Vak Dalgası Saç Modelleri

Oldukça ilgi çekici bir saç modeli olan vaklı saçlar, 1940’lı  yıllarda ortaya çıkmıştır. Vaklı dalgalı saç modelleri bugünler de hala kullanılıyor ve bayanların farklılık yaratmak amacıyla kullandıkları modeller arasında yerini koruyor. Yapımı zor gibi görünen vaklı saç modelleri, eskiden vak pensleri ile yapılıp, iki saat makinalarda bekletilerek yapılıyordu. Ama artık günümüz de gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli aletler geliştirilmiş ve uzun zamanlarımızı alan bu modeller kısa sürelerde hallolmaktadır. Günümüz de vaklı saç modelleri maşa ile kısa sürede yapılarak yüz şeklinize göre de modeller verilmektedir. Vak dalgası için özel olarak tasarlanmış olan maşalarla da kolaylıkla vak modelleri yapabilirsiniz. Bilindik demode saç modellerinden sıkılanlar için iyi bir tercih olan bu model sayesin de göz kamaştıracaksınız.

Vaklı Saç Modelleri

Vak dalgası nasıl yapılmaktadır?
Saçlarınıza vak saç modeli yapmak için ilk olarak saçlarınıza maşa ya da bugidilerle, maşa yapmanız gerekmektedir. Daha sonra saçlarınız su dalgası olduktan sonra, üstten başlayarak saçınızın başından sonuna kadar olacak şekilde, ara ara karşılıklı pensler takarak, üzerine sprey sıkarak belli bir süre bekletiyoruz, süreyi kısaltmak için de fön makinesi kullanabiliriz.

İstediğiniz her ortamda vak saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun ya da kısa hiç fark etmez her tip saç için kolaylıkla uygulanacak bu saç modeli, görenleri kendine hayran bırakıyor. Tarz değişikliği istiyorsanız mutlaka vaklı saç modellerine göz atın. Değişik saç modelleri yapmak istiyorsanız, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işimizi bilgisayar ile kolaylıkla yapar hale geldik, bilgisayar da yer alan video kanalları ve internet siteleri sayesin de istediğiniz saç videolarını izleyerek, vak saç modellerini öğrenebilir, hatta tekrar tekrar izleyerek te öğrenene kadar bakabilirsiniz. Bu videolar sayesin  de vak saç modelleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve hatta eviniz de kolayca siz de bu modellerini yaparak, değişik bir tarz yaratabilirsiniz. Vaklı saç modellerini son zamanlar da gelin saç modellerinde de tercih edilmeye başladı. Nişan, düğün ve ya kına gecelerin de de rahatlıkla kullanabileceğiniz vak saç modelleri, görenleri kendine hayran bırakıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ