Yükselişe Geçen Çok Kısa Saç Modelleri 2023

Çok kısa saç modelleri, kullanımı en kolay saç modeli olduğundan saçlarına vakit ayıramayan çalışsan kadınların öncelik verdiği bir modeldir. Uzun saçlar çoktan demode oldu onun yerini alan maskülen seksi olan çok kısa saç modelleri, kadına; sportif, enerjik ve bohem bir hava katarken aynı zamanda yüzde hareketlilik katar. Her kadının bir kez de olsa sahip olmak istediği bir saç modelini çoğunlukla çalışsan ve saçlarına zaman ayıramayan kadınlar tercih etmektedir ve bu sayede zaman kazanmakla birlikte diğer kadınlar arasında farklı bir güzelliğe sahip olurlar.

Bu tarz modeller, küçük yüz hatlarına sahip olan kadınlara ve minyon kadınlara biraz daha fazla yakışır fakat saçlarınızın kesim şeklide çok önemlidir. Bu modeller hemen hemen her gün Bir dergide, katalogda, dizilerde, sanatçılarda gözümüze çarpar ve aklımızı çeler. Bir anlık cesaretli denemeniz sonucu stiliniz haline dönüşebilir ve farklı kullanımımız sayesinde bir imaj sahibi, örnek alına bir ikon haline gelirsiniz.

Kendi tasarımınız olan veya kuaförünüzün tasarlayacağı kesim modeli çehrenize uyumlu olması halinde size uzun yıllar eşlik edecektir. Dünyada hiç bir zaman modası geçmeyecek olan çok kısa saç modelleri, her zaman bir imaj sahibi olmak isteyen her kadının en büyük tutkusu olan bir stildir. Dünyada ünlü ünsüz bütün kadınların asla vazgeçmeyeceği bu kesimler her zaman ikon olarak kalacaktır.

Anlatımlı Resim Galerimizi İnceleyebilirsiniz

YÜZ TİPİNİZE GÖRE ÇOK KISA SAÇ MODELLERİ

Bu başlık adı altında sizlere yüz tipinize göre çok kısa saç kesim modellerinden bahsedeceğim.

1) Kare yüz tipine sahip kadınlar için;
Eğer kare yüz tipine sahip kadınlardan iseniz; saçlarınızı çene hizanızda hafif katlı kestirebilirsiniz böylelikle yüzünüzün kere şeklini saklamakla birlikte yüzünüze yumuşaklık ve sempati katabilirsiniz. Böylelikle şık ve stil sahibi olmanız mümkün.

2) Kalp yüz tipine sahip kadınlar için;
Alnınızdan çenenize doğru daralan ve arkanızdan öne doğru uzayan perçemli asimetrik bob bir kesim size göre olacaktır. Bu kesim sayesinde yüzünüze bir orantı katmış olacaksınız. Aynı zamanda çok asil bir görünüme sahip olabilmeniz sizin elinizde.

3) Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlar için;
Pixie olarakta bilinen üstü uzun bırakılarak kesilen saç modeli, yüzünü uzun göstermek isteyen, saçlarıyla uğraşmaya zamanı olmayan ya da saçlarıyla fazla uğraşmayı sevmeyen kadınların vazgeçilmez modelidir. Bu kesim yüzünüzü olduğundan uzun göstermek ve bir stil katmanız için en uygun modeldir.

4) Oval yüz tipine sahip kadınlar için;
Şakaklarınızdan başlayan çok hafif katlı kahküllü kesim modelleri sizin yüz tipinizi orantılamakla birlikte size masum bir stil katacaktır sempatiniz bir kat daha artacaktır.

5) Uzun yüz tipine sahip kadınlar için;
Asimetrik olarak kesilen ve çenenizde biten küt saçlarınız, yüzünüzü kısa göstermekle birlikte size sempatik ve yumuşacık yüz sunacaktır ve böylelikle masum sempatik tavırlarınızla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

YÜKSELİŞE GEÇEN 7 ÇOK KISA SAÇ MODELİ

1) Romantik Bob;
Yüzünüzü çevreleyen küt, kısa ve geniş dalgaları olan bu kesimi kıyafetlerinizle ve makyajınızla uygun bir biçimde kombinlemeniz halinde oldukça romantik ve büyüleyici olabilirsiniz ve bu büyüleyiciliğiniz eşiniz başta olmak üzere tüm gözleri üzerine çekecektir. Kendinizi Paris sokaklarında yürüyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz kendinizi.

2) Vetements Pixie’si;
30’ları kasıp kavuran ”buwl cut” kasırgası Paris moda haftasının gündemine oturdu. Lotta Volkola Adam’ın imzasıyla tekrar canlanan bu akıma It-girl Zendaya ikonluk ediyor. Bu kesim modeli, esmer bir kadınsanız gölgeli göz makyajınızla oldukça şatavatlı olabilirsiniz ve kıskanılan bir afet-i devran olabilirsiniz.

3) Yeni Punk;
Sınır tanımayan ve tüm saç kurallarını yok eden çocuksu küt kesim asi havanıza farklı bir denge vererek sizi diğer kadınlardan sıyırıyor. Ayrıca bu kesimle doğadaki tüm saç kesimlerinin kanunu yerle bir edip yeni bir kanun ortaya koyabilirsiniz. Hırçın, asi, seksi görümünüze çocuksu bir masumluk katmak istemez misiniz ?

4) Gerçek Küt;
Rihanna’nın bizi tanıştırdığı diğer bir çok kısa saç modellerinden biri olan ‘gerçek küt’ modelli kesim, ortadan ikiye ayrılarak çene hizanızda biten ve yüzünüzü çevreleyen bu model, güçlü ve cool bir tavır sergilemesinin yanı sıra doğal görünümüyle oldukça ses getirdi ve 2016’nın trendleri arasında yer alarak yıla damgasını vurdu.

5) Asker Traşı;
Yılın en iddialı kesimlerinden olan ve Pixie’ye boyut atlatan ”buzz cut” Türkçe anlamıyla asker traşı ünlü model Ruth Bell’in vücudunda can bularak yüksek modada yeni fenomen oldu ve sonbahar/kış defilesinde gündem oldu.

6) Modern Aslan Yelesi;
Podyumlardan esinlenilen disko çağının modası olan bu kesimin akıbeti büyük bir heyecan içinde bekleniyor.

7) Asimetrik Katlar;
Bu kesim saçlarınızın her bir teline ayrı ayrı hacim vererek saçlarınıza farklı bir hava katarak güzellik kurallarını alt üst etmenize yardımcı olacak ve güzelliğinizle baş döndüreceksiniz.

Kusura bakmayın geç dönüş yaptım bir sorun vardı da. Ve ilk makale denemem oldu başarıp başarmadığımı bilmiyorum yaptığım araştırmalar bunları gösterdi. Olumlu veya olumsuz dönüş yapar mısınız?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ