Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2023

Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2023. Yüzü zayıf ve ince gösteren makyaj hilelerinin  yanında, yüzünüzü zayıf gösterecek saç modelleri de vardır. Yüz tipiniz yuvarlak, oval, kare ya da uzun olabilir bunlar, saç modelinizi belirlemenizde çok önemli unsurlardır. En ideal yüz tipi oval olandır. Bu yüzden yüzünüze uygun olan modeli seçerek daha zayıf ve ince bir şekle kavuşabiliriz. Doğru saç modeli seçilmezse, yüzünüz olduğundan daha zayıf ya da dolgun görünebilir. Kadınların kompleks haline getirdikleri bu konu oldukça önemlidir. Zayıf gösteren saç modelleri için kuaförlerden yardım isteyebilirsiniz. Onlar daha öncede birçok kadına farklı stiller yarattıkları için oldukça bilgililerdir ve çok zorlanmazlar. Önemli olan saç modelinizin yüzünüze yakışmasıdır ve sizi mutlu etmesidir. Bazı saç uzmanlarına göre, saçlar ne uzun ne de kısa olmalıdır. Saçların katlı olması oldukça önemlidir. Saç uzunluğu kulak memesi altı ile omuz hizasında bulunmalıdır. Yanlardan saçlara kat verildiği zaman, yüzünüzün yuvarlaklığını yok edebilirsiniz ve olduğundan daha ince görünebilir. Kâhküllü modeller de yüzünüzün zayıf görünmesini sağlar. Düz şekilde kesilmiş saç tipleri uygun değildir, daha çok katlı şekilde modelleri denerseniz zayıf görünebilirsiniz.  Yüzünüzü olduğundan daha fazla ince göstermek için saç modelleri kadar saç renkleri de son derece önemlidir. Zıt renkler kullanırsanız daha zayıf görünmek mümkün. Mesela, yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz bal sarısı saç rengi güzel olmayacaktır, buna biraz kahve tonları eklerseniz daha güzel bir görünüm yakalamak mümkündür. Ya da röfle, gölge ya da ışıltılar da saçlarınıza hareket katarak daha güzel ve daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır.

Zayıf gösteren saç modelleri

  • Dalgalı saç modeli, yüzünüzü daha zayıf ve ince göstermek istiyorsanız, dalgalı modelleri tercih etmelisiniz. İri ve geniş su dalgası ve bukleler tercih edilebilir.
  • Yandan ayrılan saçlar, eğer saçlarınız ortadan ayırıyorsanız daha simetrik bir görünüm oluşacağı için daha geniş görünebilir, bunun için yandan ayırarak yüz hatlarınızı biraz daha yumuşatabilir ve daha zayıf ve ince bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Salaş atkuyruğu modeli, zayıf görünmek adına atkuyruğu da tercih edebilirsiniz. Ancak sıkı şekilde değil de gevşek şekilde atkuyruğu yaparsanız, daha zayıf ve ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanında perçem ya da yanlardan bir tutam saç çıkartırsanız daha çekici olabilirsiniz.
  • Tepeden topuz modeli, eğer saçlarınızı sıkıca toplamak isterseniz tercihinizi tepeden yapılacak topuz modeli için kullanın. Bu şekilde sıkı toplarsanız yüzünüz daha ince görünecektir.
  • Katlı saç kesimleri, katlı yapılan saç kesimleri yüz hatlarınız yumuşatarak daha ince görünmesini sağlayacaktır. Bu modeli dalgalı saç modelleriyle birlikte de kullanabilirsiniz.
  • Uzun saçlar, saçınızın boyunu ayarlamada sorun yaşıyorsanız mutlaka uzun saçı tercih edin. Uzun saçlar yüzünüzü daha uzun göstereceği için yüzünüz de zayıf görünecektir.
  • Asimetrik bop, toplu bir yüze sahipseniz, saçlarınızı arkası kısa önlere doğru uzun olacak şekilde asimetrik bop modellerini kullanarak ince bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Yandan kâküllü saç modeli, yüzünüzü ince gösterecek tarzda olan bir modeldir. Dalgalı saçlar hafif yana eğimli yönü ve kulakların önüne gelen saçlarla da olduğunuzdan çok daha farklı görünebilirsiniz. Yüzünüzü yumuşatarak zayıf gösterecek bir modeldir.

Bunların dışında, yüz şeklinizi daha ince göstermek adına saç bakımlarınızı düzenli yaptırmanız gerekir. Bakımlı ve sağlıklı olmayan saçlar hangi saç modelini kestirirseniz kestirin hacimli ve parlak durmaz yüzünüzün şeklini de ortaya çıkarmaz. Buna uygun aksesuarlarda kullanarak bakımı tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ