Yüz Tiplerine Uygun Açık Saç Modelleri

Saçlar günlük hayat içerisindeki koşuşturmada en önem verilen bakım şeklidir ve saçlardaki şekilsizlik o gün içerisinde kişiyi olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuzluğun giderilmesi içinse  ilk uğrak yeri kuaförlerdir. Peki neden? Görsel farklılık ile değişiklik isteriz hatta zaman zaman buna ihtiyaç zirve sınırlarına bile dayanır. Baktığımızda saçlarımız insanın kendini en iyi ifade ettiği aksesuardır. Yine herkes kendine göre bir saç stili belirler ve kendine yakıştırır ya da kullanımından hoşnuttur. Bundan dolay bu tarzı yıllar boyu benimser. Saç şekline göre modeller oluşturmak aslında zor bir durum değildir.Saç ister uzun ister kısa olsun kış aylarında açık bırakılarak kullanmak çok daha fazla tercih edilir. Bu modellerin kullanımının tercih edilmesinde en önemli etken pratikliğidir ve tabi kendinize ait aksesuarınızla aranızın iyi olmasıdır. Bu bütünlük sayesinde  aynaya güzel bir görüntü yansıyacaktır. O gün özel bir gün niteliği taşıyorsa çoğu bayanın açık saçlarına fön ya da maşa ile  şekillendirdiğini görebiliyoruz. Eğer sizde saçlarının güzel görünmesiyle ruh halinin, enerjinin ve mutluluğunun doğru orantılı olduğu düşüncesindeyseniz emin olun hepimiz öyle düşünüyoruz. O zaman bu düşünceyi kafamızdan atmak için gelin beraber açık saç modellerine bakalım.

Açık Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Açık saçların şekillendirilme çeşitlerinden bilgi sahibi olmak her zaman yeterli değildir. Asıl nokta  saçı yüz tipine yakıştırabilmektir. Açık saçın hangi yüz tiplerine daha çok yakıştığını merak ediyorsanız gelin bir göz atalım. Kusursuz bir yüz tipi olduğu için oval yüz tipine sahipseniz rahatlıkla açık bir model tercih edebilirsiniz. İster yandan ayrılmış, ister yarım toplanarak açık bırakılmış, ister dalgalı, ister düz. Oval yüz tipine sahip bayanlar çekinmeden her türlü açık saç modelini kullanabilirler. Yok eğer kalp yüz şekline sahipseniz yandan ayrılmış veya bir tarafta toplanarak açık bırakılmış modellere yönelebilirsiniz.Fakat küçük bir suratınız varsa açık saç yüzünü daha da küçültecektir. Suratınız  minyonsa ve özellikle de omuzlarınız darsa saçlarını açık bırakmanız yerine topuz modellerinden bir seçim yapmaya yönelebilirsiniz.

Açık Saç Modellerinden Örnekler

Açık Saç Modeli Çeşitleri

Saçınız düzse maşa yardımı ile bir miktar hareket kazandırabilirsiniz. Hafif dalgalı saç tercihinizse fön çekmeye yönelebilirsiniz. Ya da üst kısmı düz, alt kısımlarına dışa doğru harekette verebilirsiniz. Bu stil son derece havalı görünmenizi de sağlayacaktır. Eğer saçlarınız düzse ve önemli bir değişiklik istiyorsanız perma ile saçlarınızı doğal dalgalara kavuşturabilirsiniz. Bunu en az 6 ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızın kimyasal bir ilaca maruz kalmasını istemiyorsanız bigudiler ile doğal yoldan sağlıklı kıvırcık saçlara kavuşabilir ve kendinize stil uygulayabilirsiniz. Genellikle kıvırcık saçlı bayanlar düz saç kullanmaya yönelir. Bunun çözümü düz fön uygulamaktır. Bir diğer açık olarak kullanabileceğiniz saç modeli ise tost modelidir. Her zaman kullanılması yüksek ısı sebebi ile saça zarar verebilir. Ancak bazı durumlarda bu stili de uygulayarak farklılık yaratılabilirsiniz. Bu model size çok daha enerjik ve fit bir görünüm sağlayacaktır.

Açık Saç Modellerine Pratik Örnekler

Saçınızı iki yandan ayırıp saç köpüğü sürün ve ince telli bir tarak ile yana doğru tarayıp kulak arkasından paravana ile tutturun. İyice sabitlemek içinse biraz sprey sıkabilirsiniz. Bu açık saç modeli gün içinde şık duran ve kullanımı kolay yöntemlerden bir tanesidir.

Başka bir örneğimizse;  saçlarınızın ön kısmını hafif kabarık bir görünümle kullanmaktır. Bunun için önden ayırdığınız saç tutamlarına nazikçe krepe yapın. Sonra da şekillendirici spreyi saç diplerine doğru sıkın ve bir fırça yardımıyla öndeki tutamları tarayıp geriye doğru tutturun ve tel tokayla sabitleyin. Burada püf nokta ise hafif bombeli şekilde sabitleyin ki havalı görünesiniz. Son olarak da tekrar sabitleyici spreyi tüm saçınıza sürün.

Açık saç modellerinde dikkat etmeniz gereken nokta küpelerdir. İki yana ayırıp açık bıraktığınız saçlarınızda ya büyük küpe takın ya da hiç küpe takmayın. Çünkü küçük küpe takarsanız küpeleriniz zaten görünmeyecektir. Eğer saçlarınızı yandan ayırarak sağda veya solda toplayacaksanız, açıkta kalan kısmın çok boş görünmesini engellemek için de küpe kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ