Ünlüler 2018 Lob Saç Kesim Modelleri

Yılın en moda saç renklerinden biri olan lob model, bütün ilgileri üzerinde toplayacak kadar etkileyici ve büyüleyici bir durumda. Bob modelin yani bizim bildiğimiz küt modelin biraz daha şekil almış kısmı, biraz daha uzun olanına lob diyoruz. Arkalar kısa ve bombeli yanlarda asimetrik olacak şekilde çene hizasına kadar uzayan saç modeli bob dur. Lob ise, bunun biraz daha uzun halidir. Ülkemizde yaygın olan bir model değildir. Fakat son yıllarda çok trend olmaya başladı. Özellikle gençlerin gözdesi durumunda. Herkesin deneyebileceği ve vazgeçemeyeceği güzellikte bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Bir çok kadın uzun saç kullanmaya alışmıştır. Bu yüzden kısa saç kullanmaya cesaret edemez, ama lob saç kesim tarzı dünya da bir çok yıldızın kullandığı en popüler modeller arasında. Bob modelde, ilk çıktığı zaman çok tutulmuştu gerçekten büyük yankı yapmıştı. Türkiye de bir çok saç uzmanı ve kuaförlerden tam not alan bu saç tarzı gerçekten çok tutulmuştu. Bu lob modeli de gerçekten çok beğenilmiştir. Birbirine yakın fakat lob biraz daha uzun omuz hizasına kadar inmekte. Kullanımı çok kolay olan bu lob model herkesin korkmadan yaptırması gereken tarzdadır. Uzun saçlardan sıkıldıysanız değişiklik yapmanın zamanı geldi demektir. Çoğu kişi lob deyince beyindeki loblardan bahsettiğimizi düşünebilir fakat hayır  bu gerçekten muhteşem görünebileceğiniz tarz da bir saç modelidir. Lob modeli yıpranmışa, kırılgan saçlarınıza  şekil vererek, hacim vererek çok daha havalı olmanızı sağlıyor. Fazla bakımda gerektirmiyor. Modern ve farklı bir kesim tarzı olduğu için herkesi kendine hayran bırakıyor ve kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çünkü her yüz tipine yakışıyor .Bu modelin bir diğer güzel yanı da kolay şekil alıyor özellikle hafif dalgalı bir saça sahipseniz 5 dakikada kuaförden çıkmış gibi hemen saçınıza şekil vermeniz mümkün. En güzel lob modeli doğal, hafif dağınık ve dalgalı olanı. Lob modellere bob modellerde olduğu gibi küt kesim diyemeyiz onun biraz daha iyi tasarlanmış yenilenmiş ve güncel hali diyebiliriz tam olarak.

Saçlarınızı daha hacimli ve güzel göstermenin bazı püf noktaları var bunlardan bahsedelim biraz da.

  • Banyo sonrası, saçlarımızı bazı hacim veren köpükler yardımıyla daha hacimli ve hareketli bir hale getirebiliriz.
  • Yaş olan saçları kuruttuktan sonra ister maşa yardımıyla isterseniz de, düzleştiricilerle hafif dalgalar yaratarak daha etkileyici saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Kozmetik ürünler alırken tercihimizi doğal olan ürünler den yana yapmanız sağlığınız ve güzelliğiniz açısından çok iyi olur.

Lob saç kesiminde saça bir çok şekil vermek mümkün .İster ombre (yani üstleri koyu uçlara doğru açık bir saç boyama tekniğidir). boyama teknikleri kullanarak farklı bir tarz yaratabiliriz. İsterseniz de dağınık bir şekilde ya da dalgalı ve düzleştirici kullanarak ta farklı bir tarzda modeller ortaya çıkarabiliriz tercih sizin bayanlar. Her dönemde ve mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu model sizin için uygun bir seçenek olabilir. Saç kesimi biraz uzun olduğu için istediğiniz zaman toplama kolaylığı da sunuyor size. Genellikle her yüz tipine uyan bir saç kesimi dedik fakat yine de tercih meselesi. Bu tarz küt modelleri seviyorsanız kestirebilirsiniz her zaman dediğimiz gibi insan önce kendini tanımalı ki kendine uygun kararlar almalı sıkılmadan kullanabileceğinizi düşünüyorsanız yüzünüze de gittiğini düşünüyorsanız bu modelin hiç vakit kaybetmeden deneyin derim. Herkesin yeniliğe ihtiyacı vardır. Son trendleri takip ederek ve sosyal medyada  yayınlanan ilginç lob modellerine bakarak size uyacak en güzel modeli bulacağınıza eminim kuaförünüze de danışarak güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Hadi değişim başlasın….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ