Şelale Tipi Örgü 2017 Saç Modelleri

Örgü saç modelleri son yıllarda oldukça trend görünümler arasında yer alıyor. Şelale saç örgüsü de örgü modelleri arasında oldukça popüler. Bu modelde bir saç örgüsü yapabilmek için saçlarınızın uzunluğunun en az omuzlarınızın hizasına geliyor olması gerekiyor. Omuzdan daha kısa hizadaki saçlarda şelale örgüsü yapmak mümkün olmayacaktır. Olsa da istediğiniz şık görüntüyü elde etmeniz ne yazık ki mümkün olmaz. Ayrıca saçlarınızın düz olması da oldukça önemli. Dalgalı ve kıvırcık saçlarda bu tarz bir model kendini göstermeyecektir. Düz saçlar şelale saç modelinin en ideal olacağı saç tarzıdır.

Şelale saç örgüsü özel bir örgü modelidir. Bu modelin en ideal görüntüsüne ulaşabilmesi için öncelikle saçlarınızın buna uygun olduğundan emin olmalısınız. Temiz olması ve yumuşak olmaları oldukça önemli. Modeli uygulamaya başlamadan önce yıkarsanız daha iyi bir netice elde edebilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra krem sürme işlemi uygulamalısınız. Krem sürmediğiniz ve yeteri kadar kurutma yapmadığınız taktirde saçlarınız kabarır ve elektriklenme yapabilir. Bu durumda da istediğiniz örgü modelini ortaya çıkarmanız mümkün olmaz.

Saçlarınızı yıkadığınızı ve krem sürme işlemini uyguladığınızı varsayalım. Saçlarınız artık şelale örgüsü saç modelini uygulamak için ideal durumda varsayılabilir. Uygulamaya başlayabilirsiniz. Şelale örgüsünü yapacağınız zaman saçınızın ön kısmından arkaya doğru gidebilirsiniz. Genelde bu tarz bir model ile saçlarınızın modeli önden de farklı görüneceğinden genelde tercih önden başlanan örgülerden yana olmaktadır. Ancak saçınızın arka kısmından başlamak da sizin elinizde. Bu şekilde de saçınızın arkadan görünümünü farklılaştırmış‚ hem sade hem şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Şelale Saç Örgüsü Yapılışı
Şelale saç örgüsünün birden fazla modeli bulunuyor. Bunlardan ilkinin tarifini yaparak başlayalım. İlk modelimiz önden başlayan örgü modeli. Bunun için saçlarınızı düzgün bir biçimde ayırın ve düzleştirin. Özellikle yandan ayırırsanız bu model daha iyi sonuç verecektir. Önünüzden arkaya doğru giden saçları üç parçaya ayırın. Bu üç parçayı örmeye başlarken saçları arka tarafa doğru yönlendirin. Ancak klasik örgü gibi devam etmeyin. Bir taraftan da saçlarınızın geçtiği yerden ilave saç tutamları almaya devam edin. İstediğiniz şelale örgü modelini bu şekilde elde edebileceksiniz. Örgüyü saçınızın arka tarafında düz indirebileceğiniz gibi asimetrik bir şekilde de devam edebilirsiniz. Bu şekilde arkadan da şık ve farklı bir görüntü elde edebileceksiniz.

Önceki model için saçlarınızın perçem kısmından örgüye başlamanız gerekiyor. Siz daha sade bir görüntü isterseniz yandan da başlayabilirsiniz. Biraz önce bahsetmiş olduğumuz gibi saçlarınızı ayırdıktan sonra şakak kısmında örgü tutamlarınızı ayırabilir aynı şekilde arkaya doğru devam ettirebilirsiniz. Bu model daha olgun yaştaki bayanlara da uyum sağlayabilecek bir modeldir. Bu modeli ayrıca abiye giyim tarzı ile dahi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı arka kısımda başınıza yatay olarak devam ettirebilirsiniz. Bu sayede oldukça şık bir görüntü elde edeceksiniz.

Şelale saç örgüsünde uçları hafif dalgalı bir model de çok farklı bir görüntüye ulaştıracaktır. Bu modelde yine şakak ya da üst kısımdan örerek arkaya doğru getirdiğiniz saçların her tutamınıda uçlara dalgalandırma işlemi yapılır. Düz saçlarda güzel bir görüntü elde etmenize yarayan şelale örgüsü bu modeli ile birlikte dalgalı saçlara da uygun oluyor. Bu model daha hacimli ve daha gösterişli bir örgü ve saç modeli hedefleyen bayanlar için ideal olacaktır. Ayrıca gençlere ve küçük yaştaki kızlara da oldukça yakışacaktır.

Şelale saç örgüsü için modeller çok daha fazla artırılabilir. İsterseniz ikili ya da sağlı ve sollu şelale saç örgüsü modelleri bile uygulayabilirsiniz. Bu sayede ilginç modeller elde edebilirsiniz. Şelale saç örgüsü modellerinde arkada bitişi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bir tel toka sonlandırmanız için yeterli olacaktır. Ancak bunu kamufle ederek kullanırsanız oldukça iyi olur. Saçınıza ve yüzünüze uygun olan bir şelale örgü modeli ile her ortamda şık ve alımlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ