zaman genellikle 17 ile 25 yaşları temel alınmıştır. Herkesin yaşına göre kıyafet ve saç modeli seçmesi, kendini yansıtma fırsatı verirken, aksi halde yaşından daha olgun ve büyük gösterebilir. Her sezon olduğu gibi bu sezon da mezuniyet saç modelleri arasında örgü modelleri, topuz modelleri ve dalgalı saç modelleri gelmektedir. Bazen bu modelleri birbirine karıştırarak ta farklı bir tarz yaratabiliyorlar, mesela örgü topuzlar çok şık ve doğal bir modeldir. Saçtan, kıyafete, çantadan, makyaja kadar her şey bir bütün olmalı ve sizi yansıtması çok önemli.

Gözden kaçmayan detay ise her sene örgü modelleri bütün saç modellerinin içinde var olmuştur. Mezuniyette elbise ve saç modeli seçimi nasıl olmalıdır.
Elbise seçerken ve saç modeline karar verirken, elbise de bulunan detaylara göre yapmak gerekir. Mesela, eğer göğüs ve omuzlarda detaylar bulunan bir elbise tercih ettiyseniz, toplu saç modelleri tercih etmek en doğrusudur. Çok abartı gerektiren topuzlar yerine, daha doğal ve sade olan dağınık topuzları deneyebilirsiniz. Örgü topuzlar da son derece şık ve gösterişli durmaktadır. Saç ayrımını da yüzünüze göre belirleyebilirsiniz. Gösterişli ve şık bir elbise tercih etmişseniz, oldukça sade görünümlü bir topuz yapmanız doğru olacaktır. Saçlarınızı açık ta bırakabilirsiniz, belki su dalgası yaptırarak saçlarınız hareket katabilirsiniz.

Sade bir elbise tercih ettiyseniz de saçları açık bırakabilirsiniz. Doğal ve dalgalı saçlar, mezuniyet gecelerinde tarzınızı yansıtacak en güzel modeller arasındadır. Saç modelleriyle alakalı örnek verecek olursak,
Sıkı şık topuz modeli
Saçları içe katlayan örgülü topuz modeli
Gevşek topuz modeli, bunu örgülü şekilde de yapmanız mümkündür.
Örgü detayı girdiği her yere şıklık katar.
İki yana perçemli üstten örgü modeli
Tepeden topuz ve sıkı örgülü topuz modeli
Bukleleri uzun saç modeli
Kıvırcık topuz mezuniyet saç modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ